Προς το περιεχόμενο

Θεωρείτε τους DJs μουσικούς??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...

Για παράδειγμα όλοι οι DJ λειτουργούν με οκτλαβες κτλ. πράγματα που κάποιος που παιζει μια ακουστική κιθάρα δέν γνωρίζει.

...

 

Αν εννοείς "οκτάβες"' date=' πράγματι είναι μια πολύπλοκη έννοια την οποία όσοι παίζουν ακουστική κιθάρα ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να μαθαίνουν γιατί χαλάει το βερνίκι και σκουριάζουν οι χορδές. Ένας φίλος μου ρώτησε "τι είναι οκτάβα" και ακόμα τρέχει στους μαστόρους.[/quote']

 

Στην ηλεκτρική δε, φαντάζομαι ότι αυτό την μετατρέπει άμεσα από μαόνι σε MDF.

 

¶μα έχεις και neck-through στην κάνει bolt-on και άντε βγάλε άκρη μετά....

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 198
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

¶σε, τις προάλλες ήμουν σ' ένα πάρτυ και εκεί που είμαστε όλοι χαλαροί, ο gpal ξαφνικά πέταξε 2 οκτάβες 8O . Και μετά -απροειδοποίητα- πάτησε μία δίεση. 8O 8O 8O

(Μου τα εξήγησε ένα παλικάρι που ήταν εκεί και ήξερε θεωρία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ. Αν εννοείς έναν που παίζει εμπειρικά ακουστική κιθάρα, σύμφωνα με τον ορισμό σου βαφτίζεται (καλώς ή κακώς) κι αυτός μουσικός, ακριβώς όπως ένας εμπειρικός dj. Πάρ'τον ένα και χτύπα τον άλλο, δηλαδή.

Ναι, έρχεσαι στα λόγια μου, αυτό εννοω..

Ο καθένας γνωρίζει αυτά που χρειάζεται απ την άλλη..

Παραπάνω δέν μπορώ να το εξηγήσω γιατί δέν είμαι ούτε καλός μουσικός ούτε DJ,:lol: :lol: :lol: .

Συγγνώμη που σας χάλασα τον τζερτζελέ.. είμαι καινούριος στο site. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
....

 

Συγγνώμη που σας χάλασα τον τζερτζελέ.. είμαι καινούριος στο site. :lol:

 

Σιγά που μας τον χάλασες.... :lol: :lol: :lol: :lol:

Ασφαλώς και δεν το εννοούσες αυτό.... με την ακουστική και την οκτάβα. :lol:

ΟΚ, ας πούμε ότι το έγραψες "στα γρήγορα" :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Απαντάω με 1 πρόταση σε 1 άποψή σου. Στην 2η λέω την δικιά μου περί του θέματος' date=' δεν συμφωνώ, ισοδυναμία με προσωπική επίθεση..... [u']Μάθε από διάλογο[/u] περί ενός θέματος

 

 

 

Το ερώτημα εδώ παραμένει αναπάντητο.... και είναι το εξής:

 

Ξεκινάς την νουβέντα σου - πόστ - απάντηση με το όνομα κάποιου. Αυτό σημαίνει:

 

α)Αναφέρεσαι γενικά και λές την άποψή σου

 

β)Αναφέρεσαι σε αυτόν.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Και στο λινκ που σου παρέθεσα' date=' είπα ότι σε πάρα μα πάρα πολύ θεωρητικό-ιστορικό επίπεδο έχεις δίκιο, αλλά πλέον οι έννοιες αυτών των όρων έχουν αλλάξει. Αυτό προσπάθησε να σου πει και ο Yameth, αλλά που... Τώρα κατάλαβα τι φταίει: Κόψε τα ληγμένα [/quote']

 

 

Και εδώ το ερώτημα παραμένει.... και είναι το εξής:

 

Λέτε σε κάποιον "αυτά ίσχυαν τον περασμένο αιώνα". Αυτό σημαίνει:

 

α) Τώρα πλέον δεν ισχύουν και άρα είναι λάθος

 

β) Τίποτα απο το α) απλά έχει δίκιο σε πολύ θεωρητικό επίπεδο και στο πρακτικό είναι λάθος.

 

 

 

 

Ξεκόλλα και προσπάθησε να καταλάβεις τι σου είπαν ακόμη 2 παλικάρια (πέραν του υποφαινόμενου και του harilatron)' date=' για το ποιος παρανόησε[/b']

 

 

 

 

Απάντα στα ερωτήματα μου.. βασικά ας απαντήση όπιος μπορεί.. και μετά το ξανασυζητάμε το από πάνώ....

 

 

 

 

Ότι και να πεις πλέον στον βρόντο θα πάει' date=' καθώς ούτε που θα ασχοληθώ, Βλέπεις οι διαδυκτιακοί καβγάδες, τουλάχιστον αυτοί που ξεκινούν και ανακυκλώνονται από άτομα που ούτε τα ίδια δεν καταλαβαίνουν ίδιοι τι γράφουν (ίσως για να φανούν "ψαγμένοι"; ), μόνο γέλιο μου προκαλούν!

 

Έλα είσαι ελεύθερος ξεσπάθωσε αγορίνα μου. Φιλούθκια :lol:[/quote']

 

 

Υ.Γ.

 

Βασικά' date=' τελικά, και πολύ ασχολήθηκα μαζί σου. Χάρη σου έκανα να σου δώσω σημσία γιατί από προηγούμενα πόστ με προκαλείς.

 

¶ντε γεια baby....!!!!!! Τα πάμε....

 

Φιλούρες.[/quote']

 

 

Μου αρέσει που με μιμέσαι...!!!!!!!

 

 

 

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

 

 

 

Υ.Γ.

 

Ας απαντήσει κάποιος στα ερωτήματα μου γιατί αρχίζω και ανισηχώ για το μυαλό μου....

 

Υ.Γ.2

 

Boukaw έτσι.. έτσι να σκέφτεσαι..... σωστόςςςςς

 

¶ντε.. νεξτ τάημ θα συγκρτηθώ και δεν θα γράψω...

 

 

Over and out.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η γνώμη ενός dj (αν έχει σημασία)

 

"Do you consider yourself a musician as well as a DJ and producer? Do you play any instruments? Have you received any formal instruction (musically or in the studio)?? (please explain)

 

I don't really consider myself as a musician. I never learned music and can't play any musical instrument. I'm a DJ and a producer that creates dance music. With all the software that's available, anyone that knows how to use a PC can make dance music, good or bad! I'd rather just call myself a dance music artist. "

 

 

απόσπασμα απο εδώ:

http://www.pitchadjust.com/site/articles/article.php?article_id=2787

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου