Προς το περιεχόμενο

Τι εξοπλισμος χρειαζεται για ηχογραφηση ντεμο κομματι


6string

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας...αποφασισα να φτιαξω σπιτι μου ενα playroom και εχω τα εξης:μπασο,ενα line6 bass pod,behringer ενισχυτη 450 watt,ενα λαπτοπ με cool edit 2.1 και μνημη 2 ραμ.

Μπορει καποιος να μου πει τι αλλο χρειαζεται να αγορασω γιατι ειμαι παντελως ασχετος με το θεμα αυτο και θα ηθελα να κανω ηχογραφησεις ντεμο για τις ιδεες των κομματιων μου?

Ευχαριστω πολυ κ ελπιζω προς απαντηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση...με βοηθησε αρκετα.Μιλαμε για καρτες ηχου m-audio...βρηκα την m-audio fast track mkII ...αυτη εχει προενισχυση μεσα η κανω λαθος?Συγνωμη για τις τοσο απλες ερωτησεις αλλα δεν εχω ιδεα και προσπαθω να μαθω και να ψαξω οσο μπορω.. ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη εχει προενισχυση μεσα η κανω λαθος?

 

Εχει και ειναι και αξιοπρεπης.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια...οποτε για ηχογραφηση μπασου βαζω τα εξης σαν σειρα?:μπασο στον ενισχυτη...και απο το line out του ενισχυτη το στελνω στην m audio και επιλεγω στο προγραμμα σε ποιο καναλι θελω να γραψω σωστα η κανω κατι λαθος πανω σε αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και παλι ευχαριστω....αντε να με φωτισει ο θεος γιατι δεν ειχα ασχοληθει ποτε και τωρα κατεβαζω το cubase 5 και θ ααρχισω να το ψαχνω σιγα σιγα!!

Χιλια ευχαριστω και παλι για τον χρονο σου και την αμμεση απαντηση... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου