Προς το περιεχόμενο

Phil Collins - Another day in paradise (collaboration cover)


GZaimis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πολυ καλό!!! πολύ όμορφη παραγωγή!

η φωνή μόνο είναι εκτός σε σημεία.

Ωραία χροιά αλλα νομίζω ήθελε λίγο περισσότερο practice.

Πάντως τα παιχνιδίσματα της φωνής ήταν ότι πρέπει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χίλια ευχαριστώ σε όλους σας για το θετικό feedback και την κριτική που είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη, πραγματικά τα εκτιμώ ιδιαίτερα! Όλη αυτή την ενασχόληση με τα covers την βρίσκω πολύ δημιουργική, ευχάριστη και επιμορφωτική ταυτόχρονα...

 

Αν εξαιρέσουμε το ότι δεν ήταν και πολύ διασκευή αλλά μάλλον μια, σχεδόν, πιστή απόδοση της αυθεντικής ηχογράφησης τα πράγματα είναι εξαιρετικά.

Συμφωνώ ότι δεν πρόκειται για διασκευή, αλλά δεν ξέρω πώς αλλιώς θα το πω με μια λέξη!  ;) Όπως και να έχει, βασιστήκαμε στο πρωτότυπο και σε μια live εκτέλεση με σαξόφωνο στο τέλος... Φυσικά και το φτιάξιμο των ήχων στα πλήκτρα που ήταν η αρμοδιότητά μου, βασίστηκε αποκλειστικά στο original κομμάτι.

 

Να ρωτήσω... αυτό πάει για υποστήριξη στο Phil που αποφάσισε να γυρίσει και προσπαθούν να κάνουν ψήφισμα (οι γελοίοι) για να μη το κάνει;

Το ότι ο Phil επιστρέφει το έμαθα πρόσφατα και μάλιστα χάρηκα πολύ γιατί πρόκειται για πραγματικά αξιόλογο μουσικό... Από την άλλη δεν ήξερα καν για την ύπαρξη ψηφίσματος να μην επιστρέψει, όντως ανόητος όποιος είχε τέτοια ιδέα...

 

ο τραγουδιστής;

Είμαι ο πληκτράς και αυτό είναι το πρώτο μου καλό βίντεο με το σχετικά καινούργιο μου Roland D-50!  8) Ο τραγουδιστής και κιθαρίστας μας, κατάγεται από την Αγγλία.

 

...Ο ντραμμερ μου φαινεται οτι μοιαζει λιγακι σε 2 φιρμες;;;;

Ο ενας ειναι ο Eλτον John (με το καπελακι και τα γυαλια ειναι καπως προς τα εκει ;D ;D)

Όντως του μοιάζει λίγο, τώρα που τον ξαναπαρατηρώ.  ;D

 

Σας ευχαριστώ και πάλι όλους σας! Σχόλια και κριτική, το ξαναγράφω είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτα!  :)

 

Genius begins great works; labor alone finishes them... -- J. Joubert

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραια διασκευη ,σε ενα ουτως η αλλως υπεροχο κομματι (αν και κορυφαιο του θεωρω το in the air )

 

επισης και η φωνη καλη , ειναι ορισμενα κομματια που ειναι τοσο χαρακτηριστικη η χροια του τραγουδιστη , οπως του collins , που οποιος αλλος το πει 'ξενιζει ' στο αυτι ,που περιμενει να ακουσει την ιδια χροια  .

 

για την επιστροφη του Collins , δεν γνωριζα περι δημοψηφισματος κτλ , εχω να παρατηρησω οτι οταν σταματησε , το ανακοινωσε επισημα και μου ειχε κανει εντυπωση και η απολυτοτητα των τοτε δηλωσεων  -  τερμα οι περιοδειες ,θα ασχολουνταν μονο με στουντιακες δουλειες , παραγωγες αλλων κτλ κτλ . 

 

Δικαιωμα του φυσικα και θα ηθελα να τον δω live , επειδη δεν ειχα παει σε αυτο πριν καποια χρονια , , αλλα γιατι να κανεις τετοιες επισημες ανακοινωσεις ? πες , θα κανω ενα διαλειμα,κουραστηκα  και αν αργοτερα εχω την ορεξη θα επιστρεψω .

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου