Προς το περιεχόμενο

Αγορά ηλεκτρικού πιάνου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια μπορει καποιος να προτεινει ενα ηλεκτρονικο πιανο για παιδι 17 χρονων που  θα ειναι το πρωτο του. Κατι σε σχετικα καλη τιμη αλλα και καλη ποιοτητα. Αφου το μαθει αυτο μπορουμε να παμε και σε κατι πιο ακριβο. Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ποια κρητηρια αποφασιζει καποιος την τιμη του ψηφιακου πιανο που θα αγορασει; Μπορει να με βοηθησει καποιος σχετικα με το ποσα να δωσω οταν το θελω καθαρα για ερασσιτεχνικη χρηση και απλα μου αρεσει να παιζω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογω τεχνολογιας-εξελιξης-τυποποιησης, ακομη και τα πιο φθηνα επώνυμα ειναι τιμια τοσο για ερασιτεχνικη οσο υπο προϋποθεσεις και για επαγγελματικη χρηση.

Π.χ. Kawai ES110, Roland FP30, Yamaha P115 και Casio PX160, δηλαδη απο 550€ εως καπου στα 700. Τα παραπανω σαν σειρα ειναι περιπου η δικη μου προτιμηση, αλλα θα πρεπει να τα δοκιμασεις για να σχηματισεις προσωπικη αποψη, ειναι πολυ υποκειμενικο το οργανο. Πιο οικονομικα το μονο που θα προτεινα ειναι το Yamaha P45, αλλα και αυτο με μια επιφυλαξη στον ηχο-δυνατοτητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μπορει καποιος να προτεινει ενα ηλεκτρονικο πιανο για παιδι 17 χρονων που  θα ειναι το πρωτο του. Κατι σε σχετικα καλη τιμη αλλα και καλη ποιοτητα. Αφου το μαθει αυτο μπορουμε να παμε και σε κατι πιο ακριβο. Ευχαριστω.

 

νομιζω αυτη τη στιγμη οτι καλυτερο σε σχεση ποιοτητα-τιμη

https://www.thomann.de/gr/casio_px_160_bk_privia.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εγώ έχω το Casio PX 860.Απόλυτα ικανοποιημένος.Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Εγώ έχω το παλιο PX110 αλλά το αγαπώ τρελά.

 

+2002 λοιπόν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου