Προς το περιεχόμενο

Μαμά


Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, sharpshooter είπε

ps. γεράσαμε ρε φίλε😑

 

 

Αν γεράσαμε λέει....βεβαια οι περισσοτεροι απο εμας (εμου συμπεριλαμβανομενου) μυρωδια δεν εχουμε παρει οτι αυτο που κανουμε/γουσταρουμε/παραγουμε μουσικα αφορα πλεον το 0,000001% του ελληνικου αλλα και παγκοΖμιου πληθυσμου....αν δεν το γυρισουμε στο ΤΡΑΠ θα μας φαει η μαρμαγκα ή θα παίζουμε για την παρτη μας (που ΔΕΝ ΚΑΚΟ αν το σκεφτεις....δεν εχεις και αγχος...) 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, Konstantinos Dritsas said:

Άστα να πάνε. 

 

Εδώ ο Τάκαρος (στην Αθήνα δεν έχει φίλους μόνο γνωστούς) μοιάζει λίγο με Δάλτον να το πω με Φρηγουίλιν Φρανκλιν των φερρυ φρηκ μπράδερς ... δεν ξέρω...

Απόψησεσε;

1 hour ago, Superfunk said:

 

 

Αν γεράσαμε λέει....βεβαια οι περισσοτεροι απο εμας (εμου συμπεριλαμβανομενου) μυρωδια δεν εχουμε παρει οτι αυτο που κανουμε/γουσταρουμε/παραγουμε μουσικα αφορα πλεον το 0,000001% του ελληνικου αλλα και παγκοΖμιου πληθυσμου....αν δεν το γυρισουμε στο ΤΡΑΠ θα μας φαει η μαρμαγκα ή θα παίζουμε για την παρτη μας (που ΔΕΝ ΚΑΚΟ αν το σκεφτεις....δεν εχεις και αγχος...) 

 

Ρε φίλε, σε μια πιο σοβαρή νότα (φα δίεση ξερωγώ) προχτέ σε μια μικρομπυροποσία είχαμε αυτή την κουβέντα ως σαραντάρηδες πλέον «παππούδες». 

Το ερευνητικό απόρριμα ήταν γιατί δεν υπάρχει «σκηνή» στην Ελλάδα. Κυρίως ροκ σκηνή. 

Πέσανε πολλά στο τραπέζι ως εξηγήσεις πχ η κρίση , το γρήγορο της σημερινής πληροφορίας που σε κανει να βγαζεις μονο σινγκλάκια καθε τρεις μηνες, το ότι δεν έχει πολλά να πει ο κόσμος πλέον γιατί κοιτάει πίσω και διασκευάζει και όχι μπροστα , η αυτολογοκρισία- απαξίωση κλπ.

 

Μετά από τρία μπυρόνια κάποιος έλαβε μια φωτογραφία με οπίσθια οπότε η κουβέντα ναυάγησε. 

 

Still, τα χουμε πει και εδώ μέσα ένα εκατομμύριο φορές. Πιστεύω ότι βγαίνει καλή μουσική στην Ελλάδα πχ Γ. Αβραμίδης , αλλά δυστυχώς πρέπει να σκάψεις πολύ για να τη βρεις πλέον....

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράγματα γυρνάνε στο deep psychedelic house, down trap tempo, big beat ambient και ολίγη ποπ ροκ. 

 

 Εγώ λέω για ένα μήνα παλιοί και νέοι του noiz να γράφουμε τέτοια να δούμε πως είναι. 

 

 Αφήστε τις κιθάρες, τους ενισχυτές, τα πετάλια, τα ντραμς, τα μπάσα, τις φαρφισες και πάρτε το ableton ή το maschine, χώστε και δωρεάν vst και ξεκινάτε. 

 

 Και ιδιωτικοποιήσεις. 

 Να κάνουμε ιδιωτικοποιήσεις και ελαστικά ωράρια. 

 Δεν υπάρχει άλλος δρόμος. 

 

 Χαχαχαχαχαχα 

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, Konstantinos Dritsas said:

Τα πράγματα γυρνάνε στο deep psychedelic house, down trap tempo, big beat ambient και ολίγη ποπ ροκ. 

 

 Εγώ λέω για ένα μήνα παλιοί και νέοι του noiz να γράφουμε τέτοια να δούμε πως είναι. 

 

 Αφήστε τις κιθάρες, τους ενισχυτές, τα πετάλια, τα ντραμς, τα μπάσα, τις φαρφισες και πάρτε το ableton ή το maschine, χώστε και δωρεάν vst και ξεκινάτε. 

 

 Και ιδιωτικοποιήσεις. 

 Να κάνουμε ιδιωτικοποιήσεις και ελαστικά ωράρια. 

 Δεν υπάρχει άλλος δρόμος. 

 

 Χαχαχαχαχαχα 

 

 

αν δεν γινει διαγωνισμος....δεν

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dimsonic είπε

αν δεν γινει διαγωνισμος....δεν

Για να ξανανιωσουμε θα το κάνουμε. Θα γινουμε νέοι. 

 Καλά εγώ νέος είμαι ακόμα ούτως ή άλλως. . 

 Χαχαχαχαχα 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, Konstantinos Dritsas said:

Για να ξανανιωσουμε θα το κάνουμε. Θα γινουμε νέοι. 

 Καλά εγώ νέος είμαι ακόμα ούτως ή άλλως. . 

 Χαχαχαχαχα 

εσυ ναι....

αλοιμονο σε μας...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προτιμώ να γράφω transgenre κομμάτια. Ξεκινα το κομμάτι με Electronic και καταλήγει σε death μεταλ και έχει και όπερα ενδιάμεσα. 

 

 Αλλά αυτά δεν τα ακούει κανένας, δεν με παίρνουν στα σοβαρά. 

 

 Μου λένε με αυτά που κάνεις δεν θα γίνεις ποτέ εμπορικός και δεν έχεις χαρακτήρα. 

 

 Και τους απαντώ. 

 Και τι έγινε. 

 ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ είμαι με περιουσία. 

 

 μουχαχαχα 

 

 

 

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 minutes ago, Konstantinos Dritsas said:

Εγώ προτιμώ να γράφω transgenre κομμάτια. Ξεκινα το κομμάτι με Electronic και καταλήγει σε death μεταλ και έχει και όπερα ενδιάμεσα. 

 

 Αλλά αυτά δεν τα ακούει κανένας, δεν με παίρνουν στα σοβαρά. 

 

 Μου λένε με αυτά που κάνεις δεν θα γίνεις ποτέ εμπορικός και δεν έχεις χαρακτήρα. 

 

 Και τους απαντώ. 

 Και τι έγινε. 

 ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ είμαι με περιουσία. 

 

 μουχαχαχα 

 

 

 

 

 

 

Βγάλε το χα χα χα χα από την υπογραφή σου!

 

Oh wait...

 

το τελευταίο ήταν μου χα χα χα .... τροφή για σκέψη>>??

 

Πέρα από την πλάκα και την ουλίτιδα αν έχεις περιουσία και κρατάς και τη θέση στο Δημόσιο πα να πει ότι σε γεμίζει η δουλειά σου η απασχόλησή σου μάλλον , οπότε κάνεις λειτούργημα και μπράβο σου>?

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχσφδαγηρξκλ

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, argytar είπε

 

Βγάλε το χα χα χα χα από την υπογραφή σου!

 

Oh wait...

 

το τελευταίο ήταν μου χα χα χα .... τροφή για σκέψη>>??

 

Πέρα από την πλάκα και την ουλίτιδα αν έχεις περιουσία και κρατάς και τη θέση στο Δημόσιο πα να πει ότι σε γεμίζει η δουλειά σου η απασχόλησή σου μάλλον , οπότε κάνεις λειτούργημα και μπράβο σου>?

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχσφδαγηρξκλ

Να πέφτει ο μισθουλας. 

 Γιατί νηστικό αρκούδι δεν συνθέτει 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Konstantinos Dritsas είπε

Να πέφτει ο μισθουλας. 

 Γιατί νηστικό αρκούδι δεν συνθέτει 

 

 

Πανε αΦτα..τελειωσανε με τον ΤΣΙΡΙΖΑ τωρα θα αλλακΣουν τα πραΜατα θα δοθει προταιρεοτηΣ στον ΙΔΙΩΤΙΚΟ τομεα ,οχι να παιρνει ο ιδιωτικος υπαλληλος 400 ευρω και ο δημοσιος (που πληρωνεται απο τον ιδιωτικο)  2000, θα γινομεν κΣανα  :classic_biggrin: καπιταλιστικη κΕνωνια ,φιλελευθερη 

 

μουαχαχαχαχαχαχαχα

 

https://www.capital.gr/me-apopsi/3382593/104-400-proslipseis-sto-dimosio-epi-suriza-anel

 

pin 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου