Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση ενισχυτή full tube combo


ndnikola

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το "αρκετο" ειναι κατι το τελειως υποκειμενικο.....επειδη ομως καταλαβαινω οτι εννοεις απο metallica και πανω(αυτους εχω βαλει εγω σαν "ηχητικο συνορο") και επειδη σ'αυτα τα λεφτα  ειναι αδυνατον να παρεις κατι τετοιο...                                                                      trecti.jpg                τοτε κατι ισως σε solid state??...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

Καταρχήν σας ευχαριστώ για τις γνώμες σας.

Είμαι πλέον κάτοχος ενός alden λαμπάτου!(θενξ zappa)

Από ήχο και τιμή σκίζουν!

Ελπίζω να μπορέσω σύντομα να ανεβάσω κλιπ.

Φιλικά,

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το "αρκετο" ειναι κατι το τελειως υποκειμενικο.....επειδη ομως καταλαβαινω οτι εννοεις απο metallica και πανω(αυτους εχω βαλει εγω σαν "ηχητικο συνορο") και επειδη σ'αυτα τα λεφτα  ειναι αδυνατον να παρεις κατι τετοιο...                                                                      trecti.jpg                τοτε κατι ισως σε solid state??...

Βασικά εννοώ μέχρι και μετάλλικα. Μετάλλικα μετάλλικα όμως  :P

ΠΡάγματι κάτι σαν αυτό αλλά πιο φτηνό... Ο solid state που έχω τώρα πάνω κάτω καλύπτει αυτό το φάσμα αλλά είναι των 105 ευρώ, δεν με ικανοποιούν τα καθαρά του ούτε τα low gain του ούτε τα features... Και έλεγα για λαμπάτο./.

ΥΓ λίγα βαττ ...Για σπίτι μήπως είναι καλύτερα ένα απλό λαμπάτο combo (laney lc15 vc15 peavey windsor κλπ κλπ) και να το boostάρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

Καταρχήν σας ευχαριστώ για τις γνώμες σας.

Είμαι πλέον κάτοχος ενός alden λαμπάτου!(θενξ zappa)

Από ήχο και τιμή σκίζουν!

Ελπίζω να μπορέσω σύντομα να ανεβάσω κλιπ.

Φιλικά,

 

 

Welldone φίλε μου,

νομίζω οτι δεν υπάρχει ενισχυτής σε

αθτά τα λεφτά που να χτυπάει τους

Alden. Ευτυχώς τα πράγματα έχουν

αλλάξει πολύ στο χώρο αυτό και

πλέον με πολύ λίγα λεφτά μπορείς

να πάρεις ένα μηχάνιμα που να μην το

πετάξεις στη θάλασσα μετά απο λίγα χρόνια.

:)  ;)

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Βασικά εννοώ μέχρι και μετάλλικα. Μετάλλικα μετάλλικα όμως  :P

ΠΡάγματι κάτι σαν αυτό αλλά πιο φτηνό... Ο solid state που έχω τώρα πάνω κάτω καλύπτει αυτό το φάσμα αλλά είναι των 105 ευρώ, δεν με ικανοποιούν τα καθαρά του ούτε τα low gain του ούτε τα features... Και έλεγα για λαμπάτο./.

ΥΓ λίγα βαττ ...Για σπίτι μήπως είναι καλύτερα ένα απλό λαμπάτο combo (laney lc15 vc15 peavey windsor κλπ κλπ) και να το boostάρω?

Και μεταχειρισμένο δεν με πειραζει αν ειναι ουτε η μεταπώληση με ενδιαφέρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως ενας μικρος 1Χ12 λαμπατος compo τον ηχο που περιγραφεις δεν τον εχει στο ρεπερτοριο του.....There is always the golden rule: "try before you buy"  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άαααααντε πάλι με τον Valve King... ουφ! Κάνε βρε Maow ένα search στο φόρουμ με την αναλυτική αναζήτηση... τόσο κόπο έχω κάνει να τον θάψω, γιατί να πάει χαμένος;;  ;D

 

'Οχι, σοβαρά τώρα: άλλοι είναι ικανοποιημένοι, άλλοι τον μισούν με πάθος (όπως εγώ). Παλιότερα ήταν πιο δύσκολο να τον βρεις και να τον ακούσεις, σήμερα είναι πιο εύκολο.

 

Μην με θεωρείς προκατειλημμένο, απλά θεώρησε ότι για αυτόν τον ενισχυτή εγώ (και αρκετοί άλλοι, επίσης) κρούω πολύ περισσότερο από άλλους ενισχυτές τον κώδωνα του κινδύνου να απογοητευτεί κάποιος αν τον παραγγείλει χωρίς να τον έχει ακούσει Ο ΙΔΙΟΣ (που ένας σώφρων καταναλωτής ΔΕΝ θα πρέπει να κάνει ΠΟΤΕ, ούτως ή άλλως).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...η απάτη των 500 ευρώ period (κατ'εμέ και σύμφωνα με αρκετούς άλλους επίσης)... ένα απλό search στο φόρουμ θα βγάλει τα άπλυτά του στη φόρα...

Παιρνεις αλλον 100βατ λαμπα κομπο με 500 ευρω? Με 600? Με 700?

Αδερφια ο επαγγελματιας και ο "ψαγμενος" δεν θα παρει Valveking,αλλα για τον χομπιστα(το 80% τουλαχιστον των παιδιων που ασχολουνται με την μουσικη) ο valveking ειναι μια χαρα! Ειπαμε 500 ευρω!! 100 βατ λαμπα κομπο!!

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου