Προς το περιεχόμενο

Το μεγαλύτερο troll-band μέχρι σήμερα


TamTam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι θυμηθηκα τωρα

Την εχω πατησει ετσι οταν ημουν πιτσιρικας.

"Προσελαβε" την μπαντα μου για ανυπαρκτα live καποιος ονοματι Μιχαλης (πανκιο εκεινη την εποχη) ... επιθετο δεν λεω γιατι εκανε και καριερα αργοτερα  ως "εντεχνος" συνθετης, μουσικος παραγωγος και δημοσιογραφος σε μουσικα περιοδικα.

Μπηκε με τον αδερφο του μεσα στο "δωματιακι" μας, αρχισε το μπλα μπλα και μας επεισε να κανουμε προβα το πρωτο κομματι για τα ... Live.

"Παιχτε οτι θελετε και θα μπουμε εμεις"

Ακομα θυμαμαι το στιχο ψαγμενια "θελουμε να κανουμε μια επανασταση που να μην εχει τραυματιες, αλλα μονο νεκρους". 🤣

 

Θα καναμε μερικα Live Ελλαδα και μετα θα πηγαιναμε και Γερμανια Αγγλια Ολλανδια

Καναμε μερικα κομματια ακομα προβα και πηγαμε πρωι πρωι στο πρωτο Live σε ενα κινηματογραφο στον Κορυδαλλό.

Ο κινηματογραφος ειχε κατεβασμενα ρολα και δεν υπηρχε ψυχη.

Γυρισαμε Πειραια και στη γωνια στο δημαρχείο τσουπ τον πετυχαινουμε.

- Τι εγινε Μιχαλακη? γιατι δεν ηρθες στο live?

- Επαθε γαστρορραγία ο ηχολήπτης και ακυρωθηκε.

- Και το εμαθαν ολοι, μεχρι και ο κοσμος που θα ερχοταν, εκτος απο εμας?

...... που σε πονει και που σε σφαζει. 💥💥💥

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

"Προσελαβε" την μπαντα μου για ανυπαρκτα live καποιος ονοματι Μιχαλης (πανκιο εκεινη την εποχη) ... επιθετο δεν λεω γιατι εκανε και καριερα αργοτερα  ως "εντεχνος" συνθετης, μουσικος παραγωγος και δημοσιογραφος σε μουσικα περιοδικα.

Aπο Κ το επιθετο?😀

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Spyros Delta είπε

Τι θυμηθηκα τωρα

Την εχω πατησει ετσι οταν ημουν πιτσιρικας.

 

Τί να λέμε...από τέτοιες ιστορίες, ελπίζω σύντομα να μπορέσω να γράψω ένα βιβλίο με την ιστορία των a priori και της μουσικής σκηνής της Θεσσαλονίκης όπως την έζησα τότε...

ακόμα και ΤΖΑΚ ΡΟΚ παίζαμε...

δείτε εδώ....

 

αυτός ο τυχάρπαστος προμότερ μας έτρεχε στη Λάρισα και στο Βόλο, πάνω σε ένα Ντάτσουν ( απ αυτά με τις πατάτες) πάνω στην καρότσα, κοιμηθήκαμε σχεδόν αγκαλιά με τις κότες, κάτι γαλοτύρια, τυρόγαλα, κλπ κάπου έξω απ τη Λάρσα...

1980-02-αφισα-Βολος.jpg

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 

Τί να λέμε...από τέτοιες ιστορίες, ελπίζω σύντομα να μπορέσω να γράψω ένα βιβλίο με την ιστορία των a priori και της μουσικής σκηνής της Θεσσαλονίκης όπως την έζησα τότε...

ακόμα και ΤΖΑΚ ΡΟΚ παίζαμε...

δείτε εδώ....

 

αυτός ο τυχάρπαστος προμότερ μας έτρεχε στη Λάρισα και στο Βόλο, πάνω σε ένα Ντάτσουν ( απ αυτά με τις πατάτες) πάνω στην καρότσα, κοιμηθήκαμε σχεδόν αγκαλιά με τις κότες, κάτι γαλοτύρια, τυρόγαλα, κλπ κάπου έξω απ τη Λάρσα...

1980-02-αφισα-Βολος.jpgT



Τι λες τώρα! Πολυτονικό! Κακά ελληνικά! Για ποια χρονιά μιλάμε?
Το είδα, 1980...

Εγώ ξεκίνησα το '83 και ήμουν ο πιο πιτσιρικάς της μπάντας που έπαιζα (14 στα 15), οι άλλοι ήταν 23άρηδες.
Τον δικό μας απατεωνίσκο, τον έλεγαν "Αντουάν" (το καλλιτεχνικό του) και ήταν σκυλοροκάς από το Μενίδι. Σε όλες τις συναυλίες μας Κυριακές σε σινεμά, ερχόταν και με άλλη γυναίκα, η μια πιο αξιολύπητη από την άλλη. Ωραία χρόνια... μπρρρρ

Επεξεργασμένο από Tamtam
  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμπέρασμα απο το θρεντ: 

οταν ο Ντιμ ήταν ήδη φίρμα εγω ήμουν -5 ετών. αυτα ειναι ρισπεκτ. :classic_love::classic_love:

Επεξεργασμένο από otto##
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω κραταω το ηθικο διδαγμα του αρθρου.

Ηθικό δίδαγμα;

Και το ερώτημα που γεννάται είναι το εξής: Έχουμε να κάνουμε με έναν «ανήθικο» καλλιτέχνη που κατάφερε να ξεγελάσει και να ζημιώσει διοργανωτές συναυλιών, κοινό, κριτικούς και δημοσιογράφους για να προωθήσει τη δουλειά του ή παρακολουθούμε μία εντυπωσιακή ψευδαίσθηση που δημιούργησε ένας μουσικός για να εκμεταλλευτεί την υποκρισία και τον επιφανειακό τρόπο με τον οποίο λειτουργεί η βιομηχανία της μουσικής;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που έκανε είναι και άξιο θαυμασμού αλλά και άξιο χλευασμού. Εφαγε άπειρο χρόνο και πολλά λεφτά, αλλά μας τρόλλαρε όλους και πέτυχε τον στόχο του, να γίνει γνωστός. Τέτοια τερτίπια βέβαια τα κάναν και πολλοί άλλοι πριν από αυτόν(Καρντάσιανς), και τα κάνουν και άλλοι και τώρα είτε είναι μουσικοί, είτε γυμναστές είτε μοντέλα. Τουλάχιστον έδειξε στον κόσμο πόσο ψεύτικη είναι η δημοφιλία στα social media.

 

ΥΓ: Η μουσική του όντως είναι ρηχή, αλλά τουλάχιστον είναι προσεγμένη και δινει την εντύπωση πως έχει περάσει απο σωστή επεξεργασία και παραγωγή. Θυμίζει πολύ pop nu-metal early 2000s. Και το video clip του είναι πολύ κακόγουστο! Χρησιμοποίησε όλα τα ξεπερασμένα κλισέ του μεταλ της δεκαετίας του 80. Εαν η μουσική του ήταν καλύτερη και ειχε περισσοτερο βάθος θα ήταν πραγματικά αξιόλογος....

Επεξεργασμένο από George Litos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, George Litos είπε

Και το video clip του είναι πολύ κακόγουστο! Χρησιμοποίησε όλα τα ξεπερασμένα κλισέ του μεταλ της δεκαετίας του 80. Εαν η μουσική του ήταν καλύτερη και ειχε περισσοτερο βάθος θα ήταν πραγματικά αξιόλογος....


Η ουσία ενός τρολλαρίσματος είναι πάντως και αυτή: ποτέ δεν ξέρεις αν όντως ο άλλος είναι τόσο κακόγουστος (στη συγκεκριμένη περίπτωση) ή αν το έκανε επίτηδες -και αυτό.

Συμφωνώ γενικότερα με το πνεύμα του σχολίου σου, ότι κατάφερε να εκθέσει ένα σύστημα. Δεν ξέρω κατά πόσο έχει αποτέλεσμα βέβαια κάτι τέτοιο... Και σε ποιους. Αφού όπως γράφεις, δεν μας είναι άγνωστος ο τρόπος που λειτουργεί αυτό το σύστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gutter είπε

Ότι γυαλίζει είναι χρυσός. 


Όπως έγραψε και θρασύτατα ο Τhreatin "αν το διαβάζετε αυτό, είσαστε μέρος της ψευδαίσθησης"

( What is Fake News? I turned an empty room into an international headline. If you are reading this, you are part of the illusion. )

Οι τρολλιές όσο πάνε γίνονται και πιο εκκωφαντικές και κραυγαλέες. Το να φτάνεις να στήσεις ευρωπαϊκή περιοδεία πουλώντας φύκια για μεταξωτές κορδέλες, σε κάνει να σκέφτεσαι για το τι είναι πραγματικά ικανοί όσοι έχουν ήδη το know how.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου