Προς το περιεχόμενο

Superfunk tele project! By argytar


argytar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 minutes ago, gkourmoul1 said:

Τελικα κλιπ δεν ανεβηκε....


Έχω την εντύπωση ότι δημιουργούνται όσο γράφουμε..

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, argytar said:


Έχω την εντύπωση ότι δημιουργούνται όσο γράφουμε..

 

Στα δικα σου κλιπ παιζεις και κανα μπλουζ ζωντανα. Επιπλεον, εχω την αισθηση του ηχου να βγαινει απευθειας απο τον ενισχυτη και μπαινει στα αυτια μου.

 

Του Νικο τα (εργαστηριακα) κλιπ ακουγονται εντελως διαφορετικα...

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, gkourmoul1 said:

 

Στα δικα σου κλιπ παιζεις και κανα μπλουζ ζωντανα. Επιπλεον, εχω την αισθηση του ηχου να βγαινει απευθειας απο τον ενισχυτη και μπαινει στα αυτια μου.

 

Του Νικο τα (εργαστηριακα) κλιπ ακουγονται εντελως διαφορετικα...


έχω κάτι πρόχειρα ίσως συρράψω κατιτίς. Αλλά είναι από κινητό

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερΤεν το ΜΩΡΟ & μπραβο στα ΕΛΤΑ...ουτε στην ΕΛΒΕΤΙΑ...μεχρι και SMS μΕ εστειλαν!

 

Βαζω ενα φρεσκο GHS BOOMERS 010-038 και......

 

Εντυπωσεις:

 

Μπρατσο: κτηνάρα αλλα ΠΑΙΖΕΙ ΜΟΝΟ του, η ταστοδουλεια δε ειναι ...ε-ξω-φρε-νικη....με ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΜΗΔΕΝΙΚΟ RELIEF (μην σας πω και backbow) η κιθαρα με ΓΕΛΟΙΟ action επιπεδου shredd metal (κατεβασα ενα 25% απο εκει που το ειχε ο ντοκτορ ο οποιος παιζει μαλλον μπλουζσ δεν εξηγειται αλλιως...😅)  δεν τασταρει πουθενα και με τιποτα...ουτε SUHR να ηντασΤασουνε doctor!

Το brass nut δε δινει την αισθηση ROLLS ROYCE (και πλακα πλακα το ΑΚΟΥΣ στις ανοιχτες...σωστη καμπανα) 

 

Σωμα: ευΜορφον και ελαφρυ ,το ΧΡΩΜΑ τα ΣΠΑΕΙ.....

 

Μαγνηται : ηθελαν ΣΗΚΩΜΑ ,ΣΟΒΑΡΟ σηκωμα.....μετα απο την....εγερση τους απλα ειναι υπεροχοι,πολυ ισορροπημένοι μεταξυ τυλιχτων και ατυλιχτων χορδων .

Δεν υπαρχει ΚΑΜΜΙΑ αδυναμια στην ρε και στην σολ 😅

 

Wiring: η SERIES θεση απλα ΦΟΝΙΚΗ ,εξαιρετικα ενδιαφερουσα η ,ΟΝΤΩΣ, ΠΟΛΥ out of phase θεση    

 

Να και ΚΛΙΨ σε Marshall 1974 ΗΧΟΓΡΑΦΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ENA E906 με ενα Μojo Mojo στα βρωμικα ,ενα GE7 σαν boost στα single notes & ενα IBANEZ ES analog delay 

 

all in all μια εξαιρετικη και πολυ ισσοροπημενη tele (το brass & οι Α2/Α5 μαγνητες εχουν παιξει  μια χαρα το ρολο τους) 

 

 

 

 

green tele.mp3

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε και μια οικογενειακή...

Και μια με τον ενισχυτή 🙂

 

 

 

20201021_133746.jpg

20201021_132753.jpg

  • Like 3

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ισορροπημενος ηχος. Και ωραιος με το drive.

 

Το ιδανικο υψος το εχω βρει στο 2mm bridge side και 2,5mm στο neck. Και ακομα πιο ψηλα σηκωνει λιγο.

 

Πιο χαμηλα ειναι ψοφιος ο ηχος.

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Το ιδανικο υψος το εχω βρει στο 2mm bridge side και 2,5mm στο neck. Και ακομα πιο ψηλα σηκωνει λιγο.

 

 

Πολυ επιστημονικος ιΣε 😅

 

Οι tele pickups σεταρονται ως εξης:

 

Ξεκιναμε απο τον bridge & καΜνομεν το εξης απλο....παιρνουμε ενα νομιΖμα του ΕΥΡΩ και μετραμε με πατημενο το τελευταιο ταστο παχος  1/2 του ου νομιΖματος του 1  ευρω για την μι καντινι καi παχος ολου του νομιΖματος 1 ευρω για την μι μπασα.

 

Μετα απλα φερνουμε τον νεκ ειτε στα ισια ,ειτε οπως προτιμω εγω ,λιιιιιγο πιο χαμηλα σε ενταση ωστε να σκαει καλυτερα η μεσαια θεση ,αν την χρησιμοποιουμε βεβαια σχεδον συνεχεια οπως εγω.  

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου