Προς το περιεχόμενο

Αεροπλάνο και flight case κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΔΕΝ θέλω να ξεβιδώσω το μπράτσο της κιθάρας, φοβάμαι οτι μετά δεν θα καταφέρω να το βιδώσω ακριβώς όπως είναι τώρα και φοβάμαι να πειραματιστώ.

 

μη φοβασαι...δεν ειναι τιποτα ακομα και πιθηκος που φοραει γαντια του μποξ το κανει... :)

 

προχωρα αφοβα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μη φοβασαι...δεν ειναι τιποτα ακομα και πιθηκος που φοραει γαντια του μποξ το κανει... :)

 

προχωρα αφοβα.

Μπορεις να το επαναλάβεις αρκετές φορές;

στις  περισσότερες κιθαρες θα πρεπει να ξεβιδωνεις, βιδώνεις ξύλοβιδες πάνω στο μπράτσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ΜΟΝΕΣ σιγουρες λυσεις που διακρινω εγω ειναι ειτε να  ξεβιδωσεις το μπρατσο κ μαζι σου σε χειραποσκευη (και χωρις εξοδα και ειναι πανευκολο και δεν παθαινει κατι το οργανο απο οτι νομιζω) , ειτε σε θεση ξεχωριστη διπλα σου.  Εγω το 1ο θα εκανα. Αν επρεπε να παρω μαζι μου κιθαρα που δεν ξεβιδωνει το μπρατσο ή ακουστικη/κλασσικη  τοτε θα το εψαχνα(και ετσι θα κανω σε λιγο καιρο και θα ανοιξω καινουριο θεμα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να το επαναλάβεις αρκετές φορές;

στις  περισσότερες κιθαρες θα πρεπει να ξεβιδωνεις, βιδώνεις ξύλοβιδες πάνω στο μπράτσο.

 

Κανένα πρόβλημα,άλλωστε μη ξεχνάς ότι σε όλες

τις vintage style Fender ξεβιδώνεις το μπράτσο ακόμα

και για μια απλή ρύθμιση βέργας.

 

Αλλά και στην απίθανη περίπτωση που μετά από

το...εκατοστο ξεβίδωμα μεγαλώσει καμία τρύπα

η σουπεργκλου να είναι καλά.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικού  χαρακτήρα update:

 

Πήρα από περιέργεια να ρωτήσω την Aegean πόσο πάει να μεταφέρω την κιθάρα με extra εισιτήριο. Το site λέει κοστίζει όσο το κανονικό εισιτήριο, αλλά χωρίς τους φόρους.

 

ΑΛΛΑ

 

το εισιτήριο πρέπει να είναι στην ίδια κατηγορία με το δικό μου. Δηλαδή, economy εγώ, economy και η κιθάρα. Business εγώ, business και η κιθάρα.

 

και σαν να μην έφτανε αυτό:

 

η κιθάρα κλείνει ίδια "οικογένεια" με του επιβάτη. Δηλαδή αν έχω Light, χωρίς βαλίτσα εγώ, light και η κιθάρα, Αν όμως έχω "Flex" εγώ (εισιτήριο με βαλίτσα), ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ Η ΚΙΘΑΡΑ. Αλλά η κιθάρα δεν δικαιούται extra αποσκευή.

 

......  :o :o

 

Το ξαναλέω με άλλα λόγια γιατί μου φαίνεται τόσο παράλογο που δεν μπορώ να το πιστέψω:

 

Επειδή εγώ θέλω να ταξιδέψω με 1 βαλίτσα και κιθάρα, πρέπει να κλείσω για την κιθάρα μου επιπλέον θέση, με βαλίτσα αλλά χωρίς να δικαιούμαι βαλίτσα..

 

 

Δηλαδή πόσο εκμετάλλευση πια? Έλεος..

 

Πραγματικά με συμφέρει πιο πολύ να πάρω μια καινούργια φθηνή Harley Benton εκεί και να φέρω την (τις) κανονικές μου με την μεταφορική όοοοταν έρθουν και τα υπόλοιπα πράγματα..

 

# Aegean : Βραβευμένη καλύτερη αερογραμμή, Customer-centric experience  και πίτσες μπλε βιλγάρικες..

 

 

 

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τελείως διαφορετική γνώμη για την aegean, όποτε και κάθε φορά που ταξίδεψα στο εξωτερικό και εσωτερικό με όργανα πάντα ήταν απόλυτα ελαστικοί και ευγενικοί μαζί μας, από το προσωπικό εδάφους μέχρι και τους πιλότους. 'Εχουμε πάρει μέχρι και hardcase με πιατίνια και βάσεις πάνω στο αεροπλάνο, επίσης είναι άπειρα ελαστικοί στα παραπάνω κιλά στις αποσκευές και μιλάμε για διαφορές +10 και 15 κιλά. Το μόνο που χρειάζεται είναι να είσαι απόλυτα ευγενικός και να εξηγείς την σοβαρότητα της κατάστασης. Πλέον είναι η πρώτη εταιρία που ψάχνουμε εισιτήρια όταν χρειαστεί ακόμη και αν είναι σε 2πλάσια τιμή.

 

Όχι δεν δουλεύω για την aegean  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Τελευταια ενημερωση 2/9/2017

Πεταξα με Αεgean απο Αθηνα για Ροδο και επιστροφη και πηρα μαζι μου μονο μαλακια θηκη ηλεκτρικης κιθαρας και μαλακια θηκη πεταλιερας (2-3 ρουχαλακια τα χωρεσα στη θηκη της πεταλιερας, τουμπανο την ειχα δηλαδη).

Τα πηρα και τα δυο στην καμπινα επιβατων.

Δεν μου ειπαν τιποτα, ουτε στο πηγαινε, ουτε στο ελα.

Μαλιστα επειδη στο γυρισμο γινοταν χαμος, καθυστερησα να μπω και ειχαν γεμισει τα ντουλαπια απο πανω με αποσκευες, με πηρε μια αεροσυνοδος .... οταν λεω .... με πηρε, :angel: εννοω με οδηγησε μπροστα εκει που ειναι η ντουλαπα των αποσκευων και ρουχων του προσωπικου του αεροπλανου και την εβαλα εκει ορθια.

.... την κιθαρα :angel:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με πηρε μια αεροσυνοδος ....  μπροστα εκει που ειναι η ντουλαπα των αποσκευων και ρουχων του προσωπικου του αεροπλανου και την εβαλα εκει ορθια.

 

Δεν είναι κακό να σε παίρνει μια αεροσυνοδός όρθια στην ντουλάπα αποσκευών και ρούχων του προσωπικού.

Την κιθάρα που την άφησες?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κακό να σε παίρνει μια αεροσυνοδός όρθια στην ντουλάπα αποσκευών και ρούχων του προσωπικού.

Την κιθάρα που την άφησες?

Και το ειπα μεσα μου. Τι γραφεις εκει περα? θα σε παρεξηγησουν, εσενα το καλο παιδι και αξιο παλικαρι.

Δεν σχολιασες τιποτα ομως (τωρα που το ξαναβλεπω) για τη μαλακια θηκη κιθαρας και τη μαλακια θηκη πεταλιερας.

Λες αν επαιρνα τιποτα καλυτερες, να μη τις επετρεπαν στην καμπινα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Λες αν επαιρνα τιποτα καλυτερες, να μη τις επετρεπαν στην καμπινα?

Μάλλον δεν θα σε έπαιρνε η αεροσυνοδός όρθια.

Για ξαπλωμένη δεν ξέρω. :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου