Προς το περιεχόμενο

Piano runs and arpeggios


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν όπως το ακούω εγώ (μου κάνει για Λα μινόρε στο αυτί), σε αργή κίνηση, οι νότες που καταλαβαίνω είναι:

 

ανέβασμα: ΜΙ(2ο δάχτυλο) ΛΑ(5ο δάχτυλο) ΛΑ(εναλλαγή 1ο δάχτυλο | και επαναλαμβάνεται αυτό το σχήμα

κατέβασμα ΜΙ (2ο δάχτυλο) ΛΑ(5ο δάχτυλο) ΛΑ (μια οκτάβα κάτω 1ο δάχτυλο) | και επαναλαμβάνεται αυτό το σχήμα

 

Πάντως και στο πλήκτρο που το δοκίμασα ακούγεται θαυμάσια . Άρα "κάνει παιχνίδι" μόνο με 2 νότες της συγχορδίας!!! αλλά το αποτέλεσμα είναι αυτό που ακούτε! πολύ ωραίο!

Δεν ξέρω αν είμαι σωστός

Επεξεργασμένο από killbill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 

Από αυτά που βλέπεις σε κάτι κονσέρτα και λες "τον π**στη τι παπάδες παίζει". Να το μυστικό λοιπόν. Πανεύκολο τελικά! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ίδιος ο Μαέστρος (Γ.Χ ) πάντως εχει δηλώσει σε παλαιότερη συνέντευξη οτι μελετα (και οχι απλα παιζει) καθημερινά πανω απο μια ώρα.

Σρέντερ αυθεντικός!

Επεξεργασμένο από Jet72
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Επανέρχομαι στο θέμα που άνοιξα πριν από αρκετό καιρό, για να ενημερώσω τα ενδιαφερόμενα μέλη για ένα καταπληκτικό κανάλι που βρήκα στο instagram με έναν τύπο που ασχολείται αποκλειστικά με τα "ανεβοκατεβάσματα" στο κλαβιέ και τα εξηγεί βήμα προς βήμα τι κάνει. Ελπίζω να αρέσει και σε εσάς. Εμένα μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση πάντως! 

Θα τον βρείτε στο Instagram ως pr_gleisonalexandre

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμως τίς νότες τις λέει όπως στα Ελληνικά Do Re Mi και βοηθάει πολύ αυτό !

χαχα, εντάξει η μουσική είναι διεθνής γλώσσα :) 

Επεξεργασμένο από killbill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου