Προς το περιεχόμενο

Vox VX15GT -που έγινε Vox VT20X


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Αυτό που λέει ο τίτλος. 

Έχω παίξει με παλαιότερο modelling Amp της vox και μου άρεσε. 

Αυτόν τον έχει κάποιος να μας πει τι και πώς,  διότι θα ήθελα να είναι ο επόμενος ενισχυτής που θα πάρω;

Thank!

 

https://www.thomann.de/gr/vox_vx15gt.htm?glp=1&gad_source=1&gclid=CjwKCAiAqY6tBhAtEiwAHeRopfbeqCc8L3dGOwfhsODgtRBXJVMeJ2cGw9cxuIkPPYpwVxa7h930wBoCE54QAvD_BwE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 ώρα πριν, Nekkon είπε

@LK Λάκη από ενισχυτές σου αρέσει η λάμπα ή μπα;

Έχω λάμπα,  αλλά μπα, υπό την έννοια βαριέμαι να στήνω πετάλια. 

Θέλω plug and play πράγματα με build in effects. 

1 ώρα πριν, gkourmoul1 είπε

Τι ήχους θέλεις να βγάλεις απο δαύτον?

Ότι βγάνει και από τους άλλους modelling , αλλά με πιο vox χαρακτήρα. 

Ας πούμε στον mustang ακούγομαι fender....και στον MG ....Marshall. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά θα είναι για αυτο που το θέλεις. Αξιόλογες εναλλακτικές προσφέρει και η blackstar. Τσέκαρε τι βγάζει.

 

Μια άλλη λύση θα ήταν να πάρεις ένα floor modeler και να το συνδέσεις σε κάποιο active monitor/PA. Έχεις το πλεονέκτημα πολλών περισσότερων ήχων και εφέ, καθώς και εναλλαγή των με footswitch. Θα έχεις έτοιμα presets, όποτε θα είσαι plug and play και πάλι. 

  • Like 4

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ πλαστικουρα και πολύ ψεύτικος φαίνεται. Γιατί δεν δίνεις λίγα χρήματα παραπάνω να πάρεις έναν boss katana που είναι και μικρός και τα κάνει ολα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
7 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Μια χαρά θα είναι για αυτο που το θέλεις. Αξιόλογες εναλλακτικές προσφέρει και η blackstar. Τσέκαρε τι βγάζει.

 

Μια άλλη λύση θα ήταν να πάρεις ένα floor modeler και να το συνδέσεις σε κάποιο active monitor/PA. Έχεις το πλεονέκτημα πολλών περισσότερων ήχων και εφέ, καθώς και εναλλαγή των με footswitch. Θα έχεις έτοιμα presets, όποτε θα είσαι plug and play και πάλι. 

Τον είδα τον blackstar. Αλλά προηγείται ο vox ,για ιστορικούς λόγους. Στο πάτωμα δεν μπαίνει τίποτα,  για λόγους καθαριότητας 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, LK είπε

Τον είδα τον blackstar. Αλλά προηγείται ο vox ,για ιστορικούς λόγους. Στο πάτωμα δεν μπαίνει τίποτα,  για λόγους καθαριότητας 😝


Στο γραφείο το έχω, και κάνω τα πάντα με το χέρι…

 

Αρα έχεις ήδη αποφασίσει για τον vox. Θα σου αρέσει και ο ήχος. Εδώ σου άρεσε του mg15 😄

  • Χαχα 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, gkourmoul1 είπε


Στο γραφείο το έχω, και κάνω τα πάντα με το χέρι…

 

 

Τώρα μιλάς σωστά. 

Έχω 8 πετάλια και 2 πεταλιερες και δεν τις πάτησε πόδι. 

Μόνο το what wha.😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, LK είπε

Θέλω plug and play πράγματα με build in effects

 Πιο plug n play από ενισχυτή με πετάλια δεν υπάρχει. Μια φορά τα στήνεις τα πετάλια. Άσε που αν δεν θες να πατάς κουμπάκια στον modelling amp για να αλλάζεις ήχο, λογικά θα έχει κάποιο foot switch οπότε πάλι κάτι θα πατάς (που θα πρέπει να προγραμματίσεις πρώτα) 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • LK changed the title to Vox VX15GT -που έγινε Vox VT20X

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου