Προς το περιεχόμενο

None Other Than The Common Plague (SpyrosCh)


SpyrosCh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα απανταχού νοιζάδες. Μετά τα προηγούμενα δύο, επισήμως πλέον έχουμε την κυκλοφορία τούτου εδώ...

 

https://spyroscharmanis.bandcamp.com/album/than-the-common-plague

 

...του τρίτου μου 'παιδιού'. Εν καιρώ η 'κανονική' έκδοση θα βρίσκεται σε συσκευασία βιβλίου+cd, προς το παρόν είναι ψηφιακή κυκλοφορία σε μορφή donation. Είναι και πάλι concept δίσκος, (και συγχωρείστε μου αν γίνω και γω λίγο 'δήθεν' περιγράφοντάς τον - no two ways about it) με την ιστορία του να πραγματεύεται την 'αρρώστια', την θεραπεία και το μοναχικό ταξίδι προς το 'φως στο τέλος του το τούνελ', με οποιαδήποτε ερμηνεία προσάπτει ο καθένας στη φράση αυτή.  :)

 

Συμμετέχουν πολλοί και χρυσοί άνθρωποι, με ειδική μνεία στα cellos του Θοδωρή Παπαδημητρίου που ηχογράφησε ο Nikodemos στα φοβερά Sonik Ark.

 

Ευχαριστώ σας προκαταβολικά αν του αφιερώσετε χρόνο και παρακαλώ τα σχόλιά σας φίλτατοι!

 

Να'στε πάντα καλά και καλή Κυριακή,

Σπύρος

;D

 

12039256_1071932102857649_5211454997624781385_n.jpg?oh=0ed4383ebde2265afcdc1ed46e01d578&oe=569C85F7

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα απανταχού νοιζάδες.

 

Μετά τα προηγούμενα δύο, επισήμως πλέον έχουμε την κυκλοφορία τούτου εδώ...

 

https://spyroscharmanis.bandcamp.com/album/than-the-common-plague

 

...του τρίτου μου 'παιδιού'. Εν καιρώ η 'κανονική' έκδοση θα βρίσκεται σε συσκευασία βιβλίου+cd, προς το παρόν είναι ψηφιακή κυκλοφορία σε μορφή donation. Είναι και πάλι concept δίσκος, (και συγχωρείστε μου αν γίνω και γω λίγο 'δήθεν' περιγράφοντάς τον - no two ways about it) με την ιστορία του να πραγματεύεται την 'αρρώστια', την θεραπεία και το μοναχικό ταξίδι προς το 'φως στο τέλος του το τούνελ', με οποιαδήποτε ερμηνεία προσάπτει ο καθένας στη φράση αυτή.  :)

 

Συμμετέχουν πολλοί και χρυσοί άνθρωποι, με ειδική μνεία στα cellos του Θοδωρή Παπαδημητρίου που ηχογράφησε ο Nikodemos στα φοβερά Sonik Ark.

 

Ευχαριστώ σας προκαταβολικά αν του αφιερώσετε χρόνο και παρακαλώ τα σχόλιά σας φίλτατοι!

 

Να'στε πάντα καλά και καλή Κυριακή,

Σπύρος

;D

 

12039256_1071932102857649_5211454997624781385_n.jpg?oh=0ed4383ebde2265afcdc1ed46e01d578&oe=569C85F7

 

 

Μπράβο, και εις ανώτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το τραγούδια τα έχω καιρό τώρα, όταν τα πρωτοπαρουσίασες εδώ στο νοιζ.

 

Για την 'στανταρντ' έκδοση περιμένω! ;)

 

Με το καλό, καλοτάξιδο και καλή τύχη. Φαντάζομαι ήδη έχεις σκεφτεί το 4ο, σωστά; Εγώ πάντα έτσι κάνω! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος, φίλε!

 

Όταν ξεκίνησε το πρώτο κομμάτι, είπα ότι άλλαξες στυλ, σε πιο ανάλαφρο προγκ. Στη συνέχεια, όμως, έγινε πανικός!  ;D ;D ;D

 

Εύγε!

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να'στε καλά otto, auditory, Μίλτο, Νικόλα και mustafank :D. Νικόλα, φαντάζομαι θα καθυστερήσει λίγο το βιβλίο...θα ενημερώσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Νικόλα, φαντάζομαι θα καθυστερήσει λίγο το βιβλίο...θα ενημερώσω!

Το φαντάζομαι κι εγώ...

 

Αλλά θα σου πω τι θα κάνω. Θα πάω να αγοράσω το ψηφιακό προϊόν, περί τα 20-30 ευρώ και όταν έρθει η ώρα να τυποθεί το βιβλίο και το CD, μου το στέλνεις! ;) Ένα είδος προ-αγοράς μωρέ παιδί μου. Εσύ κράτα λίστα με το όνομά μου! ;)

 

Μάλιστα θα έλεγα ότι όσοι θέλετε να κάνετε το ίδιο, μήπως και βγει πιο γρήγορα το βιβλίο! ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Μετά από καιρό, ενημερώνω ότι ήρθαν επιτέλους και τα CD-βιβλία! Είναι στην τιμή των 8 ευρώ (συν μεταφορικά) και όποιος ενδιαφέρεται μπορεί είτε μέσω bandcamp εδώ:

 

https://spyroscharmanis.bandcamp.com/album/than-the-common-plague

 

Είτε απλά μέσω paypal, χρησιμοποιώντας την διεύθυνση spycharmanis[at]hotmail[dot]com.

 

:)

 

0006200946_10.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μόλις ανέβηκε και μια one-off ζωντανή ηλεκτρική (και σκοτεινή :P ) εκτέλεση ενός από τα κομμάτια του CD στο youtube, εδώ:

 

Αν κάτσετε και το δείτε σας ευχαριστώ!

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου