Προς το περιεχόμενο

New pedal day!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν παρόλο που το πετάλι είναι αρκετά γνωστό, δεν παίζει στην Ελλάδα. Θεωρείται tube screamer on steroids, κατάλληλο για μεταλ (δεν έχω ιδέα από΄ts) και υπάρχει πληθώρα βίντεο στο ίντερνετ. Μου άρεσε αρκετά, αν και δεν νομίζω ότι είναι καλύτερο από το boost του ενισχυτή. Δλδ κάνει τον ήχο πιο σφιχτό αλλά προσωπικά το ήθελα πιο beefy. Ανεβάζω μερικά δείγματα από το κινητό, πολυυυυυυ πρόχειρα να πάρετε μια ιδέα.

No od.m4a

Boost.m4aNo od.m4a
Pro-tone.m4a

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

το tone του ενισχυτή είναι στο +3, το πετάλι είναι 13:00 ώρα (όπως το βλέπεις στην φώτο).

 

ΒΤW o ενισχυτής είναι Laney IRT15 με τα ακόλουθα settings

 

Volume - 7

Tremble +2

Middle -2

Bass +2

Drive 7

 

το ηχείο είναι laney 112 και παρεμβάλεται hot plate στα -16db.

Επεξεργασμένο από D'Ailleurs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το boost του irt ειναι απαιχτο. Κανενα πεταλι που εχω δοκιμασει δεν το πλησιαζει σε ηχο.

Ο ενισχυτης ειναι ηδη σκοτεινος. Ενα σκοτεινο πεταλι δεν θα του ταιριαζε. Δοκιμασε τερμα το tοne απο το πεταλι.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω ότι με το boost του ενισχυτή είναι ήδη σκοτεινό! Σε κάθε περίπτωση μου αρέσει αρκετά ο σκοτεινός ήχος στον ενισχυτή και όχι τόσο το μοντέρνο scooped. Αλλά συγκριτικά θεωρώ ότι το boost είναι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ σκοτεινός ενισχυτής. Θέλει πολύ bright πετάλι για να του δώσει λίγο... φως. Πχ EHX crayon. Είναι πολυ bright δεν δεν πολυχρωματίζει, και αγριεύει πολύ τον ήχο. Με την πρώτη ευκαιρία, αν θες, το δοκιμάζω στον δικό μου Irt (δεν το έχω κάνει ποτέ).

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου