Προς το περιεχόμενο

Alesis Fusion 8HD


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας,

 

γνωριζετε μηπως αν το Alesis 8hd,εχει καλο βαρυκεντρισμενο κλαβιε?

Μπορει να γινει επανω του,καλη εξασκηση για πιανιστα αρχαριου βαθμου?

 

δηλαδη ειναι αξιολογος ο ηχος του πιανου σε ρεαλιστικοτητα και το κλαβιε σε "τουσε"? Η να κοιταξει κανεις για ψηφιακο πιανο αλλης εταιρειας?

 

τα δακτυλα γυμναζονται αξιοπρεπως η μοιαζει με αρμονιο το "feeling".

 

σας ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωριζω οτι ειναι workstation,απλα σκεφτομουν αν ειμαι τοσο τυχερος,ωστε να εχω και workstation και αξιολογο κλαβιε που να πλησιαζει αρκετα αυτο του πιανου για να μπορω να ασκουμαι ταυτοχρονα.

 

σε αυτην την τιμη εννοειται(999 ευρω,θωμας)

 

δεν το εχω δοκιμασει ακομα,αλλα πειτε μου αν αξιζει τον κοπο να το σκεφτομαι ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πληκτρο ειναι βαρυκρντρισμενο αλλα οχι hammer action.Αρα μπορεις να μελετησεις πιανο(το εκανα χρονια με ενα yamaha s80 που ειχε τον ιδιο τυπο πληκτρου) απλα ειναι πιο ευκολοπαιχτο και δεν σε κουραζει τοσο πολυ.

Δεν εχω παιξει το 8αρι,εχω παιξει το 6αρι,αρα οσον αφορα το ηχο πρεπει να το ακουσεις.

Σιγουρα αξιζει σαν workstation για τα λεφτα του.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω under,το 6αρι ειναι οντως "πλαστικο" στο πληκτρακι του,εχει ιδιο πληκτρο με το 8αρι? Παντως εχουν και μια διαφορα στα κιλα τους, 13 περιπου το 6αρι και 26 το 8αρι περιπου,ενδεχομενως αυτο να εχει να κανει και με το κλαβιε(πιθανον βαρυτερο στο 8αρι),

 

αλλα μια δοκιμη θα με πεισει,σε ευχαριστω πολυ παντως.

 

για τα λεφτα του ειναι αριστο για all around χρηση,αν εχει και καλο πληκτρο τοτε ολα τελεια :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου