Προς το περιεχόμενο

Garry Moore sustain


Προτεινόμενες αναρτήσεις

... και μια Gibson η οποία να παίζει (σπάνιο είδος) ...

 

Με πόσες έπαιξες και δεν σου έκαναν ?

εγω με 2 και δεν μου εκαναν...

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η αλήθεια είναι πως δεν μπορούν να αρέσουν ...όλες σε όλους.

Επίσης αλήθεια είναι πως πρόκειται για δύσκολα όργανα που απαιτούν πολύ μεγαλύτερο διάστημα προσαρμογής απο ότι το οιοδήποτε φασοναρισμένο καφάσι της Hoshino (πχ), αλλά, άλλο το "δε μου κάνουν" γιατί δεν κολλάνε στην παρούσα αισθητική μου, κι άλλο το "βρές καμμιά που να παίζει".... :wink:

 

Είτε μας αρέσει είτε όχι, οι βλαχομπούληδες που τις φτιάχνουν αναπαράγουν σε κάθε μία τους (std και πάνω βέβαια), την πιό ελιτίστικη και ίσως επιδραστικότερη για την τελευταία 15ετία κατασκευή ηλ. οργάνου.

 

Με το να τις απαξιώνουμε γινόμαστε απλοϊκότατοι και καταχρηστικοί, σχεδόν σαν να λέμε πως ο Bloomfield ή ο Kossof ήταν κουφάλογα..

Και μήν γράψει κανείς τίποτα για ποιότητα κατασκευής και τέτοιες χαζομάρες τη στιγμή που αφενός ξέρουμε όλοι πώς φτιάχνονται αυτά τα όργανα, κι αφετέρου όλοι μυριζόμαστε την μπίζνα του μάρκετινγκ...

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς θεου δεν ειναι ασχημα οργανα,καθε αλλο!! :wink:

αλλα πιστευω πως με αυτα τα χρηματα παιρνεις καλυτερα οργανα αλλων εταιριων :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι φετίχ. Και γι αυτό πρεπει να είναι συνειδητη επιλογή κι όχι να τσουβαλιάζεται μαζί με δήθεν εναλλακτικές. Αν σου κρέμονται 3 χιλιάρικα και μπορείς να την χειριστείς, τότε δεν (θα έπρεπε να) υπάρχουν άλλες επιλογές.

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως κι εμένα προσωπικά, ενώ από εμφάνιση μου αρέσουν ΠΑΑΑΡΑ πολύ...από ήχο και playability μου "κάθονται στο λαιμό" :D

 

Αυτό δε σημαίνει βέβαια ότι σαν όργανα δεν αξίζουν. Αλλά, όπως είπες silot, δεν είναι όλα τα όργανα για όλους...Για αυτό εξάλλου υπάρχουν και τόσες επιλογές ;)

 

Παρεπιπτόντως σήμερα δοκίμασα μια ΚΟΥΚΛΑ gold top Les Paul, αλλά μετά τα πρώτα 5' έπιασα τον εαυτό μου να γλυκοκοιτάει μια Squier Strat των 150¤...

(Δεν αλλάζει ο άνθρωπος.... :lol: :lol: )

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά Goldtop' date=' και πού ?[/quote']

Μια σαν αυτή σε στούντιο στα Γιάννενα. Την πουλάει ένας τύπος που έχει μαζέψει του κόσμου τις κιθάρες και θέλει να ξεφορτωθεί μερικές...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εμένα με βόλεψαν πολύ στο χέρι αν και αυτός ο παχύς και γλυκός ήχος που έχουν μου αρέσει πάρα πολύ.Μια θέλω να πάρω οπωσδήποτε κάποια στιγμή(λόγω σχήματος κυρίως είμαι ερωτευμένος με αυτό :o )

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ο συγκεκριμενος ηχος βγαινει απο ειδικο συστημα που δεν υπαρχει στο εμποριο.εν ολιγης αυτο το συστημα καταφερνει με ενα συστημα feedback να κανει μεσω του μαγνητη την χορδη να παλλεται στην συχνοτητα που ταλαντωνεται εκεινη την ωρα. και απλα χωρισ η με παραμορφωση ταλαντωνεται επ απειρο.

 

Το κατασκευασα σε μια παλια peavey tracer lt που ειχα αλλα τωρα την εχω πεταξει. Δουλευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ο συγκεκριμενος ηχος βγαινει απο ειδικο συστημα που δεν υπαρχει στο εμποριο.εν ολιγης αυτο το συστημα καταφερνει με ενα συστημα feedback να κανει μεσω του μαγνητη την χορδη να παλλεται στην συχνοτητα που ταλαντωνεται εκεινη την ωρα. και απλα χωρισ η με παραμορφωση ταλαντωνεται επ απειρο.

 

Το κατασκευασα σε μια παλια peavey tracer lt που ειχα αλλα τωρα την εχω πεταξει. Δουλευει.

 

8O

 

'Δεν υπάρχει στο εμπόριο;'

 

Δεν φαντάζομαι να εννοείς κάτι σαν αυτό, ε:

 

http://www.ebow.com/

 

Ή κάτι σαν το sustainer της Fernandes:

 

http://www.fernandesguitars.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου