Προς το περιεχόμενο

ES-335 clip (Sleepwalk + άλλα 3 clips)


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρωστάω εδώ και καιρό ένα clip με την 335 μου, οπότε ήρθε ο καιρός να το ανεβάσω ;)

 

Χθες δοκιμάζοντας το νεοαποκτηθέντα προενισχυτή μου (Presonus Tubepre) έγραψα ψιλοβιαστικά και με λιτό εξοπλισμό ένα απόσπασμα από το γνωστό σε όλους "Sleepwalk".

 

Χρησιμοποίησα την 335-->καρφί σε ένα transistor-ικό Marshall (G30R CD)-->μικρόφωνο SM57-->προενισχυτής Presonus Tubepre-->κάρτα ήχου M-Audio Audiophile 2496.

 

Αριστερά ακούγεται ο Neck

Στη μέση ο Bridge

Δεξιά και οι 2 μαζί.

 

Δεν πείραξα τίποτα μετά την ηχογράφηση, πέραν του ότι πρόσθεσα reverb στο Sonar.

 

Ορίστε το clip:

http://www.box.net/shared/1c0nz8m9rv

 

Επιφυλάσσομαι να γράψω και με καλύτερο ενισχυτή, αλλά και με drive (όπου η 335 είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!!) ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 142
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Να πω επίσης ότι στις ρυθμίσεις του Marshall είχα τονισμένα κάπως τα πρίμα (μου έχουν αφήσει κατάλοιπο οι single coils και ανεβάζω πρίμα...) και ίσως αυτό ακούγεται κάπως άσχημα στην ηχογράφηση...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ο Μιχάλης μου "παραπονέθηκε" για τα πολλά πρίμα του έγραψα στο πι και φι (με ότι συνεπάγεται αυτό... ;D) ένα clip με μουντό ήχο 335...;)

 

http://www.box.net/shared/faxpasdb3m

 

ΥΓ: Παρατηρήστε ότι πώς πριμάρει ο ήχος όταν παίζω λίγο πιο δυνατά. Θεωρώ ότι ανταποκρίνεται πολύ καλά στις δυναμικές του παιξίματος ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός του ήχου θα μας τρελάνεις σήμερα?Πώς την έχεις δει!!!Πιο τέλεια τραγούδια δεν είχες να παίξεις?Θέλω ταμπλατούρα,παρτιτουρα όλα τα ούρα απ το κονσέρτο αυτό.

 

Απ τα λίγα που έχω 1000ακούσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου