Προς το περιεχόμενο

Προσομοίωση σαξοφωνου σε πετάλι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, Miltos23 είπε

Παλιότερα ο the Genius loci ειχε γράψει ένα αρθρο για ολα αυτα, αλλα δεν μπορω να το βρω, το αναφερω μήπως το θυμηθεί κανείς άλλος και το στείλει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Jazzombie είπε

Σε καταλαβαίνω φίλε μου, αλλά ξέρεις πως είναι αυτά. Μου έχει καρφωθεί η ιδέα από πέρσι και γενικά με τα σχήματα που παίζω πειραματιζομαι πάντα και αυτό μου έχει κάνει πραγματικό κλικ δεν είναι κάτι επιπόλαιο (όλοι οι κιθαρίστες gadgetακηδες είμαστε παραδεχτείτε το) και θέλω να το δοκιμάσω 

Μα το ξέρω πως είναι και πως θα γίνει, γιαυτό σου είπα καλή τύχη, δεν σου είπα "μη το κάνεις!" 😋

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 minutes ago, VangelisV said:

 

 

Φανταστικό!!!!

Ευχαριστουμε και τον δημιουργό και εσενα που το έψαξες και το μοιράστηκες μαζί μας!!

"Και μες την τέχνη πάλι, ξεκουράζομαι απο τη δούλεψή της" Κ.Κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
5 ώρες πριν, Miltos23 είπε

Καλη τύχη με αυτούς τους διαόλους..

 

Οχι οτι δεν γίνεται, γίνεται και παραγίνεται, αλλα θέλει εκτος από το εφε και τον μαγνητη να εχεις απιστευτα καθαρο παίξιμο με τελειο muting, τρέχα γύρευε δηλαδή.. 

 

 

η συγκεκριμένη πάντως με την οποία έχω μια προσωπική επαφή δεν χρειάζεται καμιά φοβερά ιδιαίτερη τεχνική για να έχεις ενδιαφέροντα αποτελέσματα...

  • Like 1

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά! Διάβασα και το άρθρο και μπορώ να πω ότι έχω βγάλει άκρη. Συγνώμη που δεν κάνω κάποια παράθεση αλλά απαντήσατε όταν κοιμόμουν και τώρα έχω πήξει λίγο 😛

Το μόνο που με σκαλώνει λίγο είναι η τοποθέτηση του μαγνήτη πίσω απ τη γέφυρα. Γενικά με τα τεχνικά θέματα δεν τα πάω πολύ καλά, μόνο να σεταρω τις κιθάρες μου ξέρω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Jazzombie είπε

Το μόνο που με σκαλώνει λίγο είναι η τοποθέτηση του μαγνήτη πίσω απ τη γέφυρα.

Σε τι κιθάρα θα μπει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Jazzombie είπε

Greco Les Paul 

Eυκολάκι. Αν πάρεις τον Gk2a ή GK3 μτχ κοίταξε να τα έχει όλα τα εξαρτήματα γιατί θα σου χρειαστεί το attachment plate για Les Paul. Αλλιώς το αγοράζεις ξεχωριστά.

 

Τσέκαρε κι εδώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, VangelisV είπε

Eυκολάκι. Αν πάρεις τον Gk2a ή GK3 μτχ κοίταξε να τα έχει όλα τα εξαρτήματα γιατί θα σου χρειαστεί το attachment plate για Les Paul. Αλλιώς το αγοράζεις ξεχωριστά.

 

Τσέκαρε κι εδώ

 

Πολύ κατατοπιστικό φίλε Vangeli ευχαριστώ πολύ!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι για πιστότητα σε πνευστά χρειάζεται και ένας Breath Controller .Δεν έχω δοκιμάσει σε συνδυασμό με guitar synth αλλά γιατί να μη λειτουργεί.

Εδώ άκουσα τα καλύτερα midi πνευστά και κάτι μου λέει ότι χωρίς το Breath Controller δεν θα ήταν το ίδιο.

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου