Προς το περιεχόμενο

Κλιπ με 12χορδη Stagg...


Αpussyα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλο ένα θρεντ που ειχα ανοιξει στις 01/06/2006 (και εξαφανιστηκε) για να ζητήσω την γνωμη σας για τον ήχο της συγκεκριμενης κιθαρας...ισως να φανει χρησιμο σε καποιον που ενδιαφερεται για την συγκεκριμένη...

 

"Πριν απο 2 μερες εβγαλα το απωθημένο πολλων ετών μου και αγορασα μια 12χορδη Stagg...

 

Επειδή η μόνη επαφή που είχα με 12χορδη ήταν πριν απο 6-7 χρόνια και για να λεω την αλήθεια δεν θυμαμαι ουτε καν πως ακουγόταν και επειδή σίγουρα καποιος θα εχει ακουσει ή θα έχει ή θα έχει παιξει με καλύτερη 12χορδή απο αυτή των 220 ευρώ...σας αρέσει ο ήχος??? Οι χορδες είναι της μανας της και έχω κουρδίσει 2 τόνους πιο χαμηλα...

 

Η ηχογράφηση οσο γελοιο και να ακουγεται (και παρόλο που ηκιθαρα ειναι ηλεκτροακουστική) ειναι με ένα μικροφωνάκι για pc των 3 ευρώ (προς το τελος μου φαινεται οτι ακουγεται και ένα αυτοκινητο να περνάει) ακριβώς απέναντι απο την τρύπα του ηχείου της κιθαρας...δεν κρατιώμουν, ανοιξα και το cooledit πατησα το rec και έκανα έναν αυτοσχεδιασμο για να δώ απλα πως "ακουγεται" (αν και ένα δυο θεματα θα τα "κρατησω" τελικα)...

 

http://www.soundclick.com/bands/songInfo.cfm?bandID=551499&songID=4008936

 

Ευχαριστώ προκαταβολικα για οσους θα μπουν στον κοπο...

 

ΥΓ: Ζηταω απο την αρχή συγνώμη για το παιξιμο παιδες...ηλεκτρική παιζω, την 12χορδη τωρα προσπαθώ να την συνηθήσω...επίσης συγνώμη για αυτά που παιζω αλλά ειναι οτι ακουγα στο μυαλο μου εκεινη την στιγμή...την κατανόηση σας...αγνοήστε τα και επικεντρωθείτε στον ήχο μονο...

 

DISCLAIMER: Δεν φερω καμια ευθύνη για την πρόκληση μερικής ή ολικής απωλειας ακοής μετά την ακρόαση του "τερατος"

___________________________________________________________

 

Μετά την απαίτηση του Superfunk για να ακουσει μερικα ανοιχτα ακκορντα...

 

http://www.soundclick.com/bands/songInfo.cfm?bandID=551499&songID=4014145"

 

 

 

Cachαρισμένη σελίδα:

Θα ηθελα μερικες γνωμες για τον ήχο...(Stagg 12χορδη)

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου