Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για αγορα απο Thomman.


n4Sha

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα παιδες! εχουμε γιορτες. πρεπει να παρω δωρο στον ευατο μου. απο Thomman μπορω να κανω αγορα αυτο το καιρο?

ευχαριστω εκ των προτερων.

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Νομίζω πως 40 ευρώ έκπτωση θα μπορούν να σου κάνουν στην Ελλάδα.

Το άλλο με την χονδρική δεν το κατάλαβα.

Για ποιό μηχάνημα πρόκειται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άλλο με την χονδρική δεν το κατάλαβα.

Μπορει να αγορασει σε τιμες χονδρικης, ειτε γιατι ειναι εμπορος ο ιδιος ειτε γιατι εχει καποιον στη Γερμανια που μπορει να αγορασει σε τιμες χονδρικης. Το εχω κανει κι εγω αρκετες φορες στο Thomann. Στην ουσια αγοραζει χωρις το ΦΠΑ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα φιλο που ψωνιζει απο thomman χονδρικη. λογω επαγγελματος. οποτε προτιμω να γλιτωσω κανα 100 +

 

αν το αγορασω απο εδω, τι εννοεις? να του πω ναμου κοψει 40 ευρω?

 

το μηχανημα ειναι αυτο http://www.thomann.de/gr/blackstar_id60_tvp_h.htm

 

+ Κανα 60 αρι ο ποδοδιακοπτης.

 

 

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε πες την έκπτωση σ'την κάνουν στην Ελλάδα. Το 30 day refund-no questions asked; Το να δεχτούν πίσω/αντικαταστήσουν ένα ελαττωματικό προϊόν το κάνουν; Κατά την δική μου εμπειρία, μετά την απομάκρυνση απ'το ταμείο... Οπότε πολύ καλά κάνουν/με οι περισσότεροι και αγοράζουν/με από Thomann.

 

Στην βασική ερώτηση του θεματοθέτη, ναι, μπορείς ν'αγοράσεις από Thomann κανονικότατα. Το paypal φέρεται να'χει θέμα ακόμα αλλά οι αγορές με πιστωτική/χρεωστική περνάνε κανονικά.

 

Επειδή όμως αναφέρθηκε, επιτρέψτε μου μια ερώτηση. Το θέμα χονδρικής πως ακριβώς λειτουργεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Στην ουσια αγοραζει χωρις το ΦΠΑ.

Το, αγοράζει χωρίς ΦΠΑ, δεν σημαίνει ότι αγοράζει χονδρική. Απλά δεν εκταμιεύει το ΦΠΑ κατά την αγορά, αργότερα όμως το συμψηφίζει.

Λόγω ενδοκοινοτικής συναλλαγής (ΑΦΜ κλπ) είναι υποχρεωμένος. Είναι ήδη ενημερωμένο το VIES.

 

Το να δεχτούν πίσω/αντικαταστήσουν ένα ελαττωματικό προϊόν το κάνουν;

Έχει παίξει και εδώ. Στο συγκεκριμένο μηχάνημα υπάρχει και εδώ εγγύηση.

 

εχω ενα φιλο που ψωνιζει απο thomman χονδρικη. λογω επαγγελματος. οποτε προτιμω να γλιτωσω κανα 100 +

Χονδρική εννοείς πως θα το πάρει χωρίς ΦΠΑ, εάν κατάλαβα καλά.

 

αν το αγορασω απο εδω, τι εννοεις? να του πω ναμου κοψει 40 ευρω?

Ακριβώς, ίσως σου κόψει και παραπάνω. Άσε που μπορεί με πιστωτική να σου κάνει και δόσεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα μια αγορα για ασχετο θεμα ομως , πηρα ενα ηλεκτρονικο τσιγαρο απο Σιγκαπουρη. το ποσο ηταν 60 ευρω και με prepaid πειραιως δεν τη δεχοταν τη συναλλαγη. οποτε εκανα μεταφορα στο λογαριασμο του Paypal και εκανα τη σναλλαγη απο εκει.

 

τις προηγουμενες φορες που εκανα αγορα απο θωμαν πηγαινα στη τραπεζα και εκανα εμβασμα. αυτο γινεται να το κανω ? η ειναι μπλοκαρισμενες οι τραπεζες?

 

λεπτομερειες για να αγορασεις χωρις φπα απο θωμαν δε ξερω να σου πω.

 

αλλα ο φιλος ασχολειται με μουσικα ειδη . νομιζω δηλωνεις το επαγγελματικο σου αφμ. κατι τετοιο...

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τον Thomann μπορεις να αγορασεις κανονικα με πιστωτικη καρτα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου