Προς το περιεχόμενο

Πόσες κιθάρες χρειαζόμαστε πραγματικά?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, gvour είπε

Δεν ξερω ποσες χρειαζομαστε πραγματικα,ο καθεις το σκεφτεται αλλιως.

Μια θα χρειαζομουν,καστομια.

Χρωμα βαθυ μπλε με νερα(το βασικοτερο),P90s,τρεμολο κατα προτιμηση τυπου Bigsby,ξυλα δεν ξερω καν,δε με ενδιαφερει κιολας απλα η ταστιερα να ειναι με αυτο το σκουρο ξυλο,το μαυρο.

Και καμια τρυπα στο σωμα,τυπου thinline,ωραιο κι αυτο.Ας μην ηταν και κανονικη τρυπα,ας ηταν ζωγραφιστη.

Ετσι για το ματι και μονο.

Φτιαχνομαι που τη σκεφτομαι.

Ηχος παλι δε με νοιαζει,με τετοια εμφανιση αποκλειεται να εχει κακο ηχο.

Στο μυαλο μου τουλαχιστον.

Ξερω οτι ειμαι off ουσιαστικα,αλλα ετσι ηθελα να το βγαλω απο μεσα μου αδερφε μου Φασιον.

 

My-Halo-Custom-Guitar.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρειάζομαι πραγματικά μόνο μια καλή Tele.

ΘΕΛΩ όμως και πολλές άλλες 🤣

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, VangelisV said:

 

My-Halo-Custom-Guitar.jpg

 

 

Πολύ ωραίος.

Το flame maple στο καπάκι, κάντο quilted, και το χρώμα λίγο πιο ανοιχτό με λίγο burst (blueburst).

  • Like 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

 

Πολύ ωραίος.

Το flame maple στο καπάκι, κάντο quilted, και το χρώμα λίγο πιο ανοιχτό με λίγο burst (blueburst).

 

 

My-Halo-Custom-Guitar (1).jpg

Επεξεργασμένο από VangelisV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2 ώρες πριν, Spyros Delta είπε

Εξαρταται απο το που παιζει ο καθενας.

Προσωπικα χρειαζομαι καμια 10αρια ηλεκτρικες και 5 ακουστικες.

Θελω περισσοτερες.

Αλλα στην πραγματικοτητα θελω μια.

 

1 ώρα πριν, gkourmoul1 είπε

Αλλα στην πραγματικοτητα εχω αναγκη μια.

Fixed

 

 

Ξερω τι γραφω.

Για τη δουλεια μου χρειαζομαι και εχω αναγκη οσες γραφω.

Αλλα στην πραγματικοτητα ΘΕΛΩ μια. Η πραγματικοτητα ειναι ... εκτος δουλειας.
Και εκτος δουλειας δεν υπαρχει "χρειαζομαι", υπαρχει "θελω"

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, VangelisV είπε

 

 

My-Halo-Custom-Guitar (1).jpg

Ωπα !!! Οταν διαβαζα την περιγραφη του gvour δεν περιμενα να φαινοταν τοσο ομορφη

Η τρυπα μονο με χαλαει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Η απαντηση στο ερωτημα του νηματος ειναι γνωστη: αλλη μια 🙃!

Το παραβλεπω προς το παρον :classic_tongue:...

Οπως ανεφεραν αρκετοι συνφορουμιτες, εξαρταται απο πολλες παραμετρους. Αν εισαι σεσιον, ερασιτεχνης κλπ..

Αν εξαιρεσουμε τους επαγγελματιες σεσιοναδες -οι οποιοι πρεπει να εχουν σεβαστο αριθμο (και για επιπλεον λογους, ας πουμε πως εγω πληρωνω για μια παραγωγη και λεω στον κιθαριστα: σε αυτο το κομματι θελω εναν ηχο απο μια 335, ε, πρεπει να υπαρχει), τοτε τα πραγματα απλουστευονται.

Θαυμαζω και τους κιθαριστες που μια ζωη παιζουν με το ιδιο οργανο, θαυμαζω κι εκεινους που ο,τι και ν ακουμπησεις στα χερια τους παιζουν θαρρεις και κοιμουνται παρεα μ αυτο, θαυμαζω κι εκεινους τους σοβαρους καλλιτεχνες που επενδυουν σε πολλα οργανα προκειμενου να εμβαθυνουν στις μουσικες που αγαπανε.

Πριν πολλα χρονια ο Snowy White μου ειχε πει πως στην ουσια εχει μονο μια κιθαρα (την ιστορικη 57αρα goldtop), ποτε δεν ενοιωσε την αναγκη για κατι αλλο η διαφορετικο. Ασε που ελεγε πως σε μια περιπτωση που επαιξε με καποια PRS μπερδευοταν 😂 απο το scale length και τα παραπανω ταστα...μονο μια ακουστικη (ελεγε πως) ειχε, δεν την επαιζε αλλα την κρατουσε γιατι ηταν δωρο της γυναικας του.

Προσωπικα, μου αρεσει η ανακυκλωση των οργανων, κυριως γιατι βρισκω inspiration στο παιξιμο και γιατι οντως το καθε ενα απο δαυτα σε ωθει και σε διαφορετικο τροπο πλησιασματος των ηχων και των φρασεων.

Αν καποιος παντως μου ελεγε πως εχω το ελευθερο να εχω οσες και οποιες ηθελα, θα ημουν ευτυχης να ειχα:

1 blackguard tele, 1 thinline tele, 1 strat 70s style with round lam neck, 1 50s maple strat, 1 335, 1 les paul standard, 1 Byrdland,

1 J45, 1 L-00, 1 martin D28, 1 National single cone, 1 Dobro, 1 Stella, και μερικες ακομα που ξεχναω :classic_smile:...oh well...

Απο την αλλη, σπαζομαι απιστευτα να εχω οργανα και να μην παιζω με αυτα...

  • Like 4

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου