Προς το περιεχόμενο

Αφήνετε tip?


ex-VangelisV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Να ρωτήσω κάτι;

Αν ο ντελιβερας δεν δουλέψει καθόλου λόγω καιρού, πληρώνεται;

Δηλαδή αν έχει ας πούμε κακοκαιρία για δέκα ημέρες συνέχεια και απλά δεν παραγγέλνει κανείς στο μαγαζί που δουλεύει, δηλαδή και ο ιδιοκτήτης του μαγαζιού δεν βγάζει φράγκο,ο ντελιβερας θα πληρωθεί;

Και αν η κακοκαιρία συνεχίστει και το μαγαζί κλείσει λόγω οικονομικών δυσκολιών ο ντελιβερας θα πληρωθεί από το κράτος η τους φιλεύσπλαχνους που ΔΕΝ παραγγέλνουν;

 

Στη ΣΟΥΗΔΊΑ ας πούμε η στον Καναδά δεν υπάρχει delivery?

 

δε πληρωνεται.

στις χωρες με χιονια κλπ ,delivery γινεται με αυτοκινητο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Στον Καναδά που ξέρω,πηγαίνουν με αυτοκίνητο.Και έξω, τα μηχανάκια είναι κλειστά.

Άσε που εκεί, δεν κλείνουν οι δρόμοι με είκοσι πόντους χιόνι!

Με πρόλαβες @vagelism.

Επεξεργασμένο από Αετός
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή όταν βρέχει ή χιονίζει όσοι δουλεύουν εξωτερική εργασία να σταματάνε ή είναι μόνο προνόμιο των ντελιβεράδων? Αν είναι να αφαιρέσουμε και το κόκκινο απ'τα φανάρια για να μην δυσκολεύουμε τα παιδιά. Ή μάλλον κάτι καλύτερο, να προσαρμόσουμε όλο τον ΚΟΚ πάνω τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
27 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Και αν η κακοκαιρία συνεχίστει και το μαγαζί κλείσει λόγω οικονομικών δυσκολιών ο ντελιβερας θα πληρωθεί από το κράτος

Aπό το κράτος ΚΑΙ οι δυο. Γι' αυτό παλεύουμε για τον σοσιαλισμό. Για να φάμε ...πίτσα βρέξει-χιονίσει🍕🛠️🇰🇵

Πόσες φορές μωρέ δεν δουλεύει ο ντελιβεράς λόγω κακοκαιρίας και πόσες δουλεύει ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ και αυτός και ο πιτσαράς που έχει το μαγαζί όταν έχει ψιλο-κακοκαιρία; Έλα, κάντε τα οικονομοτεχνικά, αυτά έπρεπε ήδη να τα έχετε σκεφτεί, πού είναι τα διαγράμματα, πού είναι οι γραφικές παραστάσεις;


Tips αφήνω κατά ένα 50% των περιπτώσεων, συνήθως από 40c μέχρι 2Ε. Nτελίβερι δεν παραγγέλνω όταν έχει κατακλυσμό, αλλά οκ, η βροχή είναι ένα νορμάλ καιρικό φαινόμενο. Ο ντελιβεράς παίρνει tip στο 100% των περιπτώσεων. Ο σερβιτόρος σε ταβέρνα επίσης. Σε takeaway δεν δίνω tips η δίνω σπάνια. Καφέ δεν πίνω καθιστός σε τραπέζι εδώ και 5-6 χρόνια.

  • Like 1

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα γίνει?

 Θα παραγγείλουμε τίποτα τώρα?

 Μιας και μιλάμε χαλαρά, να τρώμε και κάτι ε? χαχαχαχαχα

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, vagelism είπε

δε πληρωνεται.

 

 

Η απάντηση σου μου αρκεί.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, VangelisV είπε

Δηλαδή όταν βρέχει ή χιονίζει όσοι δουλεύουν εξωτερική εργασία να σταματάνε ή είναι μόνο προνόμιο των ντελιβεράδων? 

μα εργάζονται οι άνθρωποι 

 

δεν είπε κανείς να μη δουλεύουν . Απλά εγώ αποφασίζω αυθαίρετα και ετσιθελικά ότι δεν τον ταλαιπωρώ για να φάω το μπεργκερ μου . Προσοχή ε ;; Οποιος θέλει το κάνει και \ δεν τον κατακρίνει και κανείς . Κάπου έπεσε μπέρδεμα 

  • Like 1

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφηνω παντα τον πρωτο λογο σε αυτον...αν ακουσω καμια εξυπναδα για το λυκοσκυλο μου που λυσσαει καθε φορα που τον βλεπει...η αργησει υπερβολικα (φταιει δε φταιει) δεν αφηνω...αν ειμαι στις καλες μου...(κυριως αν πιο πριν εχω...κερδισει στο μπιλιαρδο...η εχω καταφερει να ενωσω το ενα ριφ με το αλλο χωρις πολυ πετσοκομα...τοτε θα αφησω...οτι δηποτε πανω απο 8e σταματαει στα 10...ως εκει.Για καποιο λογο ομως εξω αφηνω παραπανω αν ο λογαριασμος ειναι μεγαλος (δε μιλαμε για ενα καφε...αλλα για τιποτε μαζωξεις με τα ΖΩΑ τους φιλους μου που καλυτερα να τους ψωνιζεις απο το custom shop της gibson παρα να τους ταΐζεις...)

  • Χαχα 1

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτούς και αυτές στα βενζινάδικα που σας καθαρίζουν τα τζάμια όπως βάζετε βενζίνη δίνετε τίποτα?

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου