Προς το περιεχόμενο

Τι γινεται με τα τραγουδια-διαμαντια?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για να ξεκαθαρισω κατι,δεν μιλησα εξ αρχης για ολα τα remix

και ολες τις διασκευες.Μιλησα (και νομιζω ηταν σαφες),για το

ποσοστο αυτων,που δεν εχουν απολυτως τιποτα να προσφερουν..

 

Ρε συ Αντρεα,που ειναι η φαντασια και η δημιουργικοτητα στο remix π.χ.

του another brick in the wall ή του comfortably numb?Tι πιστευεις πως

εχουν να δωσουν σε αυτον που τα ακουει?

Να μιλησουμε για τα remix των Thievery Corporation,βεβαιως.Για τις

διασκευες των Nouvelle Vague,το ιδιο..Τα περισσοτερα απο τα υπολοιπα

ομως ειναι τσιχλοφουσκες.Λες και δεν υπαρχει μουσικη να παιχτει.Προσωπικα

μπορω να σκεφτω απειρες και κατι παραπανω μελωδιες και τραγουδια,που μπορουν να γινουν beat.Τι εχω προσφερει στο κοινο αν το κανω??...

Που υποκειται η φαντασια?Στο να αλλαξω τον ρυθμο?

 

Φιλικα και παντα με τον αρμοζων σεβασμο -και το ξερεις.. :D :D

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Αντρεα' date='που ειναι η φαντασια και η δημιουργικοτητα στο remix π.χ.

του another brick in the wall ή του comfortably numb?Tι πιστευεις πως

εχουν να δωσουν σε αυτον που τα ακουει?

Να μιλησουμε για τα remix των Thievery Corporation,βεβαιως.Για τις

διασκευες των Nouvelle Vague,το ιδιο..Τα περισσοτερα απο τα υπολοιπα

ομως ειναι τσιχλοφουσκες.Λες και δεν υπαρχει μουσικη να παιχτει.Προσωπικα

μπορω να σκεφτω απειρες και κατι παραπανω μελωδιες και τραγουδια,που μπορουν να γινουν beat.Τι εχω προσφερει στο κοινο αν το κανω??...

Που υποκειται η φαντασια?Στο να αλλαξω τον ρυθμο?

 

Φιλικα και παντα με τον αρμοζων σεβασμο -και το ξερεις.. :D :D[/quote']

Μητσάκο μου, δεν μιλάω για κάποιες συγκεκριμένες διασκευές. Στα ίδια γούστα είμαστε, απλά μίλησα λίγο γενικά και υπερασπίστηκα το δικαίωμα στη διασκευή γιατί το πήγαμε το θέμα σε τελείως παράλογη θέση, ότι και καλά διασκευή=προσβολή στο original, ενώ ξέρεις ότι δεν είναι έτσι. Σαφώς και έχουν βγει πολλές μπαρούφες, αλλά όπως λες και εσύ έχουν βγει και ωραιότατα κομμάτια κατά καιρούς. Δηλαδή συμφωνούμε ότι έχει παραγίνει το κακό αλλά γι' αυτό φταίνε οι remixers κατ' εμέ, όχι τα μέσα όπως εσφαλμένα ειπώθηκε προηγουμένως.

 

Εννοείται φιλικά και με απεριόριστο σεβασμό στον άνθρωπο και καλλιτέχνη Pastelius... :wink:

 

Υ.Γ. Δεν ξέρω τι εννοείς db458. Διατύπωσα μια άποψη που αντιτίθεται στη δική σου. Την τεκμηρίωσα όπως μπορούσα (και χωρίς να αφορίσω κάτι όπως έκανες εσύ). Αν έχεις κάτι να προσθέσεις, παρακαλώ. Είμαι απόλυτα χαλαρός όπως βλέπεις.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dude' date=' το βασικό είναι να βγάζεις σωστές παραγωγές με το ρημάδι το πρόγραμμα και όχι αηδίες. Εντάξει μωρέ, θέλει και κάτι άλλα (π.χ. ταλέντο, φαντασία, ικανότητες) αλλά προφανώς είναι τόσο άφθονα στη δική σου περίπτωση που δεν χρειάζεται να μας αγχώνουν...

[/quote']

 

:wink:

 

... Είμαι μεγαλόκαρδος όμως κ σε συγχωρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η όλη μου αντιπαράθεση έχει να κάνει με το γεγονός ότι δεν αντιμετωπίσατε τα ρεμιξ ως διασκευές (αποτυχημένες έστω), αλλά ως κάτι που επειδή είναι ηλεκτρονικό και κλαμπάτο, άρα και κατώτερο μουσικά (αν μπορεί να χαραχτηριστεί και μουσική αυτό το κολλάζ :roll: ) πρέπει να καεί στην πυρά.

 

¶ντε να κάνουμε 1 ρεμιξ να τα αρπάξουμε. Και δεν χρειάζεται να πληρώσουμε κανέναν καλλιτέχνη. Απλά το ρεμιξ με το που θα γίνει σίγουρη επιτυχία, καθότι πανεύκολο να πραγματοποιηθεί και να γίνει και αρεστό από την ευρεία μάζα (είπαμε 1 απλό κολλάζ είναι σιγά το πράμα), θα μας το πάρει η μητρική εταιρία και θα το κυκλοφορήσει δίχως να μας δώσει φράγκο. Βέβαια εμείς αφού θα κάνουμε μεγάλο όνομα και θα μας μάθει όλος ο κόσμος, τσουπ με το επόμενο κομμάτι θα είμαστε στην κορυφή. Αυτό έκαναν πχ και ο Armin van Buuren και ο Arman van helden και τώρα χέζονται στα φράγκα. ¶ντε λοιπόν περιμένω....

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο σου το ειπες αυτο...δηλ το οτι αντιμετωπισαμε την ηλεκτρονική σαν κατωτερη...αλλα ειδες;

Εντωμεταξυ τι μας νοιαζει τι εκαναν οι Armin - Arman.....μιλαμε γενικα και νομιζεις οτι ολοι εμεις ειμαστε εναντιον της ηλεκτρονικης....λάθος φίλε...λάθος...εναντιον της κλεψιας και του ψευτικου χρηματος ειμαστε....αλλά που εσυ;

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον ούτε που είδες το τι λέχθηκε περί ρεμιξ λουπών και πως κάποιος μπορεί να δώσει την άδειά του πιο πριν για να γίνει 1 κομμάτι ογκολιθος κλαμπάτο ε;

 

Και ξεκίνησες από πριν προσωπική επίθεση που δεν την καταλαβαίνω, αλλά την δικαιολογώ για διάφορους λόγους... :wink:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την επιθεση την ξεκινησες εσυ και οχι εγω φιλε boukaw7....αλλά και εγω με τη σειρα μου καταλαναινω οτι με το θεμα για το οποιο μιλαμε ο μονος ασχετος εισαι εσυ διοτι σου ξαναλεω οτι εσυ εχεις νομισει οτι θεωρουμε την ηλεκτρονικη κατωτερη...με γεια σου με χαρα σου....μονο που κατι τετοιο δεν πιστευεται....

ξερεις κατι ειναι ανουσια αυτη η ψιλοδιαμαχη...νομιζω οτι ωριμοτητα υπαρχει και απο τους δυο...το θεμα ειναι να μην πιστευονται πραγματα που δεν ειπε κανεις...τελοςπα.... :wink: :wink: :wink:

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την επιθεση την ξεκινησες εσυ και οχι εγω φιλε boukaw7

 

Πες μου που;

 

Που είπα όποιος μπορεί να βγάλει 1 ρεμιξ να γίνει και επιτυχία, για να δει και ο ίδιος αν είναι εύκολο ή όχι; Ή μήπως δεν αναφέρθηκε πολλάκις ότι το ρεμίξ είναι 1-2 λούπες και 1 μέρα δουλειά; Ποιο το κακό πέραν να δει αν όμτως ισχύει αυτό;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου