Προς το περιεχόμενο

Μαμά


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Τον αποδίδουν με καποιο τελετουργικό σαν το sir?

 

Άρα μενει να ορίσουμε η να αναζητησουμε εναν επισημο εννοιολογικό ορισμό του....ραπερ 😛 και ενδεχομένως την αρμόδια αρχή που αποδίδει τον σχετικό τιτλο .

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, LK είπε

Τον αποδίδουν με καποιο τελετουργικό σαν το sir?

 

Άρα μενει να ορίσουμε η να αναζητησουμε εναν επισημο εννοιολογικό ορισμό του....ραπερ 😛 και ενδεχομένως την αρμόδια αρχή που αποδίδει τον σχετικό τιτλο .

Παρακαλώ να μην δίνονται οι τίτλοι μου δεξιά - αριστερά άνευ λόγου και αιτίας.

 

  • Χαχα 4

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

O Tarantino ειχε πει οτι για θεωρηθείς σκηνοθέτης western πρέπει να  εχεις σκηνοθετήσει τουλάχιστον 3 ταινίες western , θέτοντας τον εαυτό του εκτός , μιας και εχει κανει μόλις 2 ταινίες αυτού του είδους.

 

Γενικά ο αυτοπροσδιορισμός είναι ανέλεγκτο  δικαίωμα του καθενός....εμεις εδω κουβέντα κάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Κι ένας Κρητικός είπε πως όλοι οι Κρητικοί λένε ψέματα.

Αρα και αυτός έλεγε ψέμματα.

Οπότε όλοι οι Κρητικοί δεν λένε ψέμματα.

Οπότε και αυτός είπε την αλήθεια.

Οπότε... φτου κι απ' την αρχή.

  • Χαχα 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, BillTrantos είπε

Δηλαδίς αυτά τι είναι ρε μάστορα; 

 

 

Οι ορισμοί κάποιες φορές είναι και υποκειμενικό πράμα.... Για μένα αυτά αποπάνω είναι Electric blues rock 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
20 λεπτά πριν, Rebel_Of_South είπε

 

Οι ορισμοί κάποιες φορές είναι και υποκειμενικό πράμα.... Για μένα αυτά αποπάνω είναι Electric blues rock 

Οπως καταλαβαίνεις αν όλοι είχαμε δικό μας ορισμό και ταμπέλα, η περίπτωση συνεννόησης σε κάτι κοινό θα ήταν μηδαμινή.

 

Τα παραπάνω σύμφωνα με την μουσική βιομηχανία, ανήκουν στο μουσικό είδος Blues.

Απο εκεί και πέρα αν θέλεις να γίνεις πιο σαφής, διάλεξε υποκατηγορία Chicago, Texas, Delta, κλπ. ή απλούστερα ηλεκτρικό κι ακουστικό (που πλέον είναι μειονότητα).

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blues Rock. Γενικό και αόριστο. Πιο κάτω δεν πέφτω  χα χα

 

  • Like 1

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εμένα μου αρέσει ο LK που έχει πάρει τοπογράφο και μετράει το πόσο απέχει ο τόπος γέννησης του κάθε μπλουζιάρη από το Δέλτα του Μισισίπι ριβερ μα νιγκα και τέτοια, την ίδια στιγμή που στην `μέουρικα γίνεται σοβαρό θέμα για το δικαίωμα των τραβεστί στην... έκτρωση! 🤣 Μην δεν είναι ολοκληρωμένες γυναίκες χωρίς αυτό το δικαίωμα, δε φτάνει που ανεβαίνουν ακόμα και στο ρινγκ στις γυναικείες κατηγορίες και σαπίζουν στο ξύλο άμοιρες γυναίκες.

 

 Τραβεστί με έκτρωση. Ε λοιπόν, γιατί να μη γυρίσει και ο κιθαρίστας από τα κάτω πετράλωνα να σου πει ότι είναι μαύρος βαμβακομαζώχτης, πάππου προς πάππου μάλιστα,  ποιος είσαι εσύ για να πεις το αντίθετο.🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Kαθως διαβαζω , απο χθες, αυτο το νημα, για να μπω στο κλίμα, ακουω το Soundtrack από το The Hot Spot, την ταινια του Dennis Hopper με μουσική Miles Davis - John Lee Hooker και Taj Mahal .

 

Bluesman δεν ξερω αν είμαι, αλλά επειδη εχω και εγω μερικες φωτο με wife beater (AKA κασκορσε) αισθάνομαι λίγο Don Johnson 😛.

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου