Προς το περιεχόμενο

MIDI Art


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλα χριστέ και κύριε...

 

Αυτά μάλλον βγαίνουν από κάτι συμβουλές του στιλ:

 

"Και καθόλου όρεξη να μην έχετε, καθίστε στο DAW. Τρώγοντας ανοίγει η όρεξη!!!"

 

Και άντε, το ASCII αρτ το είχε πάρει το μάτι μου. Τούτο μου θυμίζει που ζωγραφίζαμε στα βιβλία σάπια δόντια στις φωτογραφίες των προτομών μεγάλων ανδρών.

 

(πάντως το DOOM ETERNAL είχε ένα δεκαρικάκι πρόσφατα. Παίρνεις παίζεις διασκεδάζεις εκτονώνεσαι. Δε δίνεις 200-600 ευρώ για DAW.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Ένας φίλος μου μου είπε πάντως πως θεωρεί το Midi art έως και ανώτερο ως μουσική τέχνη και από κομμάτια του Μότσαρτ, του Στράους και του Σοπεν τρολολολ😂😂😂Χαχαχαχα 😂

 

Κι εμένα μου είχε πει παλιά ένας φίλος ότι ο Μότσαρτ έγραφε τόσο καλά

 γιατί ήταν, λέει, φτιαγμένος με ουσίες..

ΚΙ ΕΠΕΜΕΝΕ ΚΙΟΛΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΥΣΙΕΣ!!! :-)

3 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Έλα χριστέ και κύριε...

 

Αυτά μάλλον βγαίνουν από κάτι συμβουλές του στιλ:

 

"Και καθόλου όρεξη να μην έχετε, καθίστε στο DAW. Τρώγοντας ανοίγει η όρεξη!!!"

 

Και άντε, το ASCII αρτ το είχε πάρει το μάτι μου. Τούτο μου θυμίζει που ζωγραφίζαμε στα βιβλία σάπια δόντια στις φωτογραφίες των προτομών μεγάλων ανδρών.

 

(πάντως το DOOM ETERNAL είχε ένα δεκαρικάκι πρόσφατα. Παίρνεις παίζεις διασκεδάζεις εκτονώνεσαι. Δε δίνεις 200-600 ευρώ για DAW.)

 

(update)

Μπα, η έμπνευση πρέπει να είναι εσωτερική διαδικασία.

Ότι μέσο και να χρησιμοποιείς δεν πρέπει να έχει μεγάλη διαφορά..

Επεξεργασμένο από John Tzinieris
  • Χαχα 2

 

🔇🔇🔇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Ένας φίλος μου μου είπε πάντως πως θεωρεί το Midi art έως και ανώτερο ως μουσική τέχνη και από κομμάτια του Μότσαρτ, του Στράους και του Σοπεν τρολολολ😂😂😂Χαχαχαχα 😂

 

Να πεις του φίλου σου για τον Ρόμπερτ Σούμαν που έγραφε ολόκληρα κονσέρτα σε κώδικα, αντί για ερωτικά γράμματα στην Κλάρα.

 

https://ericsams.org/index.php/on-music/essays/on-schumann/98-the-schumann-cyphers

 

  • Like 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Ρόμπερτ Σούμαν που έγραφε ολόκληρα κονσέρτα σε κώδικα, αντί για ερωτικά γράμματα στην Κλάρα.

Δεν είχανε τότε βάιμπερ ή μέσεντζερ να γίνει ψηστήρι οι μαυρίλες.

 

Όμως, ο κώδικας απαξ και σχεδιαστεί λειτουργεί πάντα. Ενώ στο DAW, ανάλογα το ζουμ, μπορεί να σχεδιάσεις δράκοντα, και ο άλλος να το ανοίξει στο δικό του και να είναι κολισαύρα. Όπως στο πλέξιμο.😅

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου