Προς το περιεχόμενο

Shakuhachi φλάουτο στην κιθαρα?


Κουφη Λεοπαρδαλη

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Konstantinos Dritsas είπε

δεν την κατέχω την ορολογία της κιθάρας, δηλαδή το πως μεταφράζονται αυτά στην πράξη, αλλά όπως είπα αυτο το bending τουλάχιστο το έπιασες πολύ καλά, άσχετα του ήχου, που όπως ειπώθηκε πιο πάνω, άμα το παίξεις μια οκτάβα κάτω και το γράψεις καθαρά και όχι από το κινητό με τα αντιστοιχα εφφέ να ακουστεί και ο ήχος πολύ καλύτερα.

 

Μα μόνο το tapping είναι κιθαριστικός όρος. Πάντως μιάς και είσαι πληκτράς για μία προσομοίωση του εν λόγω sample αν θες να παίξεις την ρε τότε παίξε γρήγορα (grace notes) την Σολ πιο ψηλά και την Ντο πιο χαμηλά πριν προσγειωθείς στην Ρε. Μετά παίξε πάλι grace notes bΛα και Λα και μετά γρήγορα πάλι Ρε. 

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Κουφη Λεοπαρδαλη είπε

 

Μα μόνο το tapping είναι κιθαριστικός όρος. Πάντως μιάς και είσαι πληκτράς για μία προσομοίωση του εν λόγω sample αν θες να παίξεις την ρε τότε παίξε γρήγορα (grace notes) την Σολ πιο ψηλά και την Ντο πιο χαμηλά πριν προσγειωθείς στην Ρε. Μετά παίξε πάλι grace notes bΛα και Λα και μετά γρήγορα πάλι Ρε. 

ξέρω πως και τι να κανω στα πλήκτρα.

 ΤΑ ΞΕΡΩ ΟΛΑ

 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ

 ΤΟ ΕΧΩ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ και σε άλλους αλλά κυρίως στον ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΑΝΤΙΠΑΛΟ.

 ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ. Τον ΝΙΚΗΣΑ και ΑΥΤΟΝ.

 

 Και για όσους τυχόν αμφισβητούν τις δηλώσεις αυτές, αν υπάρχουν ακόμα κάποιοι ρομαντικοί, θα τους "κλείσω το στόμα" με τα ανάλογο  ηχοβίντεο που θα φτιάξω, ήδη κατασκεύασα το cover στο μυαλό μου, με τρόπο που να αναδεικνύει και το shakuhachi αλλά και τις παικτικοεκφραστικές μου δυνατότητες, αλλά τώρα βαριέμαι, βλέπω ΣΚΑΙ και παίζω battlefield V.

 

 Μείνετε συντονισμένοι.

 Μιαχαχααχχαχαχχαχαχχχα 🙂

 

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ, έχει τώρα στον ΣΚΑΙ αυτόν που πήγε να την κάνει και εμπλέκεται στο σκάνδαλο και τον πιάσαν στο αεροδρόμιο.

 Αλλά αυτός τώρα τα λέει αλλιώς. Πως δεν είναι έτσι. Και λάμπει η Κοσιωνάρα η θεά. Τι κ#$!$ είναι όπως του κάνει ερωτήσεις........... Έχει τόση δράση το δελτίο και θα κάθομαι εγώ τώρα  να γράφω shakuhachi?

 Χώρια που το battlefield τα σπάει, πολύ καλό είναι το καινούργιο χαχαχαχαχαχχααχχχα

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Konstantinos Dritsas είπε

Εμ, έχει τώρα στον ΣΚΑΙ αυτόν που πήγε να την κάνει και εμπλέκεται στο σκάνδαλο και τον πιάσαν στο αεροδρόμιο.

 Αλλά αυτός τώρα τα λέει αλλιώς. Πως δεν είναι έτσι. Και λάμπει η Κοσιωνάρα η θεά. Τι κ#$!$ είναι όπως του κάνει ερωτήσεις........... Έχει τόση δράση το δελτίο και θα κάθομαι εγώ τώρα  να γράφω shakuhachi?

 Χώρια που το battlefield τα σπάει, πολύ καλό είναι το καινούργιο χαχαχαχαχαχχααχ

 

Επειδή σε κόβω γυναικά, μάλλον σου αρέσει το νέο Battlefield γιατί έχει γυναίκες στρατιωτίνες. :classic_biggrin:

Επεξεργασμένο από Κουφη Λεοπαρδαλη
  • Χαχα 1

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Κουφη Λεοπαρδαλη είπε

 

Επειδή σε κόβω γυναικά, μάλλον σου αρέσει το νέο Battlefield γιατί έχει γυναίκες στρατιωτίνες. :classic_biggrin:

We are fighting the war of diversity.

 Έτσι έγινε το 1939 χαχαχαχαχαχαχαχχαχα

 Deal with it or don't buy the game!!!!

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου