Προς το περιεχόμενο

Evaluating a 57 strat!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον κι εγω εχω μια fender που της μοιαζει, κι εχω κι ενα fender blues deluxe  ;) :D ;D

 

 

ελα σε 60 χρονια να σου δοσουμε 200.000 ευρω ;D(θα εχει αλλαξει και η αξια των χρηματων τοτε)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πριν μερικα χρονια δουλευα σε ενα επιπλοποιειο που λετε κ μια μερα ετυχε να κανουμε παραδωση σε ενα σπιτι.μπαινοντας μεσα στο σπιτι ειδα σε ενα σταντ μια στρατ...οση ωρα δουλευαμε δεν επαιρνα τα ματια μου απο πανω της αφου να φανταστειτε γυρισε η νοικοκοιρα κ μου ειπε¨εσυ μαλλον παιζεις κιθαρα...ελα να την δεις μου λεει.ειναι του 54...εμεινα παγωτο...μ αφησε κιολας να την ακουμπησω.λολ

 

...που ηταν αυτο το σπιτι?

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...που ηταν αυτο το σπιτι?

 

στη χωρα της....φαντασιας!! ;D ;D

 

δεν υπαρχει περιπτωση στην Ελλαδα να υπαρχει αυθεντικη στρατ του 54...εχω δει και εχω δει...αυθεντικες στρατ του 54..στην Ελλαδα... ::)..μαλιστα μια ειχε και...CBS large headstock με bullet... ;D ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα μια ειχε και...CBS large headstock με bullet... ;D ;D)

 

ηταν του 54 (+25...)   ;)

 

τι να ξερεις κι εσυ τωρα...  ;D  ;D  ;D

 

ειμαι σιγουρος οτι ο "μαστορας" που την ειχε το πιστευε ακραδαντα...

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα ακριβες ηλεκτρικες κιθαρες αρχισαν να ερχονται στην Ελλαδα μετα τα μεσα της δεκαετιας του 60 (και κυριως στη δεκαετια του 70) απο τους μουσικους που συνοδευαν τους λαϊκους μας τραγουδιστες στις περιοδειες τους στις ΗΠΑ,μεχρι τοτε στην Ελλαδα υπηρχαν μονο φτηνες ιταλικες κοπιες (ΕΚΟ και ξερο ψωμι),κανονικα σε μαγαζια μουσικων οργανων Fender πρεπει να αρχισαν να ερχονται καπου στις αρχες της δεκαετιας του 70..

 

Για αυτο αλλωστε η συντριπτικη πλειονοτης των "vintage" Fender & Gibson στη χωρα μας ειναι 70s...

 

To 54 στη μετεμφυλιακη Ελλαδα ουτε..μαντολινο δεν μπορουσαν να αγορασουν οι Ελληνες ποσο μαλλον μια Fender Strat (που καλα καλα δεν τις εβρισκες στις ΗΠΑ...) η οποια πρεπει να κοστιζε οσο οι μισθοι 3 ετων για τον μεσο Ελληνα....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο μαλλον μια Fender Strat (που καλα καλα δεν τις εβρισκες στις ΗΠΑ...) η οποια πρεπει να κοστιζε οσο οι μισθοι 3 ετων για τον μεσο Ελληνα....

E τώρα κοστίζουν 2 μισθούς μέσου έλληνα οι ακριβές Strat  :-\

 

Κάτι είναι κι αυτό... :-\ :-X

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα ακριβες ηλεκτρικες κιθαρες αρχισαν να ερχονται στην Ελλαδα μετα τα μεσα της δεκαετιας του 60 (και κυριως στη δεκαετια του 70) απο τους μουσικους που συνοδευαν τους λαϊκους μας τραγουδιστες στις περιοδειες τους στις ΗΠΑ,μεχρι τοτε στην Ελλαδα υπηρχαν μονο φτηνες ιταλικες κοπιες (ΕΚΟ και ξερο ψωμι),κανονικα σε μαγαζια μουσικων οργανων Fender πρεπει να αρχισαν να ερχονται καπου στις αρχες της δεκαετιας του 70..

 

Για αυτο αλλωστε η συντριπτικη πλειονοτης των "vintage" Fender & Gibson στη χωρα μας ειναι 70s...

 

To 54 στη μετεμφυλιακη Ελλαδα ουτε..μαντολινο δεν μπορουσαν να αγορασουν οι Ελληνες ποσο μαλλον μια Fender Strat (που καλα καλα δεν τις εβρισκες στις ΗΠΑ...) η οποια πρεπει να κοστιζε οσο οι μισθοι 3 ετων για τον μεσο Ελληνα....

 

ΟΚ, γνωστο το θεμα, αλλα μπορει στο εν λογω ..σπιτι να αποκτηθηκε η Θεα μετα ...τον εμφυλιο.  ;D

 

Εννοω οτι ας μην αποκλειουμε το γεγονος οτι ο τυπος μπορει να την αγορασε προσφατα (και να τα εσταξε κανονικοτατα...)

 

γι' αυτο επιμενω....      που-ειναι-αυτο-το-σπιτι?    :D

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα ακριβες ηλεκτρικες κιθαρες αρχισαν να ερχονται στην Ελλαδα μετα τα μεσα της δεκαετιας του 60 (και κυριως στη δεκαετια του 70) απο τους μουσικους που συνοδευαν τους λαϊκους μας τραγουδιστες στις περιοδειες τους στις ΗΠΑ,μεχρι τοτε στην Ελλαδα υπηρχαν μονο φτηνες ιταλικες κοπιες (ΕΚΟ και ξερο ψωμι),κανονικα σε μαγαζια μουσικων οργανων Fender πρεπει να αρχισαν να ερχονται καπου στις αρχες της δεκαετιας του 70..

 

Για αυτο αλλωστε η συντριπτικη πλειονοτης των "vintage" Fender & Gibson στη χωρα μας ειναι 70s...

 

To 54 στη μετεμφυλιακη Ελλαδα ουτε..μαντολινο δεν μπορουσαν να αγορασουν οι Ελληνες ποσο μαλλον μια Fender Strat (που καλα καλα δεν τις εβρισκες στις ΗΠΑ...) η οποια πρεπει να κοστιζε οσο οι μισθοι 3 ετων για τον μεσο Ελληνα....

ξερεις ομως και ποσοι πηγαν μεταναστες στην αμερικη το '50???και οταν γυρισαν πισω φεραν και μια κιθαριτσα??? εδω ο αλλος εκανε μετοικεσια το '70 και εφερνε και το 20μετρο αυτοκινητο του...την κιθαρα του δν θα εφερνε?? ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αλλη δουλεια δεν ειχαν οι Ελληνες μεταναστες του 50 στην Αμερικα (btw η μιση μου οικογενεια ηταν απο αυτους) στρατοκαστερ θα αγοραζαν ::) εδω δεν ειχαν να φανε οι ανθρωποι και περασανε του κοσμου τα δεινα μεχρι να ορθοποδησουν...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αλλη δουλεια δεν ειχαν οι Ελληνες μεταναστες του 50 στην Αμερικα (btw η μιση μου οικογενεια ηταν απο αυτους) στρατοκαστερ θα αγοραζαν ::) εδω δεν ειχαν να φανε οι ανθρωποι και περασανε του κοσμου τα δεινα μεχρι να ορθοποδησουν...

καλα και εμενα ...γιαυτο το λεω, επειδη αυτα εχω ακουσει... παντως υπερβαλλεις λιγο..ΝΑΙ μερικοι δν εβλεπαν το φωσ του ηλιου κλεισμενοι μεσα στις κουζινες ΑΛΛΑ  μερικοι επιασαν την καλη σχετικα γρηγορα....

(επισης μην αποκλειεις την δευτερη γενια ελληνοαμερικανων μεταναστων που κατα το 65 τελειωναν πανεπιστημιο στην αμερικη...;) οποτε πηραν μια κιθαρα δεκαετιας (δλδ του '50 ) επειδη ηταν και ποιο φτηνη !!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου