Προς το περιεχόμενο

Ποια κομματια απο Wtc 1&2 για πτυχιο;


Stoyo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα, να ξεκαθαρισω οτι δεν ειμαι σε επιπεδο πτυχιου αλλα θελω να ξεκινησω να ασχολουμαι με κομματια απο τα WTC 1 η 2. Επειδη αργοτερα μπορει να το συνεχισω για πτυχιο θα ηθελα να ξερω αν καποια απο αυτα δεν γινονται αποδεκτα στις εξετασεις. Οποιος ξερει που μπορω να μαθω η να μου πει αν καποια ειναι εκτος. Βρηκα αυτο https://sites.google.com/site/odeiooperaedu/mathimata-pianou/didaktea-yli-pianou-exetaseis το οποιο δε λεει κατι συγκεκριμενο αλλα να παιξω π.χ. το No.1 Cmajor φανταζομαι θα ειναι κοροϊδια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Στην ύλη της ανωτέρας που παραπέμπει η ύλη του πτυχίου, δεν βλέπω κάποιον περιορισμό, θα σε κατευθύνει όμως υπεύθυνα ο δάσκαλος. Στο δίπλωμα υπάρχει περιορισμός, εκεί πέφτουν τα μαμίσια, και το Ντο μείζον δεν μετράει, ως μη γενόμενο 🤣

 

 Πάντως και εγώ που είμαι για τον π**τσο παίκτης, το Ντο μείζονα το πριμαβίστιασα, 🤣  για ένα ανιψάκι που είχε κολλήσει με τη μελωδία του σε ένα παιχνίδι που έπαιζε. 🤣 Δεν θα είναι εκεί το πρόβλημά σου, στο εγγυώμαι. 🤣 Πάρε στο παρακάτω ποστ ένα μαμίσι 🤣 που κάνει και για το δίπλωμα 🤣

 

 

 

Επεξεργασμένο από manosx
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

  Εδώ μια ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ και ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΗ εκτέλεση του Σι ελάσσονα του πρώτου βιβλίου, να πάνε τα φαρμάκια κάτω 🤣 Εδώ ο μέγας δάσκαλος κάνει το εξής φοβερό: Πρόκειται για το τελευταίο κομμάτι του Καλώς Συγκερασμένου, ενός έργου που αποτελείται από κομμάτια γραμμένα σε όλες τις τονικότητες. Ξεκινώντας από τη Ντο μείζονα, το έργο τελειώνει στη Σι ελάσσονα, το κομμάτι αυτό δηλαδή είναι το τελευταίο του έργου. Στη φούγκα λοιπόν (9.26 στο βίντεο ), ως τελείωμα του έργου, χρησιμοποιεί για θέμα μια μελωδία που αποτελείται από ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΝΟΤΕΣ ΤΗΣ ΧΡΩΜΑΤΙΚΗΣ ΚΛΙΜΑΚΑΣ, :classic_ohmy: σαν επίλογο δηλαδή για όλες τις νότες που χρησιμοποίησε ως τονικές στο έργο φτιάχνει ένα θέμα με αυτές. Το πως καταφέρνει να αναπτύξει άψογα αυτό το ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΟ  θέμα, με επεισόδια τόσο μελωδικά που φέρνουν δάκρυα στα μάτια, είναι ένα από τα πάμπολλα δείγματα της μεγαλοφυΐας του Κάντορα.     

 

 ΑΦΤΑ ΙΝΕ 🤣

 

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ, δεν είμαι του μπαρόκ και δυσκολεύτηκα να βρω κομμάτια ώστε να μου αρέσουν για να κάτσω να ασχοληθώ. Τα Bb minor και major μου ακούστηκαν ενδιαφέροντα, απλά για να ξέρω αν είναι δυνατό να παιχτούν στο πτυχίο ή να βρω τίποτα άλλο. Ευχαριστώ και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου