Προς το περιεχόμενο

Αγορά απο Γαλλία με 40+ μέρες αναμονή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, vasilisgeo72 είπε

 Ίσος εάν δεν επικοινωνούσε η τράπεζα μαζί του όταν έκανα αμφισβήτηση αγοράς ακόμα να περίμενα....

Δεν τον συνιστώ.

 

Δεν νομιζω να επαιξε ρολο αυτο, απλα ηταν να ερθει τωρα το πακετο, οι 50+ μερες σε περιοδο κορονοιου χωρις πτησεις με παρκαρισμενα τα δεματα στις αποθηκες των αεροδρομιων ειναι λογικες, οπως σου ειπα και σε προηγουμενο ποστ και μενα τοσο εκανε να ερθει ενα δεμα απο Γαλλια και δεν ηρθα σε επαφη με κανεναν...

  • Like 1

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, qesh είπε

 

Δεν νομιζω να επαιξε ρολο αυτο, απλα ηταν να ερθει τωρα το πακετο, οι 50+ μερες σε περιοδο κορονοιου χωρις πτησεις με παρκαρισμενα τα δεματα στις αποθηκες των αεροδρομιων ειναι λογικες, οπως σου ειπα και σε προηγουμενο ποστ και μενα τοσο εκανε να ερθει ενα δεμα απο Γαλλια και δεν ηρθα σε επαφη με κανεναν...

 

Σύμφωνοι, αλλά ο D'Ailleurs από Πολωνία (όπως γράφει σε προηγούμενη σελίδα) κι εγώ (μέσα στον Ιούλιο) από Γερμανία δεν είχαμε καμία σοβαρή καθυστέρηση, άρα μάλλον κάτι δεν πάει καλά με την οργάνωση των Γάλλων.. Μπορεί να έχει παίξει ρόλο και η χρονική περίοδος της καραντίνας, όμως, αν υπάρχουν μεγάλες ουρές γιατί το δικό μας ήρθε σχεδόν κανονικά;

Επεξεργασμένο από John Tzinieris
  • Like 1

 

🔇🔇🔇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα παραγγειλει απο το εν λογω καταστημα προ κορωνοιου και ολα κυλισαν αψογα κ το δεμα εφτασε σε 4 μερες στην πορτα μου απο την ημερα παραγγελιας. Αντιληφθειτε οτι στην εποχη του κορωνοιου εχουν αλλαξει τα παντα οσον αφορα στα logistics, στις μεταφορες, στους εργαζομενους, κ παψτε να κανετε σαν τους χαζους που διαμαρτυρονται στα σαιτ των αεροπορικων εταιριων επειδη δεν αποζημιωνονται κε μετρητα για τις ακυρωμενες πτησεις. Understand the changes κ προσαρμοστειτε.

Επεξεργασμένο από fenderiarhs
  • Like 1

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, John Tzinieris είπε

αλλά ο D'Ailleurs από Πολωνία (όπως γράφει σε προηγούμενη σελίδα) κι εγώ (μέσα στον Ιούλιο) από Γερμανία δεν είχαμε καμία σοβαρή καθυστέρηση,

 

Εμένα ένα πακέτο από Βερολίνο έκανε να έρθει τρείς μήνες.

 

Η DHL τα είχε κάνει μαντάρα...και είναι λογικό μια και κατά τη διάρκεια της κρίσης το σύστημα κατέρρευσε....(όχι φυσικά πως πρόκειται για σοβαρή εταιρία ταχυμεταφορών στην Ελλάδα τουλάχιστον είναι αστείοι)

 

Βέβαια η Γαλλία είναι η μόνη ευρωπαϊκή χώρα που μας ξεπερνά σε δημοσιοϋπαλληλισμο, πρόωρη συνταξιοδότηση και γενικό ξεχαρβαλωμα οπότε φαντάζομαι ότι και σε ταχυμεταφορές δεν θα τα πηγαίνει καλύτερα 😞

 

Πάντως όλα έχουν αλλάξει και καλό είναι να προσαρμοστουμε αλλιώς θα καταλήξουμε σαν τους γραφικούς που απαιτούν να πάρουν πίσω τα λεφτά τους από τις αεροπορικές εταιρείες 🙂

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η colissimo μου απάντησε ότι το δέμα δεν ξέρει που βρίσκεται και πρέπει ο αποστολέας να το ψάξει έγγραφα... Ο αποστολέας με γειωσε για ένα μήνα δεν απαντούσε ούτε σε τηλέφωνα. Το δέμα θα ερχόταν λογικά τώρα και χωρίς την τράπεζα όμως η απάντηση του μου ήρθε μετά την καταγγελία... έτσι υποθέτω ότι επεξε ρόλο η τράπεζα...

  • Like 1

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, vasilisgeo72 said:

Η colissimo μου απάντησε ότι το δέμα δεν ξέρει που βρίσκεται και πρέπει ο αποστολέας να το ψάξει έγγραφα... Ο αποστολέας με γειωσε για ένα μήνα δεν απαντούσε ούτε σε τηλέφωνα. Το δέμα θα ερχόταν λογικά τώρα και χωρίς την τράπεζα όμως η απάντηση του μου ήρθε μετά την καταγγελία... έτσι υποθέτω ότι επεξε ρόλο η τράπεζα...

Οχι

Ηρθε απλώς η ωρα του

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Ηρθε απλώς η ωρα του

Όπως και να έχει είναι απαράδεκτο να λες στον αποστολέα ότι η μεταφορική λέει ότι χάθηκε το δέμα και δεν ξέρει που είναι και να μην απαντά για ενα μήνα. Τέλος πάντων όλα καλά

Επεξεργασμένο από vasilisgeo72
  • Like 1

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν ενα χρονο ακριβως εγραψα τα ιδια για dhl απο γερμανια.

50 μερες χωρις κορωνοιο.

Ο αποστολεας πηγε μεχρι και στην αστυνομια.

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, vasilisgeo72 είπε

έτσι υποθέτω ότι επεξε ρόλο η τράπεζα...

 

Μεγαλύτερη πιθανότητα υπάρχει να γίνε η Ελλάδα μεγάλη βιομηχανική και εξαγωγική δύναμη παρά να ασχοληθεί οποιαδήποτε τράπεζα με το πρόβλημα σου.

 

Απλά ήρθε το δέμα σου.

Μου ήρθε εν τω μεταξύ σήμερα... φάκελλος από Αγγλία με κάτι εξαρτήματα που είχα παραγγείλει τον Φεβρουάριο... 🙂

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, John Tzinieris said:

 

Σύμφωνοι, αλλά ο D'Ailleurs από Πολωνία (όπως γράφει σε προηγούμενη σελίδα) κι εγώ (μέσα στον Ιούλιο) από Γερμανία δεν είχαμε καμία σοβαρή καθυστέρηση, άρα μάλλον κάτι δεν πάει καλά με την οργάνωση των Γάλλων.. Μπορεί να έχει παίξει ρόλο και η χρονική περίοδος της καραντίνας, όμως, αν υπάρχουν μεγάλες ουρές γιατί το δικό μας ήρθε σχεδόν κανονικά;

 

30 Ιουνίου έφυγε από Πολωνία και 08 Ιουλίου ήταν στα χέρια μου. Πάντως από Ισπανία δεματάκια μικρά έκαναν δύομισι μήνες να έρθουν ενώ από Ιταλία καλύτερα να πήγαινα εγώ να το φέρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου