Προς το περιεχόμενο

Superfunk tele project! By argytar


argytar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίος και ταχύτατος! Από ότι κατάλαβα θα δουλεύεις τώρα μέχρι να τελειώσει όλη η κορίνα

Super funk  καλόπεχτη!

Thin line με ή χωρίς P90 ειναι και δικό μου απωθημένο και μάλιστα με κανα Rosewood body !

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, nasokosm said:

 

Thin line με ή χωρίς P90 ειναι και δικό μου απωθημένο και μάλιστα με κανα Rosewood body !

Κορίνα υπάρχει! (για κανα 2-3 σώματα ακόμα μετά πάπαλα).

 

Έχω κάνει αρκετές θινλάην και τις γουστάρω πολύ. Νομίζω δύο έχω κρατήσει. Ο JohnPs έχει μια ιδέα όχι για rosewood αλλά Καρυδιά.

Το βάρος btw 3.5 κιλά. Δεν είναι βαριά πολύ αλλά δεν είναι και η πιο ελαφριά τέλε.

το σώμα είναι 1950 gr

 

ΑΡΑ θα ρίξω το... βάρος στο ΧΟΝΔΡΟ μανίκι και σε ΟΛΟ σχεδόν το hardware που είναι Brass.

Ίσως με άλλη γέφυρα πιο vintage, κλειδιά vintage και vintage ferrules να πέφταμε έως και 200 γρ!!

 

Για σύγκριση ένα tailpiece Les Paul από Αλουμίνιο ζυγάει λιγότερο από 30 γρ ενώ από Brass είναι περίπου 110!! Go figure!

Επεξεργασμένο από argytar

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, argytar είπε

ΑΡΑ θα ρίξω το... βάρος στο ΧΟΝΔΡΟ μανίκι και σε ΟΛΟ σχεδόν το hardware που είναι Brass.

Ίσως με άλλη γέφυρα πιο vintage, κλειδιά vintage και vintage ferrules να πέφταμε έως και 200 γρ!!

 

 

Δεν πειραζει ΑΝΤΡΙΚΗ κιθαρα 🙂

 

Ετσι κι αλλιΩς τα κΣυλα ειναι παναλαφρα.....και σημασια εχει να αναπνεει το κΣυλο απο το νιτρο ΦινιΣ και να εχει resonance το ΣΩΜΑ  γιατι χωρις resonance ΠΟΥ Π.Α.Μ.Ε  κυργιοι?  (ενταξει ΠΛΑΚΑ κανω μη βαριΑτε....)  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 minutes ago, Superfunk said:

 

 

Δεν πειραζει ΑΝΤΡΙΚΗ κιθαρα 🙂

 

Ετσι κι αλλιΩς τα κΣυλα ειναι παναλαφρα.....και σημασια εχει να αναπνεει το κΣυλο απο το νιτρο ΦινιΣ και να εχει resonance το ΣΩΜΑ  γιατι χωρις resonance ΠΟΥ Π.Α.Μ.Ε  κυργιοι?  (ενταξει ΠΛΑΚΑ κανω μη βαριΑτε....)  


Άρα η κιθάρα δεν είναι fat αλλά big boned!

Βαρυκόκαλη που λέμε ασούμε.

  • Χαχα 2

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εντωμεταξύ 3 μέρες κολλάω ένα πετάλι που θέλει λέει 3 ώρες και απο χθές που το τελείωσα,ούτε κουνάει ούτε λαλάει.

Superfunk καλόπαιχτη!Πώς και δέν παρήγγειλες καμιά τέτοια που σου αρέσουν τα ψηφιακά???

realistic-guitar-hero-rock-3d-model_600.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, MGs είπε

Πώς και δέν παρήγγειλες καμιά τέτοια που σου αρέσουν τα ψηφιακά?

 

Δεν μΕ αρέσουν τα πΣηφιακα όργανα (με εξαίρεση τα VSTs)

Ακόμα και τα ντιλεΓια μου αναλογικά ινε 🙂

Αλλά για mixing/mastering/recording (αντί για ταινία) πΣηφιο all the way (με καλό αναλογικό front end φυσικά)

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MGs είπε

Για πές να πάρω ιδέα?

 

Βρες κανά παλιό 8αρι Neve channel strip αν έχεις φράγκα.

Αν δεν έχεις τα TL Audio τα σκοτώνουν στις αγγελίες και είναι μια χαρά από κάποιο επίπεδο και πάνω .

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου