Προς το περιεχόμενο

Garry Moore sustain


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια ο συγκεκριμενος ηχος βγαινει απο ειδικο συστημα που δεν υπαρχει στο εμποριο.εν ολιγης αυτο το συστημα καταφερνει με ενα συστημα feedback να κανει μεσω του μαγνητη την χορδη να παλλεται στην συχνοτητα που ταλαντωνεται εκεινη την ωρα. και απλα χωρισ η με παραμορφωση ταλαντωνεται επ απειρο.

 

Το κατασκευασα σε μια παλια peavey tracer lt που ειχα αλλα τωρα την εχω πεταξει. Δουλευει.

 

οχι βεβαια,αναφερεσαι στο sustainer το οποιο ΥΠΑΡΧΕΙ στο εμποριο,το "προβλημα" ειναι οτι ο Moore ΔΕΝ το χρησιμοποιει. :lol:

 

"αιώνιο" feedback ειναι παρα πολυ ευκολο να βγάλεις απλα με εναν ενισχυτη & μια ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ κιθαρα (φτανει βεβαια να ξερεις τι κανεις :wink: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το ειδα σε ενα live.Δεν ξερω ποιο τραγουδι ειναι.Εκανε bend την χορδη για πολυ ωρα και τα επαιξα!!Βασικα μοθ αρεσουν τρελα τα αγρια σκουξιματα τις Les Paul οταν κανει lick στιν χορδη πανω κατω!Ετσι δεν λεγεται αυτο!!!

Ειναι μοναδικος ηχος.!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι να τσουβαλιάζεται μαζί με δήθεν εναλλακτικές. Αν σου κρέμονται 3 χιλιάρικα και μπορείς να την χειριστείς' date=' τότε δεν (θα έπρεπε να) υπάρχουν άλλες επιλογές.[/quote']

χηλιες φορες να εσκαγα 3000 για μια PRS

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο πράγμα αυτό. Σχεδόν όλοι όσοι θεωρούσαν τις Les Paul αγγούρια, κατέληξαν με μια PRS custom. Καί κάποια χρόνια μετά τους βλέπεις τουλάχιστον στο στούντιο να ξαναχρησιμοποιούν το αγγούρι.

Τρανό παράδειγμα οι Lifeson και Hayes. Εχει δικό του ήχο και προσωπικότητα το λαχανικό, πώς να το κάνουμε δηλ.....

:wink:

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σαν ηλεκτρολόγος, ειδικός επί θεμάτων αμβλώσεων θα μιλήσω.

Από την εμπειρία μου ως πρόεδρος του κινήματος απελευθέρωσης των βακαλάων του Σαρωνικού, έτυχε να έχω και τις 2 (LP & PRS custom).

Αν και στο παρελθόν μπήκα στην διαδικασία να τις συγκρίνω, τελικά είναι μάταιο. ¶λλο πράμα το αγγούρι και άλλο το λάχανο.

Κάθε μια εξυπηρετεί άλλο σκοπό.

Οπότε το καλύτερο είναι να σου κρέμονται 6000 από την τσέπη να τις χτυπήσεις και τις 2. Ή ακόμα καλύτερα 9000 να πάρεις και μια anderson.

Ή αμα ξέρετε κανέναν που να του κρέμονται (χρήματα) να μου πείτε να φροντίσω να τον ακολουθώ συστηματικά :wink:

Καλό Πάσχα σε όλες τις αδερφές ψυχές του noiz!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

silot με εμένα μου συμβαίνει κάτι περιέργο....ενώ μου κάθονται αρκετά καλά στα χέρια...το μπράτσο βασικά...

δεν μαρέσουν καθόλου μα καθόλου ηχητικά...

πραγματικά έχω παίξει αρκετό καιρό με διάφορα μοντέλα...όπως Les Paul, Explorers κτλ κτλ.. και πάλι τίποτα δεν θα με έκανε να πάρω εκτός του οτι μερικές les paul είνια πολύ όμορφες...

ααα επίσης οι les paul όταν παίζω καθιστός δεν με βολεύουν ...σαν να μου πέφτουν "πίσω" αλλά μαλλον είναι συνήθεια...

επίσης δεν πιστέυω ότι είναι δύσκολες...

και θα γίνω κακός λέγοντας...οτι οι περισσότερες είναι μεχρι και "¨κακές" κιθάρες...αναλογιζόμενος την τιμή τους. :D 8)

it's only my opinion 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα ειναι βασικα ΡΟΚ κιθαρες δηλ. ο ΜΟΝΟΣ τροπος για να τις χρησιμοποιησεις σωστα ειναι να τις χωσεις σε εναν τιγκαρισμενο Marshall & να πλακωθεις στα ριφς και τα σολα.

Στα καθαρα (τουλαχιστον αυτα που εννοω εγω καθαρα) παιρνουν μηδεν ειδικα στα ακκορντα.

Μιλαμε βεβαια για αυτες με τους διπλους γιατι οι αγαπημενες με τους μονους (p90) ειναι αλλουνου παππα ευαγγελιο :wink:

Παντως για τη χρηση για την οποια ειναι κατασκευασμενες (ροκ & παλι ροκ) ειναι ΑΨΟΓΕΣ!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο πράγμα αυτό. Σχεδόν όλοι όσοι θεωρούσαν τις Les Paul αγγούρια' date=' κατέληξαν με μια PRS custom. Καί κάποια χρόνια μετά τους βλέπεις τουλάχιστον στο στούντιο να ξαναχρησιμοποιούν το αγγούρι.

Τρανό παράδειγμα οι Lifeson και Hayes. Εχει δικό του ήχο και προσωπικότητα το λαχανικό, πώς να το κάνουμε δηλ.....

:wink:[/quote']

για μενα ειναι πολυ βολικες κιθαρες οι les paul αλλα στα ιδια χρηματα οπως ειπα και πιο πριν επαθα απιστευτη πλακα με την ποιοτητα μιας PRS.

 

για μενα,μια PRS CUSTOM ειναι στην ουσια μια πολυ-πολυ-πολυ βελτιωμενη LES PAUL

ειναι πολυ κοντα σε χαρακτηρα αυτα τα δυο οργανα :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου