Προς το περιεχόμενο

Garry Moore sustain


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γενικά για να πετύχεις μεγάλο sustain σε πρώτη φάση θα χρειαστείς μια σεβαστή ποσόστητα παραμόρφωσης(όχι απαραίτητα heavy metal).Στη συνέχεια όσο αφορά τα επιπλέον παίζει ο compressor(λεπτομέριες του τι κάνει ακριβώς μπορείς να βρεις σε άρθρα του noiz :wink: )o οποιός σου δίνει το επιπλέον sustain κρατώντας το σήμα "ζωντανό" να στο πω έτσι απλοικά.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα πραματα:

 

τα χερια του και ενας ενισχυτης σχεδον τερματισμενος.

 

"Κοιταζουμε" τον ενισχυτη και βρισκουμε το σημειο στο οποιο εχουμε το καλυτερο feedback παταμε τη νοτα που θελουμε,ανακατωνουμε & σερβιρουμε :wink: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν αγοράσεις...ενα soldanaki...SLO και μια Gibson η οποία να παίζει (σπάνιο είδος) και επίσης καταφέρεις να το ανοίξεις τόσο χωρίς να σε βομβαρδίσει ο ελληνικός στρατός...νομίζω θα έχεις το επιθυμιτό αποτέλεσμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν αγοράσεις...ενα soldanaki...SLO και μια Gibson η οποία να παίζει (σπάνιο είδος) και επίσης καταφέρεις να το ανοίξεις τόσο χωρίς να σε βομβαρδίσει ο ελληνικός στρατός...νομίζω θα έχεις το επιθυμιτό αποτέλεσμα...

 

Νομίζω πριν καταφθάσει ο στρατός θα έχει έρθει η γιαγιά απο τον κάτω όροφο με τον πλάστη :lol: :lol: :lol:

 

 

Για home καταστάσεις με έναν compressor/sustainer νομίζω κάνεις δουλειά.Σε live λέω να δοκιμάσω και εγώ αυτό το "κοιτάζουμε" πιο εντατικά. :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα κι εγώ την ίδια απορία ;)

 

Πάντως, τελευταία, χρησιμοποιώ ένα BOSS SD-1 σαν booster για το Marshall BB-2 και μπορώ να κρατήσω μια νότα...αιώνες!!! :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου