Προς το περιεχόμενο

Θεωρείτε τους DJs μουσικούς??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eεε ναι , ειναι λιγο βαρυς ο Wallace εδω ......

Δεν ειναι ολα του τα κομματια ετσι ομως.

 

Γενικως , παρεθεσα τα βιντεακια οχι για κρινετε την μουσικη , αλλα για να δειξω οτι

συμφωνα με την δικη μου αισθητικη  , ενας  (αντε) DJ  ενταγμενος σε ενα συνολο

μπορει να εχει πεδιο δρασης . Τα  σταριλικια ομως που βλεπω να κυκλοφορουν σαν

μοναδες  , και καλα δοξαστε με την μουσικαρα ,  λιγο απεχουν απο την γελοιοτητα....

 

Αν σε ενοχλεί καθαρά η αισθητική τότε εντάξει άποψή σου, δεκτή. Αλλά αν αμφιβάλλεις για την μουσική "ικανότητα" καλών djs τότε καλό θα είναι να ακούσεις λίγο παραπάνω απο τον τυπικό ελληνάρα dj. Δες και link του έλληνα Blend.

 

 

 

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 198
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ναι το πήρα χαμπάρι αφού μπήκε το scratch από πάνω μόνο με το λινκ....

 

και αφού πήραμε φόρα με τα βίντεο...και για όσους έχουν αμφιβολίες ακόμα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα κάποιες σελίδες αλλά 19 πάει πολύ.Ελπίζω να μην κάνω απανάληψη των όσως έχεται πει.

Υπάρχουν δύο κυρίως κατηγορίες μουσικών.Οι εκτελεστές κ οι συνθέτες.ΟΙ DJ δεν είναι εκτελεστές μιας κ δεν παίζουν κάποιο όργανο.Είναι συνθέτες?Αν παράγουν μόνοι τους τους αυτά που χρησιμοποιούν τότε ναι.ΑΝ όμως παίρνουν έτοιμα μοτίβα κ ρυθμούς τότε με συγχωρείτε αλλά δεν.....

 

Επίσης όλοι έχουν τα επιχειρήματά τους.Ακρη δεν πρόκειται να βγάλετε ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά οι σωστοί DJ εννοείτε πως είναι μουσικοί... Δεν μπορεί ο καθένας να μπει πίσω από τα Deck με 2 βινύλια και έναν μίκτη (και πολλές φορές και πολλά άλλα πράγματα) και να πεις ότι ο τυπάς δεν παίζει μουσική και δεν παράγει κάτι!!!! Και έχω να κάνω και άλλη μία ερώτηση ο DJ των Incubus, ο DJ των Slipknot κλπ κλπ κλπ δεν είναι μουσικοί? Ο DJ των Prodigy?

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A musician is a person who performs or writes music.

απο wiki.

ο ντιτζε'ί' κατ εμε δεν ειναι μουσικος γιατι δεν παραγει μουσικη, την αναπαραγει.

 

 

 

 

Καποιος που ειναι μουγκος και κανει πλαιμπακ ειναι τραγουδιστης?

αυτος που βαζει το φιλμ στο σινεμα  να παιζει ειναι σκηνοθετης?

η γιαγια μου που βαζει οποτε εχουμε τραπεζι στο σπιτι μουσικη ειναι μουσικος?

και αν μου πεις οτι η γιαγια μου δεν ειναι επειδη δεν το κανει καλα τοτε και καποιος που παιζει κιθαρα χαλια συφμωνα με τη γνωμη σου δεν ειναι μουσικος?

(αναφερομαι σε οποιο εχει διαφορετικη γνωμη γενικα...)

 

παρολα αυτα ειναι μια απαιτητικη τεχνη αυτη του ντιτζε'ι' και μπορει να χρειαζεται μπολικο χρονο για να την αποκτισεις.

 

Αυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A musician is a person who performs or writes music.

απο wiki.

ο ντιτζε'ί' κατ εμε δεν ειναι μουσικος γιατι δεν παραγει μουσικη, την αναπαραγει.

 

 

 

 

Καποιος που ειναι μουγκος και κανει πλαιμπακ ειναι τραγουδιστης?

αυτος που βαζει το φιλμ στο σινεμα  να παιζει ειναι σκηνοθετης?

η γιαγια μου που βαζει οποτε εχουμε τραπεζι στο σπιτι μουσικη ειναι μουσικος?

και αν μου πεις οτι η γιαγια μου δεν ειναι επειδη δεν το κανει καλα τοτε και καποιος που παιζει κιθαρα χαλια συφμωνα με τη γνωμη σου δεν ειναι μουσικος?

(αναφερομαι σε οποιο εχει διαφορετικη γνωμη γενικα...)

 

παρολα αυτα ειναι μια απαιτητικη τεχνη αυτη του ντιτζε'ι' και μπορει να χρειαζεται μπολικο χρονο για να την αποκτισεις.

 

Αυτα...

 

Oι καλοι DJ's φτιαχνουν ρυθμικα μοτιβα με το υλικο τους.Πολυπλοκα μοτιβα.Αυτο τους κανει ρυθμικους μουσικους.Α

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναφερομαι σε αυτους που αναπαραγουν ετοιμα μοτιβα και οχι σε εκεινους που γραφουν απο το 0.

 

Μα σε αυτούς αναφέρονται και οι προλαλήσαντες όχι στον dj lakis που παίζει στο καφενείο της γειτονιάς. Ο dj είναι μουσικός αν ασχολιέται με την μουσική αλλιώς είναι ακροατής και οπαδός. Μην μπερδεύουμε τα πράγματα jds έχουν δώσει στην μουσική και τους ανήκει μια θέση στην ιστορία, αν όχι ως μουσικούς τότε ως καλλιτέχνες γιατί απ ότι έχω καταλάβει αυτό είναι το κόλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου