Προς το περιεχόμενο

Δημοκρατικές διαδικασίες


BRAIN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

¶ντε να πάω να δω και τη γαλοπούλα μην τη φάμε κάρβουνο!

Affectuoso, αυτό για την γαλοπούλα σηκώνει εξηγήσεις. Απαιτώ τη συνταγή για να μη πω φωτογραφίες (πριν τη φάτε).

 

Υ.Γ. Έτσι για να ελαφρύνουμε το κλίμα. Χρόνια Πολλά!!

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 145
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδιά' date=' αν δεν είσαι moderator δεν μπορείς να διαγράψεις μύνημα σου που έχει απαντήσεις απο κάτω του.[/quote']

 

Φίλε deleted δεν μπορώ να γνωρίζω ποια forums έχεις επισκεφθεί αλλά προσωπικά σε όσα είμαι μέλος τα τελευταία 9 χρόνια όπως και εδώ στο καθέναν υπάρχει η δυνατότητα της επεξεργασίας ή ακόμα και της διαγραφής μιας καταχώρησης του για όσο είναι ενεργό μέλος.

 

Αν παρατηρήσεις πάνω από τις δικές σου καταχωρήσεις υπάρχει πάντα ένα ενεργό κουμπί με τον τίτλο ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ από το οποίο μπορείς να παρέμβεις σε κάθε σου καταχώρηση.

 

Ο προφανέστατος λόγος που κάποιος δεν είναι σε θέση να διαγράψει ή να επεξεργαστεί κάποια topics του είναι μόνο το ότι ως διαγραμμένο μέλος δεν έχει πια αυτή την πρόσβαση παρά μόνο οι διαχειριστές του site. Εκτός αν ήταν σε θέση να προφητεύσει την διαγραφή του ή να αποχωρήσει οικειοθελώς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Affectuoso' date=' αυτό για την γαλοπούλα σηκώνει εξηγήσεις. Απαιτώ τη συνταγή για να μη πω φωτογραφίες (πριν τη φάτε).

[/quote']

 

Μια και το μόνο που σας νοιάζει είναι η γαλοπούλα μου :? σας δίνω ενα tips :wink:

 

Η γαλοπούλα μένει τρυφερή και μοσχομυριστή με συχνό πότισμα με τον ζωμο της αναμεμειγμένο με χυμό πορτοκάλι

 

Κάτω τα χέρια απο τη γαλοπούλααααααα. Έχω στόματα να θρέψω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok!

Ας ξεκαθαρίσουμε κάποια πραγματάκια και πάνω απ' ολα ας αποκαταστήσουμε και την αλήθεια! :wink:

 

Καταρχήν να καλωσορίσω σαν moderator ολα αυτα τα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ μέλη τα οποία τόσο πολύ ενδιαφέρονται για το site αυτό' date='μας τιμάει όλους το ενδιαφέρον και η δίψα σας για γνώση των διαδικασιών που ακολουθούνται..

 

Το noiz εχει ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ κανόνες (οπως ΟΛΑ τα site σε ΟΛΟΝ τον κόσμο) οποιος δεν συμφωνεί με αυτούς τους ΒΑΣΙΚΟΥΣ κανόνες συμπεριφοράς δεν υπάρχει λόγος να ταλαιπωρεί τον εαυτό του και να συμμετέχει.

 

Πιστέψτε με ΚΑΝΕΝΑ μέλος δεν διαγράφηκε επειδή δεν συμφωνούσε με τον webmaster.

 

Ισα - ισα τα μέλη που διαγράφηκαν προσπαθούσαν επανειλημένα ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΟΥΝ τις ΔΙΚΕΣ τους απόψεις με ΑΝΑΡΜΟΣΤΟ τρόπο (λεκτικούς προπιλακισμούς,απειλές και σαρκασμό) στα νεότερα μέλη του φόρουμ..

 

Εδω ΔΕΝ ειναι στρατός ΟΛΟΙ ειναι ΙΣΟΙ!!

 

Το γεγονός ότι δεν επιθυμούμε την ΔΙΑΠΟΜΠΕΥΣΗ των μελών που διαγράφηκαν δεν σημαίνει ότι εδω μέσα "αποφασίζουμε & διατάζουμε" :D το αντίθετο μάλιστα.

 

Οσο για τον Thomann & αλλες ιστορίες για αγριους.....καθε δεύτερο ποστ μου εχει λίνκ στον Thomann & δεν εχω διαγραφεί ακόμα :wink:

 

Και κάτι ακόμα ο Feather ,τον οποίο εγω προσωπικά τιμώ,σέβομαι & θεωρώ συμπολεμιστη και φίλο μου ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ δεν ΔΙΑΓΡΑΦΤΗΚΕ,δικαίωμα του αναφαίρετο & ΟΥΔΕΙΣ έχει δικαίωμα να τον κρίνει....

(και ειμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι δεν θα διαγραφώ απο τον webmaster επειδή εκφράζω την θετική μου άποψη για αυτόν :wink: )

 

Ας κρατησούμε λοιπόν όλοι μαζι το ήπιο κλίμα που αρμόζει σε ενα site για μουσικούς & ας αφήσουμε τις παραφράσεις & τα "πυροτεχνήματα" για τη βουλή... :D :D

 

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!![/quote']

 

Eυχαριστούμε πολύ τον moderator για αυτήν την πολύ κατατοπειστική εξήγηση που μας έδωσε . Προς τιμήν του .

¶ρα¨ λοιπόν το συμπέρασμα είναι πως

Ο maniac , ο indianos , o kourosava , o feather διαγραφήκανε διότι προσπαθούσαν επανειλημένα ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΟΥΝ τις ΔΙΚΕΣ τους απόψεις με ΑΝΑΡΜΟΣΤΟ τρόπο (λεκτικούς προπιλακισμούς, απειλές και σαρκασμό) στα νεότερα μέλη του φόρουμ..

 

Ευχαριστώ και πάλι όλους .

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ σε όλα τα μέλη του noiz .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει ο site webmaster να φροντίσει ώστε δίπλα στο όνομα του φίλου superfunk να μπει ο τίτλος του moderator ωστε να ξέρουν όλα τα μέλη και ιδιαίτερα τα νέα, την ακριβή ιδιότητα του κάθε μέλους του site.

Έτσι και εκείνος δεν θα είναι κάθε φορά αναγκασμένος να μπαίνει στον κοπο να δηλώνει σε κάθε topic την ιδιότητά του.

 

Ακόμη έχω να πω πως εξακολουθώ να μη καταλαβαίνω πως είναι δυνατόν σε κάθε site να είναι όλοι ίσοι -αν και συμφωνώ πως δεν είμαστε στρατός- όταν υπάρχει πλήν του site master μια γκάμα διαβαθμίσεων τίτλων. Ένας κακοπροαίρετος θα έβγαζε εύκολα το συμπέρασμα πάντως πως πρόκειται για κάτι σαν στρατό έστω βλέποντας τα αστέρια στούς ώμους των αρχαιοτέρων και εμπειροτέρων :lol:

 

Πάντως στα πλαίσια της απόλυτης ισότητας που υποθέτω ότι περιλαμβάνει και την ενημέρωση, θα επαναλάβω το αίτημα πολλών φίλων και μελών του

site όπως και εμού του ιδίου να μάθουμε επιτέλους ποιοί δεν υπάρχουν πια εδώ είτε αποχώρησαν είτε διαγράφηκαν ώστε να μη προσπαθούμε να στείλουμε προσωπικά μηνύματα σε μη υπαρκτά τελικά πρόσωπα και η δυσάρεστη περίοδος που δυστυχώς διανύουμε να κλείσει και να περάσει ανεπιστρεπτί.

 

Πιστεύω ακόμη πως οι δημοκρατικές διαδικασίες επιβάλουν ξεκάθαρες θέσεις και όχι κρυφτούλι, γιατι με τον τρόπο αυτό κινδυνεύει να διασυρθεί η να διαπομπευθεί ο καθένας που αποχώρησε η διαγράφηκε και που δεν εχει πιά την ευχαίρεια να διατυπώσει τις απόψεις του η την απολογία του άν θέλετε, πράγμα που ακόμη και ο νόμος επιτρέπει στον τελευταίο εγκληματία κάθε ποινικού δικαστηρίου. Αν φυσικά θέλουμε να αυτοαποκαλούμαστε "δημοκρατική" κοινωνία που κατά την ταπεινή μου άποψη δέν είμαστε, όπως άλλωστε δεν είμαστε σίγουρα και στρατός.

 

Με πολλές ευχές για τις γιορτές γιά όλα τα μέλη νέα και παλαιά,

Και κάθε προσωπική και επαγγελματική επιτυχία σε όλες και όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει η δυνατότητα της επεξεργασίας ή ακόμα και της διαγραφής

 

διαγραφής του κειμένου μέσα απο την επεξεργασία;ή τέλειας διαγραφής;το δεύτερο συνήθως δεν γίνεται αν υπάρχουν απαντήσεις.θα κάνω μία δοκιμή με αυτό και τα προηγούμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι δεν παει καλά..όταν πατάω το επεξεργασία /διαγραφή, μπορώ μόνο να επεξεργαστώ το κείμενο και όχι να σβήσω το μύνημα.¶μα πάλι σβήσω απλώς όλο το κείμενο, παίρνω ειδοποίηση οτι δεν μπορώ να κάνω υποβολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο maniac ' date=' ο indianos , o kourosava , o feather διαγραφήκανε[/quote']

 

 

 

Ωχ!!!

Πάει και ο Maniac? από πότε? Δεν άκουσα κάτι τέτοιο από επίσημα χείλη. Πείτε μας παρακαλώ τι γίνεται και πάνω που αρχίσαμε να μαθαίνουμε και 2-3 πράγματα από θεωρία. Μα μόλις διάβαζα το άρθρο που μας έφτιαξε... :(

 

Απ ότι βλέπω δυστυχώς ο χορός καλά κρατεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶ρα¨ λοιπόν το συμπέρασμα είναι πως

Ο maniac , ο indianos , o kourosava , o feather διαγραφήκανε διότι προσπαθούσαν επανειλημένα ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΟΥΝ τις ΔΙΚΕΣ τους απόψεις με ΑΝΑΡΜΟΣΤΟ τρόπο (λεκτικούς προπιλακισμούς, απειλές και σαρκασμό) στα νεότερα μέλη του φόρουμ..

 

αυτό το λές ΕΣΥ παραφράζοντας αυτά που γράφω :wink:

αν κανεις τον κόπο να ξαναδιαβάσεις προσεκτικά το ποστ μου θα δεις ότι ΠΟΥΘΕΝΑ δεν αναφέρω τα ονόματα που ΕΣΥ λες ότι αναφέρω.

 

Και ΞΕΚΑΘΑΡΑ αναφέρω ότι ο FEATHER αποχώρησε ΔΕΝ διαγράφηκε...

 

ελπίζω τώρα να έγινα κατανοητός γιατι φαίνεται ότι αυτα που γράφω χρειάζονται περαιτέρω επεξηγηση :D

 

 

και κατι ακόμα Moderators υπάρχουν σε όλα τα forum του κόσμου,για να είναι αυτό κοινή πρακτική πάει να πει πως συντρέχει κάποιος λόγος :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου