Προς το περιεχόμενο

Θεωρείτε τους DJs μουσικούς??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 198
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

πολύ θα ήθελα αυτό το θέμα να έχει μορφή δημοψηφίσματος :)

 

για μένα μουσικός είναι αυτός που μπορεί να διαχειριστεί τους ήχους και να φτιάξει μουσική.

 

η δυσκολία στο να απαντήσει κανείς στη συγκεκριμένη ερώτηση έγκειται στο ότι η λέξη DJ έχει διαφορετική σημασία στο μυαλό του καθενός.

 

Πάντως, για μένα τουλάχιστον, οι DJ μπορούν να είναι μουσικοί και μάλιστα οι καλοί dj είναι μουσικοί ενώ οι κακοί dj απλώς προσέχουν να μην ακουμπάει κανενας μεθυσμένος το στέρεο :P :P :P

 

προσωπική απορία

οι electroνικάδες στις συναυλίες ως DJ δεν εμφανίζονται?

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπική απορία

οι electroνικάδες στις συναυλίες ως DJ δεν εμφανίζονται?

 

Αν εννοείς τύπους σαν αυτόν που εμφανίζεται στα video που πόσταρα, τότε ναι...

Βγάζουν και mixtapes σε δικές τους παραγωγές με πολλά και διάφορα μέσα.

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"να προσθεσω και εγω ενα λιθαρακι στη συζητηση" οπως λενε.. (μεταφραση "να πω και εγω τη λ@λ@κια μου") --> εχω μια φιλη, γνωστη "παραγωγο" στο ραδιοφωνο (δλδ μιλαει για οτι θελει κ βαζει ο ηχοληπτης τη μουσικη που του λεει), η οποια οταν βαζει μουσικη κανα βραδυ σε κανα μπαρακι λεει με στόμφο " παιζω μουσικη σημερα στο ταδε μπαρακι "... εγω αφριζω απ τη ζηλεια μου.

 

βεβαια το ΙQ της ειναι in the low gaussian regime (η ζηλεια που λεγαμε)

 

αααυταααα...

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αυτοί θεωρούνται DJs?

 

παρεπιπτόντως δεν είμαι καθόλου σχετικός με το είδος αλλά αυτό το συγκρότημα μου αρέσει παρα πολύ!

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλααα τωρα κακίες... Απλα ο μουστακαλής δεν ειναι και πολύ φαν του performance απλά φτιαχνει πιο πολυ μουσική...

 

oi Justice BTW είναι εξαιρετικοι djs...

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον επειδη χασαμε τη μπαλα ολοι μας...ακουστε ...

 

μουσικος= αυτος που ασχολείται με την ΠΑΡΑΓΩΓΗ (και οχι αναπαραγωγη ) μουσικης ,δηλ. ηχων που εμπεριεχουν ρυθμο - μελωδια - αρμονια - εκπληξη μεσω μουσικων οργανων...

 

τωρα ξερετε... cheers

 

 

Μάλιστα....

 

 

Ένας που παίζει μόνο παρτιτούρες άλλων γιατί απλά δε του βγαίνει κάτι δικό του....είναι μουσικός????η απλά έχει μουσικές γνώσεις?επίσης αυτό δε θεωρείται κατα κάποιο τρόπο αναπαραγωγή...

 

 

Είμαι με τους dj...όχι όλους βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελικο μουσικο αποτελεσμα  ( ;D)  το προσεχε κανεις ??  και κυριως  , του αρεσε ??

η΄ μιλαμε απλως σε ...θεωρητικη βαση...

Ο πρωτος ειναι και αμουσος και αμετρος  και παραγει απλως βαβουρα  , μοναδικο προσον

τα .....γρηγορα δακτυλα

Ο δευτερος εχει μετρο ,εχει μουσικοτητα , το αποτελεσμα ειναι εφαμιλο πρωτοετους κιθαριστα που τζαμαρει στην πεντατονικη  ( αμφιβαλλω σφοδρα οτι μπορει να παιξει δευτερη φορα το ιδιο)

Οι τριτοι δεν ειναι ουτε καν για τα πανηγυρια (θα τους παρουν με τις πετρες)

 

Ευχαριστω , δεν θα παρω....

 

 

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελικο μουσικο αποτελεσμα  ( ;D)  το προσεχε κανεις ??   και κυριως  , του αρεσε ??

η΄ μιλαμε απλως σε ...θεωρητικη βαση...

Ο πρωτος ειναι και αμουσος και αμετρος  και παραγει απλως βαβουρα  , μοναδικο προσον

τα .....γρηγορα δακτυλα

Ο δευτερος εχει μετρο ,εχει μουσικοτητα , το αποτελεσμα ειναι εφαμιλο πρωτοετους κιθαριστα που τζαμαρει στην πεντατονικη  ( αμφιβαλλω σφοδρα οτι μπορει να παιξει δευτερη φορα το ιδιο)

Οι τριτοι δεν ειναι ουτε καν για τα πανηγυρια (θα τους παρουν με τις πετρες)

 

Ευχαριστω , δεν θα παρω....

 

Αν κατάλαβα καλά, ο πρώτος και ο δεύτερος που λες, είναι για τα video που έβαλα....

ΑΝ είναι έτσι (διευκρίνησέ το αν θες), τότε είναι μιλάμε για το ίδιο άτομο... :)

Πάντως μιας και τον έχω δει και λάιβ 2-3 φορές, πολλά από αυτά, τα 'χει παίξει επανειλημμένως. Α, και δε νομίζω πας είναι άμετρος....κούνα το κεφάλι σου ενώ σκρατσάρει.... ;D ;D δεν ξεφεύγει απ' τον ρυθμό.... :) άλλωστε αυτός είναι κι ένας απ' τους στόχους τους σ' αυτά...

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου