Προς το περιεχόμενο

Mayday, We are sinking ! Where are you ? I don't know I'm a guitarist !


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενας κιθαρίστας και μια μπασίστρια (!) σώζουν ένα κρουαζιερόπλοιο.... και μάλιστα ελληνικό την ώρα που ο καπετάνιος καπνίζει ατάραχος !

 

https://www.bbc.com/news/world-africa-60841291

 

https://en.wikipedia.org/wiki/MTS_Oceanos

 

 

το παράξενο είναι ότι δεν θυμάμαι καν το γεγονός....

Ηπειρωτικές γραμμές....

 

 

 

 

Screen-Shot-2020-07-06-at-6.22.18-PM.png

_123964751_tracyandmossperforming.png

Επεξεργασμένο από dimsonic

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Πολύ ενδιαφέρον, που μου είχε περάσει απαρατήρητο τότε κι ας δούλευα στο ράδιο... φαντάσου κάλυψη που έγινε. Μάλλον το κατάπιαν.

Ωραίος ο κάπτεν, όχι μόνο δεν είχε συνέπειες αλλά η εταιρία του έδωσε και φέρι μποουτ στη συνέχεια. 

Ευτυχώς που υπήρχαν και οι μουσικοί απο το Zimbabwe στο καράβι και σώθηκε ο κόσμος.

Άμα είσαι κιθαρίστας...😄

 

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Yannis Methenitis είπε

Πολύ ενδιαφέρον, που μου είχε περάσει απαρατήρητο τότε κι ας δούλευα στο ράδιο... φαντάσου κάλυψη που έγινε. Μάλλον το κατάπιαν.

Ωραίος ο κάπτεν, όχι μόνο δεν είχε συνέπειες αλλά η εταιρία του έδωσε και φέρι μποουτ στη συνέχεια. 

Ευτυχώς που υπήρχαν και οι μουσικοί απο το Zimbabwe στο καράβι και σώθηκε ο κόσμος.

Άμα είσαι κιθαρίστας...😄

 

 

είμεθα μπανανία.

Μη πω φρουτοπία γενικώς

 

ο καπετανέας απίστευτος.

Εγώ σας είπα να φύγετε. 

αμα θέλετε να κάτσετε να πνιγείτε ΟΚ

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
1 ώρα πριν, dimsonic είπε

είμεθα μπανανία.

Μη πω φρουτοπία γενικώς

Για να το επαναλαμβάνεις μάλλον εσυ προσπαθείς να πιστείς περι αυτού. Εμείς έχουμε και σχετικό διαβατήριο που το λέει κιόλας αλλά δεν ξέρεις τι κουβαλάει ο καθένας και δεν ξεκολλάει... στην περίπτωση μου μπόλικη επιπολαιότητα.🥸

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

Για να το επαναλαμβάνεις μάλλον εσυ προσπαθείς να πιστείς περι αυτού. Εμείς έχουμε και σχετικό διαβατήριο που το λέει κιόλας αλλά δεν ξέρεις τι κουβαλάει ο καθένας και δεν ξεκολλάει... στην περίπτωση μου μπόλικη επιπολαιότητα.🥸

σόρρυ δεν σε πιάνω.

να πειστώ ώς προς το τι?

Αντε να το πω αλλιώς. Ζω σε μιά χώρα που οι άλλοι είναι μπανανίτες. Ζω σε λάθος χώρα.

Δεν ξέρω ποιός κουβαλάει και γιατί δεν ξεκολλάει.

Στην ζωή μου όμως δεν άφησα ποτέ αυτά που κουβαλούσα να με αφήσουν κολλημένο κάπου ή να με κάνουν να αδιαφορήσω για τους άλλους.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω περασει αξεχαστες κρουαζιερες σε αυτο το καραβι ως εφηβος αφου ο πατερας μου δουλευε ως αρχιθαλαμηπολος σε αυτο για περιπου 4 χρονια.Φοβερες αναμνησεις, στεναχωρηθηκα πολυ που το ειδα τελικα να το καταπινει η θαλασσα

Παντως οι ορχηστρες σε τετοιου ειδους πλοια αποτελουνται απο πολυ skilled μουσικους που παιζουν τα παντα

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Διαβασα τα προσφατα αρθρα σε εφημεριδες και το ειχα δει λιγο στο ιντερνετ το θεμα. Αφηνει τις χειροτερες εντυπωσεις για την ελληνικη ναυσιπλοια (σε κρουαζιεροπλοια), με το ποσο ανοργανωτοι ηταν και ποσο ερασιτεχνες στην αντιμετωπιση του εκτακτου..

 

Για να πω την αληθεια, οι εμπειριες φιλων μουσικων που δουλεψαν σε πλοια ελληνικων εταιριων ηταν θλιβερες. Πολλες φορες εμειναν απληρωτοι, η πληρωθηκαν εν μερει και μετα απο καιρο. Γενικως Βαλκανια. Καμμια σχεση με ευρωπαικες εταιριες κρουαζιερας στη Μεσογειο, ποσο μαλλον μεγαλυτερες (αμερικανικες), οπου ολα ειναι πολυ πιο οργανωμενα και ακολουθουν τη σχετικη νομοθεσια.

Επεξεργασμένο από Alter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου