Προς το περιεχόμενο

Vox VX15GT -που έγινε Vox VT20X


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 λεπτά πριν, kosthrash είπε

Για να πάρεις μια γεύση, κάπως έτσι ακούγεται και ο combo...

 

 

 

Ακούγεται άψογα,με το room microphone ακόμα καλύτερα.

...Κάτι όμως θα έχει να κάνει αυτό το τεράστιο μαύρο κουτί από κάτω.Ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
54 λεπτά πριν, bouzoukleri είπε

 

 

Μπορείς να τον βρεις στη μισή τιμή μεταχείρω 

 

image.thumb.jpeg.3c729876cf9c2b5e03fff5204564769f.jpeg

Όχι used δεν με αρέσουν. 

Θέλω να μυρίζει καινουργίλα 🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Grey είπε

 

Ακούγεται άψογα,με το room microphone ακόμα καλύτερα.

...Κάτι όμως θα έχει να κάνει αυτό το τεράστιο μαύρο κουτί από κάτω.Ε;

Σε ένταση και όγκο ναι (παίζει τεράστιο ρόλο η ευαισθησία των μεγαφώνων που φοράει στην ηχητική ένταση). Στη χροιά όμως ακούς ξεκάθαρα τον ενισχυτή... Φοβάμαι όμως ότι βγαίνουμε οφτοπικ...

 

Edit: είδα έναν στις αγγελίες και είναι νομίζω και Κρήτη... 😉

Επεξεργασμένο από kosthrash
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είδα και αρκετά videos του Vox VT20X.

Πολύ ωραίο και παραμετροποιήσιμο και το software του (στη λογική του Mustang ).

Στα μείον του Marshall  MG15GFX η μή ύπαρξη software.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

O Vox VT20X έφτασε.

Σας ευχαριστώ όλους για τη συμμετοχή και τη βοήθεια!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • LK changed the title to Vox VX15GT -που έγινε Vox VT20X
  • Moderator

Επανέρχομαι.

Έχω κάνα 2ωρο που ασχολούμαι μαζί του.

Ο ενισχυτής (Vox VT20X ) είναι Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο Σ.

Δεν είναι μόνο η εμφάνιση.

Δεν είναι μόνο ο ήχος (εγώ δυσκολεύομαι να καταλάβω πώς βγαίνει αυτό το πράγμα και το Headroom από 8" μεγάφωνο).

Δεν είναι μόνο οι δυνατότητές του...ΑΠΕΙΡΕΣ (και σε προσομοιώσεις και σε effects).

ΕΙΝΑΙ κυρίως το software (ToneRoom) ....Που τον πάει σε άλλα επίπεδα.

Τον προτείνω ανεπιφύλακτα....μακραν καλλίτερος από τον ανταγωνισμό του.

Κρίμα που άργησα τόσο να τον πάρω..

 

Υ.Γ.  Αν τυχόν γίνεται και βρώ τρόπο να τον περνάς σαν Plug in και στο daw σου.....άστα να πάνε.

vox1 .jpg

vox2 .jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Άντε βρε... καλορίζικος.

Απλά κάνε λίγο χώρο και για τον Falcon 5, γιατί θα στριμωχτούν 😄

ΥΓ: Ελπίζω να τον ακούσουμε σύντομα.

  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Happy nad που λένε και στο χωριό μου! Πολύ χαίρομαι που σ' αρέσει τελικά, παλιά είχα τον vt30 valvetronix και ήμουνα ενθουσιασμένος με τους ήχους του... 

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Λάκη τον καταλαβαίνω, καθότι εργένης ΚΑΙ μεγαλύτερος. Γουστέρνω να μπαίνω ζπιτ και να βλέπω κρεμασμένα τα ζωντανά στο τοίχο, αυτός τα έχει σε οπλοΜαστό... Έτυχε παλαιόθεν να έχω ένα ''βίντατζ'' το αγαπώ μια και μεγάλωσα μαζί του και ήταν η βασική μου κιθάρα και μοναδική, τότε. Μετά το 2011 που μπλέχτηκα με τους λεχρίτες τους φασαριόζους, αγόρασα DAW, έφτιαξα κομπιούτερς, πήρα μπουθάρες, ηχεία, ακουστικά. Όχι υπερβολές σα τον Λάκη, φτηνοκίθαρα, ακουστικά που δεν είχα και μια ηλεκτρική.

Ενισχυτή είχα έναν από παλιά, όχι τπτ σπουδαίο ένα φεντεράκι καινουργή αγορασμένο, αλλά τρανζίστορ με πετάλι για εναλλαγή καθαρού-βρώμικου καναλιού, γκέιν και ριβερμπ. Δεν χρησιμοποιώ πετάλια και με αυτόν έπαιξα παντού, αν και ο τότε ήχος μου, ήταν για κάτι Μάρσαλ κτήνη, τη δουλειά την έκανε. Μετά το 11 και απουσία 20 χρόνων απ τα μουσικά και τας μπουθάρας, βρέθηκε κάποιος επαέ που με ΧΑΡΙΣΕ έναν λαμπάτο φένδερ-το μέλος, έχει διαγραφεί. Κάποια στιγμή πρόπερσι και αφού είχα βαρεθεί με 2 φτηνοακουστικές, αποφάσισα να πάρω μια ΚΑΥΛΗ. Αντι να δώκω 4, έδωκα 2 σε έναν παλουκάρι - επίσης έχει κόψει ρόδα μυρωμένα, κρίνους, ανθούς και πασχαλιές απ το φόρδουμ- και με έσιαξε μια  ακουστική σύμφωνα με τα γούστα μου μπερεκέτι. Το καλοκαίρι που μας πέρασε, πήγα και μια Σκουίαρ αφίνιτι που είχα πάρει το 11 για μαγνήτες-ηλεκτρικά-κλειδιά- μάντέψτε, ακόμα έναν που λάκισε απ το φόρουμ. Έχω, αυτά που ήθελα για την ηλικία μου και τη ΜΑΛΑΚΙΑ μου, όποτε κάτσει και μου έρθει το κέφι να παίξω...το μόνο που δεν έχω χαρεί, είναι ο λαμπάτος, που βαριέμαι να τον κουβαλάω στο στούνδιο, όποτε πάω. Τα DAW μου είναι ΑΧΡΗΣΤΑ, όταν θέλω να παίξω μουσική, ΔΕΝ θέλω να ψάχνω κουμπιά και ηλεκτρόνια, ή πως να τοποθετήσω μικρόφωνα, τα αφήνω σε άλλον. Ο τρανζιστοράτος ενισχυτής, είναι διακοπές στο χωριό, όπου πάιζει σε φουλ ένταση όλο το 24ωρο, η λάμπα στην Αθήνα, τσάμπα καίει, αφού δεν επιτρέπεται.

Λάκη οφείλεις να πάρεις και έναν Μπούγκι

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου