Προς το περιεχόμενο

Garry Moore sustain


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το sustaın εξαρταται κατα 90% απο το τελικο του ενισχυτη.

αρα,για δυνατο και αρκετο χρειαζεσαι αρκετα δυνατο και μεγαλο τελικο..

πχ βλεπε slo100.

η κιθαρα σαν χαρακτηρας ηχου,χροια παιζει λιγο πολυ δευτερευοντα ρολο.σημασια εχει το 'σημα'που αυτη δινει.

για αυτο και για παραπανω sustaın πολοι χρησιμοποιουν διαφορα πεταλια αλλα

Μ Ο Ν Ο σαν booster καθ'οτι το drıve aπo oxi 'boutıque' πεταλια αλλιωνει αρκετα το σημα και μπορει μια λπ του 59 να τιν κανει να ακουγεται σαν epıphone του 2000.

επισης σημασια εχει και το ποσο drıve δεινεις απο απο την προενισχυση.

λενε πως 'κοβει'απο το sustaın.(προσωπικα στον soldano μου ισα ισα που δεινει παραπανω ογκο και δυναμη στο sustaın.

 

 

οσο για τις gıbson lp,προσωπικα μετα απο παρα πολλες lp που δοκιμασα κατεληξα πως αυτες και οι herıtage ειναι νο1.απλα.

με τπτ prs sınglecut

 

οσο για gibson kai prs kaı εγω θα πω πως ατες οι δυο εταιριες δεν εχουν καμοια μα καμοια σχεση...

 

25"¨prs 24+3/4"gibson oı ιντσεσ τους(scale)κατ'αρχην και τελειως διαφορετικο output η μια με την αλλη.

ουσιαστικα η prs καταφερε και εφτειαξε ολους τους ηχους εκεινους που 'λειπουν' απο την gibson.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...για δυνατο και αρκετο χρειαζεσαι αρκετα δυνατο και μεγαλο τελικο..πχ βλεπε slo100.

...αλλα Μ Ο Ν Ο σαν booster καθ'οτι το drıve aπo oxi 'boutıque' πεταλια αλλιωνει αρκετα το σημα και μπορει μια λπ του 59 να τιν κανει να ακουγεται σαν epıphone του 2000.

 

Έχω ελάχιστα διαφορετική γνώμη για κάποια θέματα.

Πιστεύω ότι όσο πιο μικρός ο ενισχυτής τόσο ευκολότερο να βγάλουμε feedback. Επίσης, δεν βρίσκω εναν καλό λόγο ώστε μονάχα τα boutique πετάλια να μην αλλοιώνουν τον ήχο. Ίσα ίσα νομίζω ότι έχουν τον πλέον χαρακτηριστικό ήχο σε σύγκριση με τη μοντέρνα νοοτροπία όπου όλα είναι ...transparent.

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου