Προς το περιεχόμενο

Καλές ψείρες;;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χμμμμμμ, πού στην κάνιγγος/κάνιγκος; Και ποιά είναι η στοά Φέξη; :-[ :-[ :-X :-[

 

Όντως ρε γμτ γράφουν 1 χρόνο εγγύηση. Τι καραγκιοζιλίκι είναι αυτό πάλι, αφού η εταιρία γράφει πεντακάθαρα στο site της "no questions asked lifetime warranty" και μάλιστα το τονίζει κιόλας!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν ξέρω τι συμβαίνει τώρα αλλά εκεί που λες Andsar μου τα έχουν αλλάξει χωρίς πρόβλημα μετά από χρόνια. Η Στοά Φέξη είναι αυτή η στοά που ενώνει Πατησίων - Γλάδστωνος - Κάνιγγος - Βερανζέρου. Σημείωση: το νέο μοντέλο είναι λευκό, κι όχι μωβ που δείχνει το site.

 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμάμαι ποιο ακριβώς είναι, όλα σε εκείνη τη στοά μου φαίνονται ίδια (σαν τους Κινέζους). Ρώτα και θα το βρεις, μπορεί να είναι και δυο ή τρία.

 

Σου εφιστώ ξανά την προσοχή στο θέμα με το volume: αν κάνεις κάποια απροσεξία και τα συνδέσεις σε mp3 player, λάπτοπ κλπ που έχει ΗΔΗ υψηλά την ένταση από προηγούμενες ακροάσεις, θα είναι χειρότερα κι από το να κάνεις γούτσου - γούτσου με PA...  ;D  :D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χρησιμοποιώ καθημερινά και τα ταλαιπωρώ αρκετά (1-2 ώρες την ημέρα) έτσι μου χαλάνε σχετικά γρήγορα. Το πρώτο ζευγάρι μου το αλλάξαν αμέσως -no questions asked- μετά από ένα χρόνο λέγοντάς μου πως το καλύπτει εγγύηση εφ' όρου ζωής. Δεν είχαν το ίδιο μοντέλο (το μεταλλικό) και μου έδωσαν το άσπρο, το πλαστικό. Δεν είχαν την ίδια απόδοση με τα μεταλλικά, ειδικά στα μπάσα (απ' ότι είδα τα πουλάνε και πιο φτηνά). Από το κατάστημα με ρώτησαν αν ήθελα να περιμένω την επόμενη εισαγωγή τους ή να έπαιρνα τα άσπρα. Πήρα τα άσπρα κι έφυγα. ;D

Λίγους μήνες μετά ξαναπήγα με το ίδιο πρόβλημα (αυτό που περιγράφεις με τα καλώδια). Άλλοι υπάλληλοι αυτή τη φορά, θεώρησαν πως πηγαίνω για πρώτη φορά (μου είχαν ξανακόψει απόδειξη, έτσι φαινόταν σαν να τα είχα αγοράσει πριν λίγους μήνες, κι όχι ενάμιση σχεδόν χρόνο πριν) μου τα άλλαξαν με τα μεταλλικά αυτή τη φορά και μου είπαν να μην πετάξω την απόδειξη.

Αυτή τη φορά δεν μου έκοψαν άλλη, και μου είπαν να μην την χάσω γιατι με κάλυπτε για έξη μήνες ακόμα.

Για να πω την αλήθεια, προτίμησα να μην αναφέρω τίποτα για την εγγύηση εφ'όρου ζωής. Έτσι κι αλλιώς με την χρήση που τους κάνω τα 25 ευρώ που είχα δώσει τα έχουν βγάλει και με το παραπάνω.

Αν τυχόν ξαναχαλάσουν στους επόμενους μήνες θα τους ζητήσω να μου τα αλλάξουν. Αν χαλάσουν μετά, θα αγοράσω καινούρια (πιθανότατα τα ίδια πάλι).

Πάντως,  κι έτσι, πολύ ικανοποιημένος και από τα ακουστικά και από το κατάστημα και την εξυπηρέτηση.

 

 

PS το μαγαζί πρέπει να είναι -όπως μπαίνεις από Βεραντζέρου- το τρίτο ή τέταρτο στο αριστερό σου χέρι. Ρώτα -νομίζω πως μόνο ένας τα έχει.

Constant Shallowness Leads To Evil

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω γιατί τα λες "μεταλλικά", είχα κι εγώ δυο σετάκια από αυτά τα μωβ και ένα από τα λευκά, και τίποτα δεν ήταν μεταλλικό στο περίβλημά τους. Επίσης, τα μπάσα ήταν ίδια κι απαράλλαχτα μεταξύ του προγενέστερου και μεταγενέστερου μοντέλου. Με προσεκτική χρήση (πχ να μην τα βγάζεις τραβώντας το καλώδιο αλλά μόνο από τα στηρίγματα) θα διαρκέσουν χρόνια. Όσο για την εγγύηση, πολύ ενδιαφέρον αυτό που λες...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή όλους σας φαίνεται νορμάλ να διαλύονται τα ακουστικά μετά από 6μήνες/1 χρόνο;

Εμένα μου κακοφαίνεται που έχω χαλάσει 2 ζευγάρια philips... Τουλάχιστον το 2ο ζευγάρι παίζει κανονικά, αλλά έχουν ξεκολλήσει κάτι προστατευτικά που είχε.

Βρήκα κι άλλο ζευγάρι philips, δώρο αυτή τη φορά, αλλά έχει μικρόφωνο αντί για ρυθμιστικό έντασης. Δεν το χω δοκιμάσει ακόμα.

Πάντως από ποιότητα ήχου μια χαρά είναι, δεδομένων των απαίσιων πηγών με τις οποίες τα χρησιμοποιώ. Κόστος: κάτω από 10 ευρώ.

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@bloody_sunday: Τα λέω μεταλλικά, επειδή δίνουν την αίσθηση μεταλλικου -δεν είναι κυριολεκτικά μεταλλικά. Τώρα, αυτό με τα μπάσα,  μπορεί να είναι και ιδέα μου γιατί τα λευκά μου φαινόντουσαν κάπως πιο φτηνιάρικα. Πάντως, είναι κάτι που το ξεπέρασα γρήγορα, οπότε παίζει να μην είναι και θέμα.

 

@gangster: Εντάξει, δεν διαλύονται, πιθανόν με ένα κολλητήρι να φτιάχνονται σε 5'. Το θεωρώ φυσιολογικό γιατί τα βάζω και τα βγάζω αρκετές φορές τη μέρα, τα χώνω σε τσέπες, πολλές φορές (ειδικά σε μέσα μαζικής επικοινωνίας) μπλέκουν σε ένα σωρό μέρη και τραβιούνται, άλλες πάλι από την βιασύνη μου τα τραβάω από το καλώδιο κι όχι όπως λέει ο bloody_sunday από το στήριγμα. Οπότε, ναι κάτω από αυτές τις συνθήκες μου φαίνεται νορμάλ.

Constant Shallowness Leads To Evil

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gangster εννοείται ότι αυτό που λες δεν μου συμβαίνει. Τα προσέχω και τα πάνε μια χαρά. Κι όχι, δεν τα έχω μη-μου-άπτου.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τις M-Audio IE20XB.

 

Είναι αρκετά καλές αν και λίγο ακριβές.

Πάντως μπορώ να μιξάρω για αρχή άνετα με αυτές, και να τελειώσω το mix μετά στο studio.

Σε θορυβώδη περιβάλλον έχουν πολύ καλή μόνωση.

 

Ρίξε μια ματιά:

 

http://www.m-audio.com/products/en_us/IE20XB-main.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου