Προς το περιεχόμενο

The best Marshall combo


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

Μακρυά από jcm 2000 και 900.

 

 

o 900 ναι ειναι μονο για heavy metal , ο καημενος ο 2000 γιατι?

 

δΑιν ινε καλΩς? 🤣

 

Pics of famous JCM2000's | MarshallForum.com

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Συμφωνώ με τον Σπύρο, μακριά από τους συγκεκριμένους ενισχυτές, ούτε εγώ είχα καλές εμπειρίες. Ήταν συνήθως ό,τι μας έδιναν να παίξουμε σε live που δε μπορούσαμε να φέρουμε δικό μας εξοπλισμό και ποτέ δεν ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα που έπαιρνα.

 

Ο Studio Vintage που ουσιαστικά είναι ένα mini Plexi είναι πολύ πιο κοντά σε αυτό που θέλει να κάνει ο OP, όπως και ο 1987x. Δε λέω πως ο Vintage Modern δεν είναι καλός, αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας.

 

@Superfunk ο κύριος που ανέβασες θα ακουστεί και γαμώ ακόμα και από ραδιοφωνάκι, δε μετράει 😁

  • Συμφωνώ 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Συμφωνώ με τον Σπύρο, μακριά από τους συγκεκριμένους ενισχυτές, ούτε εγώ είχα καλές εμπειρίες. Ήταν συνήθως ό,τι μας έδιναν να παίξουμε σε live που δε μπορούσαμε να φέρουμε δικό μας εξοπλισμό και ποτέ δεν ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα που έπαιρνα.

 

Ο Studio Vintage που ουσιαστικά είναι ένα mini Plexi είναι πολύ πιο κοντά σε αυτό που θέλει να κάνει ο OP, όπως και ο 1987x. Δε λέω πως ο Vintage Modern δεν είναι καλός, αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας.

 

@Superfunk ο κύριος που ανέβασες θα ακουστεί και γαμώ ακόμα και από ραδιοφωνάκι, δε μετράει 😁

Αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Silver Jubilee.. εγώ έχω τον Mini σε κεφαλή και είμαι υπερευχαριστημένος, φαντάζομαι πως κι ο κλασικός θα τα σπάει (κρίνοντας κι από το σε πόσα rigs κιθαρισταράδων τον βρίσκει κανείς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/5/2021 στις 10:19 ΜΜ, gkourmoul1 είπε

O vintage modern 2266c (έχει στοκ σε ελληνικά καταστήματα) τι λέει? Έχει μεγάλο εύρος vintage ήχων.

Τον χρησιμοποιεί και ο Trower...

...ούσε. Τώρα τον ...

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Superfunk είπε

 

 

Κακως, μια και δεν εχεις προβλημα με γειτονες ο 1974χ ανοιγμενος  στη μεση τρωει για πρωινο ολους τους ενισχυτες που σου προτειναν στον βρωμικο ηχο.

 

Ask me how I know  😁

 

 

16202002516003047267086353606487.jpg


Ναι ξέρω ποιους 3 ενισχυτές έχεις SF 

 

Ο 74ρης είναι νέκταρ στα καθαρά - έχω παίξει πολύ με αυτόν σε φίλο που τον έχει 


Στο 5 του πάντως, στο σπίτι,  θα με έδιωχνε η σύζυγος - και άντε μετά να βρεις άλλην καλύτερη 

 

Με βλέπω να κάθομαι στα αυγά μου - όπως πάντα όσο πιο πολύ διαβάζω κριτικές, τόσο δεν βρίσκω άκρη με τους Marshall - και δεν έχει μαγαζιά για δοκιμές στην Ελλάδα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, SibLt είπε


Ναι ξέρω ποιους 3 ενισχυτές έχεις SF 

 

Ο 74ρης είναι νέκταρ στα καθαρά - έχω παίξει πολύ με αυτόν σε φίλο που τον έχει 


Στο 5 του πάντως, στο σπίτι,  θα με έδιωχνε η σύζυγος - και άντε μετά να βρεις άλλην καλύτερη 

 

Με βλέπω να κάθομαι στα αυγά μου - όπως πάντα όσο πιο πολύ διαβάζω κριτικές, τόσο δεν βρίσκω άκρη με τους Marshall - και δεν έχει μαγαζιά για δοκιμές στην Ελλάδα 

Αααα περιμενε.
Ολοι οι λαμπατοι θελουν ανοιγμα για να παιξουν καλα.
Και αυτοι που προτεινα. Και ειναι "χειροτεροι" στην ενταση απο τον 1974.
Πας σε 20αρηδες λοιπον και παλι με επιφυλαξη οτι μπορει να χρειαστουν ημιμετρα του στυλ ... Attenuator.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Nestoras είπε

...ούσε. Τώρα τον ...

 

 

δεν έχει ανάγκη ο μάστορας.

Και σε κομοδίνο να καρφώσει ...μέλι θα βγεί

  • Συμφωνώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Spyros Delta είπε

Αααα περιμενε.
Ολοι οι λαμπατοι θελουν ανοιγμα για να παιξουν καλα.
Πας σε 20αρηδες λοιπον και παλι με επιφυλαξη οτι μπορει να χρειαστουν ημιμετρα του στυλ ... Attenuator.

Είπα να το γράψω απ’ την αρχή αλλά κρατήθηκα. Ρε παιδιά εγώ 6w έχω και πάνω απ’ την μέση στα 3w δεν παίζω ούτε μελετάω σε διαμέρισμα. Αναρωτιέμαι πως θα παίζει κάποιος με 20άρι, όσο καλούς γείτονες κι αν έχει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου