Προς το περιεχόμενο

Lacquered Tweed


ikon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.

 

Γνωρίζει να μου πει κάποιος τι ακριβώς προσθέτει/προσφέρει αισθητικά και πρακτικά

το να είναι Lacquered το tweed cover του ενισχυτή;

 

Έχω την εντύπωση ότι γίνεται πορτοκαλί από κιτρινάκι...

Έχει δει κανείς από κοντά?

 

Ευχαριστώ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εκανα σ'ενα blues deluxe .  επιανε ενα ειδος ασπρης ''μουχλας''. μετα απο 3-4 χερια εξαφανιστηκε....το χρωμα αλλαζει σ'ενα πορτοκαλι-καφε που για μενα ειναι πολυ πιο ωραιο. βεβαια αναλογα το βερνικι...εχει διαφορες αποχρωσεις..[ εχει και διαφανες ]  η μαρκα ηταν clou και η αποχρωση pine... ;D...βεβαια περασα το βερνικι για τη ''μουχλα''..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εκανα σ'ενα blues deluxe .  επιανε ενα ειδος ασπρης ''μουχλας''. μετα απο 3-4 χερια εξαφανιστηκε....το χρωμα αλλαζει σ'ενα πορτοκαλι-καφε που για μενα ειναι πολυ πιο ωραιο. βεβαια αναλογα το βερνικι...εχει διαφορες αποχρωσεις..[ εχει και διαφανες ]  η μαρκα ηταν clou και η αποχρωση pine... ;D...βεβαια περασα το βερνικι για τη ''μουχλα''..

 

Δηλαδή χρωματικά πιστεύεις ότι είναι σωστή αυτή η απόδοση:

189900.jpg

https://www.thomann.de/gr/fender_blues_junior_tweed.htm

 

ΥΓ. Τον είχες σε κανένα υπόγειο με υγρασία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποια υγρασια...μαλλον.. το χρωμα μια χαρα μου φαινεται αλλα δεν εχει καμμια σημασια..εσενα τι σου αρεσει........[ το δικο μου βγηκε πιο σκουρο ]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποια υγρασια...μαλλον.. το χρωμα μια χαρα μου φαινεται αλλα δεν εχει καμμια σημασια..εσενα τι σου αρεσει........[ το δικο μου βγηκε πιο σκουρο ]

 

Εμένα μου αρέσει το κλασικό κίτρινο αλλά η fender τον ξαναβγάζει έτσι όπως τον ανέβασα στη φωτό. Τέλος πάντων, λεπτομέρειες, απλά ήθελα να μάθω τι ακριβώς προσφέρει αυτό το πράγμα. Απ' ότι κατάλαβα είναι κάτι σαν βερνίκι που προστατεύει γενικά.

 

Thanks!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου