Προς το περιεχόμενο

Κομμώσεις Χάριν Ευφωνίας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Δεν ξέρω τι καταλάβατε απο το σεντονάκι μου αλλά για να διευκρινίσω, εντύπωση μου κάνει πως η πλειοψηφία των μουσικών έχει μακρύ μαλλί.

Και βέβαια αυτό ίσχυε 2-3 δεκαετίες απο τα 60'ς καθως ήταν ζωντανό ακόμα το make love not war και το sex and drugs and rock 'n roll και τέλος πάντων ήταν μια μόδα.

 

Σήμερα που υπάρχει "ανεξιθρησκεία" στο μαλλί και της μοδας είναι οι χιπστερς, οι μουσικοί επι το πλείστον το έχουν μακρύ, απο επιλογή προφανώς.

Οι δε μεγαλύτεροι για κάποιο λόγο το διατηρούν παρ ότι δεν υπάρχει ή δεν τους αρέσει όπως έγινε και το βάφουν.

 

Αρα μακρύ μαλλί σημαίνει μουσικός στο υποσυνείδητο;

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Δεν ξέρω τι καταλάβατε απο το σεντονάκι μου αλλά για να διευκρινίσω, εντύπωση μου κάνει πως η πλειοψηφία των μουσικών έχει μακρύ μαλλί.

Και βέβαια αυτό ίσχυε 2-3 δεκαετίες απο τα 60'ς καθως ήταν ζωντανό ακόμα το make love not war και το sex and drugs and rock 'n roll και τέλος πάντων ήταν μια μόδα.

 

Σήμερα που υπάρχει "ανεξιθρησκεία" στο μαλλί και της μοδας είναι οι χιπστερς, οι μουσικοί επι το πλείστον το έχουν μακρύ, απο επιλογή προφανώς.

Οι δε μεγαλύτεροι για κάποιο λόγο το διατηρούν παρ ότι δεν υπάρχει ή δεν τους αρέσει όπως έγινε και το βάφουν.

 

Αρα μακρύ μαλλί σημαίνει μουσικός στο υποσυνείδητο;

 

Εγώ πάλι νομίζω ότι πλέον, ακόμα και οι "παραδοσιακοί" μαλλιάδες (στον ευρύτερο χώρο της rock) ....κουρευτηκαν*.

 

Αν μιλάς για Ελλάδα, ναι είμαστε λίγο πίσω...θα κουρευτούν και αυτοί.

 

Να ορίσουμε και το μακρύ μαλλί; (γιατί ο SF λίγο πολύ μας είπε, ότι αν δεν έχεις την ξούρα του ντεντυμπού (ως τιμωρία) είσαι μαλλιάς  ;D ;D ;D)

 

* Π.χ βλ. εικόνα.

nxlyvu-b88562295z.120151110085034000gd3d34vd_10.jpg.14f28ad6d60bffb5a3f8b7c45c7c601d.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

* Π.χ βλ. εικόνα.

 

Καλά το πάνε αυτοί.

Μια κόντρα ξουρα,ένα περασματακι με την κουρευτική στο 2 και ΦΥΣΙΚΑ αφαίρεση των τατουάζ (τρε χωριατικομπαναλ ακόμα και ο εβγατζης στη γειτονιά μου έχει κάνει) και ήρθανε..

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

..... και ο εβγατζης στη γειτονιά μου έχει κάνει

 

Μπορει να πάιζει σε συγκρότημα.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλιαδες των λαων, ενωθειτε! (νυν και πρωην) ;D

 

Γιατι πλεον με τοσο hipster-ισμο, ολοι σε λιγο θα ειναι κόπι-πάστε μουσι αξυριστο και λιγη φραντζα!

 

 

Πήγα σε ενα γαμο τελευταια, και ολοι οι millenials σκεφτηκα οτι ή ειχαν τον ιδιο πατερα ή τον ιδιο Image maker  ;D ;D ;D

 

(τα γραφω εγω, ετσι.... απο.... καλοσυνη  >:D γιατι το πρωι που λουστηκα, παλι τσακωθηκα με τις τριχες, και βαρεσανε την πορτα και φυγανε απο το κεφαλι μου μερικες  ;D.

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλιαδες των λαων, ενωθειτε! (νυν και πρωην) ;D

 

 

 

(τα γραφω εγω, ετσι.... απο.... καλοσυνη  >:D γιατι το πρωι που λουστηκα, παλι τσακωθηκα με τις τριχες, και βαρεσανε την πορτα και φυγανε απο το κεφαλι μου μερικες  ;D.

 

Ακόμα ένα τεράστιο συν της κουρευτικης στο 2 :το λούσιμο είναι μισό λεπτό υπόθεση,άσε που δεν πέφτει τρίχα :)

 

Καλά για το μούσι τι να πει κανείς,για να το περιποιηθεί κανείς σωστά και να μην είναι σαν τον Βελουχιώτη θέλει χαλαρά μισή ώρα την ημέρα :)

 

Πολύ μανουρα ρε παιδιά,απλοποιηστε τη ζωή σας...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Να δανείσω καναμέτρο μαλλί  ;

 

 

O0

Εσύ μια χαρά μαλλί έχεις για την ώρα και σου πάει κιόλας. Είσαι καλή φάση μαλλιά. O0

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ μια χαρά μαλλί έχεις για την ώρα και σου πάει κιόλας. Είσαι καλή φάση μαλλιά. O0

 

 

Με κάνεις και κοκκινίζω  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εμένα πάντως μου αρέσουν όλα τα μήκη και τα πλάτη των μαλλιών , αρκει ο φέρων ταύτα να μπορει να το υποστηρίξει.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου