Προς το περιεχόμενο

Αγορά ζώνης προβλιματιΖμος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Σκεφτομαι να αγορασω μια ΖΩΝΗ για να μη μου πεφτουν τα πανταΛονια ....

 

ΑκΣΙΖΕΙ ή καλυτερα να ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΩ και να  γλυτωσω 15 ευρΑ  (δηλ. 0,345 ευρω στην 30ετια  αλλα μπορει να υπολογιζω και λαθος οποτε @dimsonic & @fusiongtr που ιστΕ μαθηματικοι παρακαλω για σωστο υπολογιΖμο) και να τα κραταω με το ΧΕΡΙ  like GOD intended in the first place?

 

απωΨΗς?

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 3

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Superfunk changed the title to Αγορά ζώνης προβλιματιΖμος
7 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

 

απωΨΗς?

 

Προτείνω κάποιες λύσεις.

 

- Βάλε ζώνη κιθάρας αν έχεις. Κρατάει και κιθάρα και παντελόνια ταυτόχρονα.

Αν δεν έχεις ζώνη κιθάρας, να πάρεις.

Εγώ μάζεψα λ7 από τις φυσιοθεραπείες που έκανα γιατί έπαθε η μέση μου που έπαιζα καθιστός χωρίς ζώνη, και πήρα μια. Έτσι γλίτωσα τα έξοδα των γιατρών.

 

- Βάλε χορδές να κρατάνε τα παντελόνια. Έτσι θα μπορείς να αξιοποιείς τις "παλιές" χορδές αφού αλλάζεις συχνά.

 

- Πάρε παπούτσια με μακριά κορδόνια, να τα δένεις και να περισσεύει κορδόνι μέχρι την μέση, να τα δένεις κι εκεί.

 

- Κόλλα το κουμπί της ζώνης με καλάι και κολλητήρι όταν αλλάζεις μαγνήτες στην κιθάρα.

 

- Να ξέρεις ότι η ζώνη δεν χρειάζεται πραγματικά, αν το παντελόνι είναι καλά σεταρισμένο. Με ένα καλό σετάπ, όλα τα παντελόνια στέκονται μια χαρά χωρίς ζώνη.

 

- Εγώ έχω μια, που μου την άφησε ο παππούς μου, οπότε είναι vintage. Πατάει κάτω όλες τις σημερινές ζώνες. Είναι μόνο για γνώστες.

  • Like 1
  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Βάλε ζώνη κιθάρας αν έχεις. Κρατάει και κιθάρα και παντελόνια ταυτόχρονα.

Αν δεν έχεις ζώνη κιθάρας, να πάρεις.

 

Γιατι να παρω ζωνη κιθαρας?

Δεν μΕ εδωΚε ο ΘΕΟΣ χερακια?

Θα την κραταω με το σαγονι και θα παιζω στην χειροτερη αν παθουν κατι τα χερΓια μου.

19 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Εγώ έχω μια, που μου την άφησε ο παππούς μου, οπότε είναι vintage. Πατάει κάτω όλες τις σημερινές ζώνες. Είναι μόνο για γνώστες.

 

Νομίζω ότι έχεις δίκιο,κάπου διάβασα ότι τώρα τις ζώνες τΙς πήρε η ΓιΒσον και θα πάνε κατά διαόλου.

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεσαι ζωνη. Πουλα τις 6 tele, και παρε μια κιθαρα με 6 λαιμους, σαν τη Λερναια Υδρα, και βαζεις ενα σκαμπο απο κατω. Και μολις εμβολιστεις, μπορεις να καλεις μεχρι και 5 φιλους να παιζεται παρεα, με εναν ενισχυτη (δεν χρειαζεται αλλος).

 

Bill-Bailey-multi-neck-guitar.jpg.9b439e231d1cf746537471c00901bdb1.jpg

  • Χαχα 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ζώνη για πανταλόνι ζήτηξε ο άνθρωπας, όχι για κιθάρα ....

Παρακαλώ να μείνουμε στο θέμα ...

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

Ρε παιδιά ζώνη για πανταλόνι ζήτηξε ο άνθρωπας, όχι για κιθάρα ....

Παρακαλώ να μείνουμε στο θέμα ...

 

1 ώρα πριν, fusiongtr είπε

- Βάλε ζώνη κιθάρας αν έχεις. Κρατάει και κιθάρα και παντελόνια ταυτόχρονα.

 

Ειναι μαθηματικα βεβαιον οτι η ζωνη κιθαρας στηριζει το πανταλονι. Ειναι επισης βεβαιο οτι με σκαμπο μπορεις να στηριζεις την κιθαρα. Αρα ειναι βεβαια οτι με σκαμπο στηριζεις το πανταλονι (επιμεριστικη ιδιοτητα)

  • Χαχα 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

 

 

Ειναι μαθηματικα βεβαιον οτι η ζωνη κιθαρας στηριζει το πανταλονι. Ειναι επισης βεβαιο οτι με σκαμπο μπορεις να στηριζεις την κιθαρα. Αρα ειναι βεβαια οτι με σκαμπο στηριζεις το πανταλονι (επιμεριστικη ιδιοτητα)

 

Πςςςς, δηλαδής θα παγαίνεις παντού με μια κιθάρα.

Κι αν σε ρωτήσουν αν παίζεις, θα λες, "όχι, είναι που δεν έχω ζώνη και μου πέφτουν τα παντελόνια ασούμε ...."

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fusiongtr είπε

 

Πςςςς, δηλαδής θα παγαίνεις παντού με μια κιθάρα.

Κι αν σε ρωτήσουν αν παίζεις, θα λες, "όχι, είναι που δεν έχω ζώνη και μου πέφτουν τα παντελόνια ασούμε ...."

 

 

2 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

. Ειναι επισης βεβαιο οτι με σκαμπο μπορεις να στηριζεις την κιθαρα. Αρα ειναι βεβαια οτι με σκαμπο στηριζεις το πανταλονι

 

Τώρα με βάλατε σε σκεπΣεις και σκέφτομαι να κρατώ τα πΑνταλονια με τα σαγωνια.....

 

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου