Προς το περιεχόμενο

Λιγη βοήθεια περι Nord Lead


g_cworld

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ενα καινούργιο synth.

Εχω το yamaha S-03, αλλά σκεφτόμουν να έπαιρνα ένα nord lead (2x ή 3) επειδή μου αρέσουν οι ήχοι τους.

Το θέμα είναι οτι δεν εχω ασχοληθεί και πολύ και θα ήθελα και μια δεύτερη γνώμη όσον αφορά το ποιό μοντέλο ... ( 2? 2x? ή 3? ), επίσης θα ήθελα κάποιες πληροφορίες σχετικά με τις τιμές.

Κοιταξα στο site του Διαμαντόπουλου αλλα δεν γράφει τίποτα για τιμές πώλησης....

Εαν κάποιος γνωρίζει κατι θα με βοηθούσε πολύ...

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις τιμές των αφάνταστα Ερωτικώς Σουηδέζων :oops: :twisted: :twisted: :twisted: μπες στο www.thomann.de .όσο για ποιο μοντέλο θα συνηστούσα φυσικά το 3 το καλό αλλά κάποιος μου ψυθίρισε για NORD Lead 4 :twisted: :twisted: :twisted: ..άρε κάποιο απο τα υπάρχοντα μόνο αν επείγει....

 

να ξέρεις πως μια Σουδέζα πάντα πίνει πολλά,στη περίπτωση σου όμωςπίνει πορτοφόλια........ :P :P :P :P :P :P :arrow: [/u][/b]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exω εδώ και χρόνια το Nord Lead 2 και νομίζω πως ο ήχος του είναι πλέον κλασικός. Διαβάζω πως το 2χ και το 3 εχουν περισσότερες δυνατότητες, αλλά το 2 ήταν 16 μπιτο εξ ου και ο καταπληκτικός ήχος (αυτό που το εκμυστηρεύθηκαν οι υπεύθυνοι της εταιρείας που φένρει τα Nord στην Ελλάδα, όταν τους ρώτησα κάτι σχετικό). Απ' όσα μου είπαν η Clavia άλλαξε τρόπο παραγωγής και έτσι άλλαξε και ο ήχος των Nord - και απ' όσα κατάλαβα μάλλον... το μετάνοιωσαν. Θα σου πρότεινα να πας στον Διαμαντόπουλο να δοκιμάσεις κάποιο Nord, αν και το 2 δεν είναι πια σε παραγωγή και θα το βρεις -αν το βρεις- μόνο από κάποια αγγελία.

Υ.Γ. Στην πίσω σελίδα του Keyboard Magazine παρουσίαζαν home και επαγγελματικά στούντιο. Το 90% απ' αυτά είχε ένα Nord Lead 2... Δεν ξέρω, αλλά αυτό εμένα κάτι μου λέει

Γιάννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου