Προς το περιεχόμενο

τί χρειάζομαι;


Steppenwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ok ok paidia, mhn to kanoume kai nyfopazaro....

 

Anyways.. pshfizw dagkwto to Evolution, exw to mikro adefaki tou pou exei dyo oktabes....

 

Wraia sklhra rotaries, kalh apokrish plhktrwn.. mia xara dhladh...

 

Oson afora to latency o Angelos to e8ese poly kala kai apla... Kai genika na ksereis oti oso epibaryneis to systhma toso kataponhtai kai to sequencer sou kai dhmiourgei problhmata...

 

Mia kalh symboulh einai na krathseis to mousiko pc sou "ka8aro", an mporeis exe allo pc gia mousikh kai allo gia douleia, downloads, net-surf, word, corel kai ta ypoloipa.....

 

 

 

 

Ermis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

όσον αφορά το δίλλημα radium/mk .... εγώ αγόρασα το radium πριν περίπου ένα μήνα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.... έχει πολύ καλό κλαβιέ, και οι αίσθηση των knobs/sliders είναι κορυφαία. επίσης είναι πανέυκολος ο προγραμματισμός του (που γίνεται σχεδόν εξ ολοκλήρου από το κλαβιέ). οπότε προτείνω radium.

 

από την άλλη, δεν έχω παίξει για καιρό με άλλα keyboards οπότε μπορεί να υπάρχουν και καλύτερα εκεί έξω...

 

όσο για τον barcus berry τι να σου πω... εγώ τον έχω ακόμα και δουλεύει μια χαρά στην ακουστική μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

psaxnomai metaksy tou Radium 61 USB tis M-Audio kai tou MK 361 USB tis Evolution. :? Metaksy aytwn ti me symbouleyete?

 

Κοιτα, εγω εχω ενα παλιοτερο μοντελο της Evolution και ειναι μια χαρα αρα και αυτο καλο θα ειναι. Επισης στο τελευταιο τευχος του Future Music εχει ενα συγκριτικο σε midi controllers και οι βαθμολογιες τους ειναι ισες.

Η M-Audio ειναι εταιρεια που φημιζεται για την ποιοτητα στα προιοντα της και ο Νακας ομως (που φερνει τα Evolution) δεν φημιζεται και για τις καλες του τιμες.... :wink: Οποτε διαλεγεις αυτο που "σηκωνει" η τσεπη σου!

 

Παντως αν δεν βιαζεσαι πιθανοτατα η novation να βγαλει το 25 και σε περισσοτερες οκταβες.

 

Ξεκινα με την καρτα ηχου και αφου την ψαχνεις και για laptop θα σου προτεινα τον desktop να τον κρατησεις μονο για audio.

Τα χαρακτηριστικα που πρεπει να εχει μια καρτα ηχου πανω-κατω ειναι:

 

24bit/96khz sample rate

ASIO drivers

Χαμηλο latency (εδω παιζουν ρολο οι ASIO drivers)

Midi in/out

Πολλαπλες εισοδους audio in/out

Phantom power (οι πολυ καλες)

και καλη ποιοτητα κατασκευης.

 

Παντως θα προτεινα οχι Soundblaster. Ειναι για αλλη χρηση και με τα ιδια λεφτα περνεις κατι πολυ καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xm... pantws anaferw oti to neo Remote25 exei kai eisodous toso line in oso kai XLR me mic preamp, opote kai mporeis na peraseis thn ki8ara h kapoio organo apo thn eisodo tou kai na pareis se ayto effe pou dia8etei to en logo Remote25.....

 

 

 

 

Ermis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγα και κοίταξα (σε sites) για το Remote 25 Audio ... γιατί ακούστηκε πολύ ενδιαφέρον, αλλά η τιμή με ψιλοαπογοήτευσε...

 

http://shop.synthplanet.com/product.lasso?c=GR&-Session=shop:0FAC0C5F6A7E032C435594CBD53C518F&pr=27521

 

716 με έκπτωση; σαν πολλά δεν είναι; αν πάρεις ξεχωριστά keyboard και multieffect θα σου ρθει πιο φθηνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

συγγνώμη που θα σε απογοητέυσω' date=' αλλά 391.30€ έχει το απλό, το "Remote 25", το οποίο είναι απλά MIDI controller... καλό ΜIDI controller αλλά μόνο controller.

 

το "Remote 25 Audio", το οποίο περιγράφεται σε αυτό το post :

 

Xm... pantws anaferw oti to neo Remote25 exei kai eisodous toso line in oso kai XLR me mic preamp, opote kai mporeis na peraseis thn ki8ara h kapoio organo apo thn eisodo tou kai na pareis se ayto effe pou dia8etei to en logo Remote25.....

 

...κοστίζει 716.80€

 

αρκετά όμως ασχοληθήκαμε με αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγγνώμη που θα σε απογοητέυσω, αλλά 391.30€ έχει το απλό, το "Remote 25", το οποίο είναι απλά MIDI controller... καλό ΜIDI controller αλλά μόνο controller.

 

Εγω ειπα κατι διαφορετικο...? :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου