Προς το περιεχόμενο

Evaluating a 57 strat!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Εκτός βέβαια και αν έχεις τρελά λεφτά και είσαι πχ ο Gilmour, οπότε κάνεις άφοβα mods ακόμη και στη Strat #001 ;D

 

Εκτος απο ποια κιθαρα ειναι, παιζει ρολο και ποιος την εχει παιξει.

Δες προηγουμενες δημοπρασιες με τα ''καυσοξυλα-οτι σωθηκε '' του Hendrix τι τιμες πιασανε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αραγε πως παιρνεις την αποφαση να αλλαξεις ταστα σε μια τετοια κιθαρα.. ::)

 

Πιστεύω ότι τέτοιες κιθάρες αξίζει να τις έχει μόνο όντας συλλέκτης και καθαρά θέμα επένδυσης.

Ακόμη και μια κόλληση αν αλλάξεις, χάνουν την αξία τους. Πόσο μάλλον αν αλλάξεις τάστα.

 

Εκτός βέβαια και αν έχεις τρελά λεφτά και είσαι πχ ο Gilmour, οπότε κάνεις άφοβα mods ακόμη και στη Strat #001 ;D

;D σωστός..

τι κορόιδο που πιάστηκε ο παππούλης.. αν δεν έκανε τόσο βιαστική αγορά και περίμενε 50 χρόνια θα είχε τώρα μια καταπληκτική classic player και θα της άλλαζε τον αδόξαστο  ;D

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αραγε πως παιρνεις την αποφαση να αλλαξεις ταστα σε μια τετοια κιθαρα.. ::)

 

ανετα τα αλλαζεις ευτυχως τα τελευταια χρονια ολοι οι συλλεκτες εχουν καταλαβει οτι το να αλλαζεις ταστα  σε μια vintage κιθαρα..ειναι σαν να αλλαζεις λαστιχα σε μια παλια Καντιλακ & η αξια της κιθαρας πλεον δεν πεφτει αν τα αλλαξεις..

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σου ρε σουπερφανκ.σωστος.δεν μπορω να διαβαζω τετοια χαζα περι ταστων.το θεμα ειναι ο μαστορας που θα τα αλλαξει να κανει σωστη δουλεια...

fender k agios o theos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σου ρε σουπερφανκ.σωστος.δεν μπορω να διαβαζω τετοια χαζα περι ταστων.το θεμα ειναι ο μαστορας που θα τα αλλαξει να κανει σωστη δουλεια...

 

Μα κανείς δεν είπε ότι η κιθάρα θα σταματήσει να παίζει καλά επειδή κάποιος θα της αλλάξει τάστα.

 

Απλά για κάποιους συλλέκτες, μια παλιά κιθάρα έχει αξία μόνο αν έχει μείνει ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΕΠΑΦΗ.

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Επιμένω.... και 5% να χάσει από τα $50.000 λόγω του refret, δεν είναι κάτι που επιλέγεις να το κάνεις. Γιατί? Για να παίζει καλύτερα? Ο Ηλίας το επεσήμανε σωστά. Δεν τις αγοράζει κανείς για να παίζει αυτές τις κιθάρες.

 

 

Το ότι σήμερα η "απώλεια" αξίας από το refret (πλέον) είνα μικρή, εμένα προσωπικά μου λέει μόνο ότι όσο η αγορά των vintage εξαντλείται, τόσο πιο νέες κιθάρες θα θεωρούνται vintage και τόσο περισσότερα "ψεγάδια" θα θεωρούνται αποδεκτά. Φυσικά, με μοναδικό κριτήριο να διατηρηθεί ψηλά ο  τζίρος των βιντατζο-dealer.

Σε λίγα χρόνια θα μας πουν: "Δεν πειράζει που είναι άλλο το neck και οι μαγνήτες....η ψυχή της κιθάρας κατοικεί στο ξύλο του σώματος. Ναι του 57 είναι η συγκεκριμένη. $75.000 είναι πολύ λογική τιμή. "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σου ρε σουπερφανκ.σωστος.δεν μπορω να διαβαζω τετοια χαζα περι ταστων.το θεμα ειναι ο μαστορας που θα τα αλλαξει να κανει σωστη δουλεια...

τι καιρο θα κανει αυριο?

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.westegg.com/inflation/

 

οντως και το 57 ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΣ ηταν ο Leo... $2200 με σημερινες τιμες εκανε ο ενισχυτης.....

ε τοτε δεν ειχε και ανταγωνισμο...

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζει να χιονιζει whitenoise

ελα μωρε σιγα,αν ο μαστορας που φτιαχνει τις αλυσιδες ειναι καλος ουτε που θα το παρουμε χαμπαρι  8)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου