Προς το περιεχόμενο

To midi controller αποσυνδεεται μονο του!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Συνήθως το πρόβλημα είναι στο βύσμα που σου αναφέρω πιό πάνω, συνήθως. Αυτό μπορεί να συμβεί λόγω χτυπήματος / τραβήγματος όταν είναι συνδεδεμένο το καλώδιο.

 

Για να σιγουρευτείς, εν ώρα λειτουργίας προσπάθησε να κουνήσεις ελαφρά το καλώδιο στη μεριά του βύσματος. Δες αν σου παρουσιάζει αποσύνδεση ο υπολογιστής.

 

Επίσης, αν σου παρουσιάσει αποσύνδεση ο υπολογιστής, μην βγάλεις το βύσμα. Προσπάθησε να το κουνήσεις ελαφρά δεξιά-αριστερά να δεις εάν παρουσιάζει επανασύνδεση ο υπολογιστής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

Συνήθως το πρόβλημα είναι στο βύσμα που σου αναφέρω πιό πάνω, συνήθως. Αυτό μπορεί να συμβεί λόγω χτυπήματος / τραβήγματος όταν είναι συνδεδεμένο το καλώδιο.

 

Για να σιγουρευτείς, εν ώρα λειτουργίας προσπάθησε να κουνήσεις ελαφρά το καλώδιο στη μεριά του βύσματος. Δες αν σου παρουσιάζει αποσύνδεση ο υπολογιστής.

 

Επίσης, αν σου παρουσιάσει αποσύνδεση ο υπολογιστής, μην βγάλεις το βύσμα. Προσπάθησε να το κουνήσεις ελαφρά δεξιά-αριστερά να δεις εάν παρουσιάζει επανασύνδεση ο υπολογιστής.

5 λεπτά πριν, Αλεξανδρος46 είπε

Το κουνησα αρκετα αλλα δεν αποσυνδεθηκε ...δεν νομιζω οτι ειναι θεμα κακης επαφης .. το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι το τροφοδοτικο του pc δεν τροφοδοτει σωστα τις θυρες και αυξομειωνει το ρευμα κατα βουληση? Αλλα πιστευω οτι θα ειχε γενικο προβλημα το συστημα..δεν ξερω ..εχω απελπιστει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Παράθεση

Το κουνησα αρκετα αλλα δεν αποσυνδεθηκε ...δεν νομιζω οτι ειναι θεμα κακης επαφης .. το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι το τροφοδοτικο του pc δεν τροφοδοτει σωστα τις θυρες και αυξομειωνει το ρευμα κατα βουληση? Αλλα πιστευω οτι θα ειχε γενικο προβλημα το συστημα..δεν ξερω ..εχω απελπιστει

Ωραία.

Αν σου κάνει αποσύνδεση, προσπάθησε να κουνήσεις το βύσμα.

Για την τροφοδοσία το βλέπω λιγάκι χλωμό. Δεν έχεις δα και πολλά μηχανήματα συνδεδεμένα για να παρουσιάζει τέτοιο θέμα. Τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα και γω το M-audio MK3 49 αλλά δε μου έχει έρθει ακόμα.

Σε 2 κριτικές διάβασα ότι θέλει powered hub για να λειτουργήσει σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Σε γενικές γραμμές αυτού του τύπου τα keyboard, ακόμα και με οθόνη, δεν τραβάνε τόσο ρεύμα για να "καθίζουν" την τροφοδοσία του υπολογιστή και να υπάρχει τέτοιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, filmmusic είπε

Πήρα και γω το M-audio MK3 49 αλλά δε μου έχει έρθει ακόμα.

Σε 2 κριτικές διάβασα ότι θέλει powered hub για να λειτουργήσει σωστά.

Δυστυχως εμενα μου το εκανε και στο προηγουμενο πληκτρο που ειχα το οποιο  ειχε εξωτερικη τροφοδοσια και συνδεοταν μεσω καλωδιου midi σε usb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Μόλις τώρα, Αλεξανδρος46 είπε

Δυστυχως εμενα μου το εκανε και στο προηγουμενο πληκτρο που ειχα το οποιο  ειχε εξωτερικη τροφοδοσια και συνδεοταν μεσω καλωδιου midi σε usb

Δοκίμασες και με άλλο πρόγραμμα εκτός cubase;

Όταν κάνει αποσύνδεση, απλά αποσυνδέει ή δεν υπάρχει καν τροφοδοσία; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, dimsonic είπε

στα 10άρια αυτό.

πιθανόν είναι περίπου το ίδιο και στα 7άρια.

 

control panel/ power options/ change plan settings/change advanced power settings/usb settings/usb selective suspend setting/ >disabled

 

control panel/device manager/ usb root hub/power management/allow the computer to turn off this device to save power >untick

 

 

αυτά τα έκανες?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

Δοκίμασες και με άλλο πρόγραμμα εκτός cubase;

Όταν κάνει αποσύνδεση, απλά αποσυνδέει ή δεν υπάρχει καν τροφοδοσία; 

 

απλά αποσυνδέει ... μα το κανει και σε standalone vst εκτος cubase

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

 

αυτά τα έκανες?

To πρωτο ναι στο δευτερο δεν μπορω να εντοπισω που ειναι η διαδρομη μεσα στο device manager

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου