Προς το περιεχόμενο

Καλές ψείρες;;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

α, ξέχασα..για τα koss που ζητας παίζει ένα dvdαδικο στην αγ.δημητριου απεναντι απο το 44ο δημοτικο, αν ξες την περιοχη που εχει κολληματαρα με koss οποτε παιζει να βρεις εκει. αλλα σαν  akg δεν υπαρχει τιποτα...και εννοειται σαν τη μπλε εκδοση τους!  8) 8) 8)

μπλε ιζ δι ονλι γουεϊ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τα 312 ειναι καλυτερα απο τα 310,Εάν θέλεις να εχεις και volume control πας στα 314 αλλα είναι διπλά χρήματα από τα 310! ;)

www.myspace.com/thomasnastos

www.thomasnastos.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν πήρα τα K 312 P της AKG απο το Πλαίσιο προς 14,90Ε.

Μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος τόσο απο τον ήχο όσο και απο την εφαρμογή στο αυτί.

Να σημειώσω πως δεν έρχονται με μαξιλαράκια, χωρίς αυτό να τα κάνει ενοχλητικά στο αυτί. Κάθε άλλο.

 

Edit: Αν και κάπως off topic...

Έχω ένα CD Player (Discman) της Philips στο οποίο αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Ανεβάζοντας/Κατεβάζοντας την ένταση ακούγεται ένας "θόρυβος" παρόμοιος με αυτόν που ακούμε όταν έχει "χιόνια" η τηλεόραση, και σε ορισμένες εντάσεις το Balance ανάμεσα στα δύο ακουστικά/ηχεία έιναι άνισο με αποτέλεσμα να πρέπει να βρω ένταση όπου το Balance είναι ίσα κατανεμημένο. Το ίδιο συμβαίνει και στα ηχεία του υπολογιστή μου (Dreamax  ;D). Μπορώ να κάνω κάτι γι αυτό? (δεν είναι θέμα ακουστικών καθώς με ότι ακουστικά και να δοκίμασα συνέβαινε το ίδιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει προβλημα το ποτενσιομετρο της εντασης του diskman σου....πιθανοτατα εχει μαζεψει σκονη και θελει καθαρισμα..υπαρχουν ειδικα σπρει για αυτη την δουλεια σε μαγαζια που πουλανε ηλεκτρονικο εξοπλισμο..αν και ανοιγοντας το και ψεκαζοντας απευθειας πανω στο ποτενσιομετρο θα εχεις καλυτερα αποτελεσματα,ακομα και απο εξω αν το κανεις (αν φοβασαι να το ανοιξεις) ισως δεις διαφορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο έξω πως μπορώ να το κάνω  ???

 

Αυτα συνηθως τα σπρει εχουν ενα καλαμακι που βοηθαει το σπρει να "φυσαει" σε συγκεκριμενο σημειο..απλα φυσα οσο καλυτερα μπορεις στο ποτενσιμετρο (ειναι η ροδελα που ανεβοκατεβαζει την φωνη) και ταυτοχρονα κανε γρηγορες κινησεις πανω κατω στην ροδελα μηπως και καθαρισουν οι σκονες και η βρωμια που φυσιολογικα εχει κολησει εκει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ θα το προσπαθήσω, ευχαριστώ πολύ !

 

Edit: Άνοιξα το χειριστήριο των ηχειών του υπολογιστή μου και καθάρισα (φυσώντας) τα ποτενσιόμετρα.... και το πρόβλημα λύθηκε! Επιτέλους μπορώ να απολαύσω τον κρυστάλλινο ήχο των ηχείων μου στο maximum  ;D!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ, που με πρόδωσαν τα Apple που έδιναν μαζί με το iPod μετά από ένα χρόνο αγόρασα τα Sennheiser CX-300 από τον Νάκα (ναι, από τον Νάκα) γιατί τα βρήκα σε ο.κ. τιμή (35€) και ήταν αυτά που ήθελα. Απ'ότι ξέρω και τα creative ep-630 είναι καλά, τα έχει στο multirama επίσης για 35€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν δυο χρονια ειχα παρει τα AKG k26p τα οποια κυριολεκτικα τα εχω σκισει και δεν εχουν παθει το παραμικρο!Για μενα για τα λεφτα τους τοτε(33Ε) αλλα και γενικα ειναι ακουστικαρες!Μικρα,φοβερη μονωση,ενταση και μαζευονται.Απλα τελεια!Τωρα δεν ξερω αν θα τα βρεις αλλα νομιζω οτι αντικατασταθηκαν απο τα κ27i τα οποια θα ειναι εξισου καλα φανταζομαι!

bluessssss!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου