Προς το περιεχόμενο

Ψαρεύοντας ψηφοφόρους


Ali Barout

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κυριακή ήταν χτες, έκατσα λίγο να μπας και βγει τίποτα. Βγήκε τελικά αυτή η γκρούβα, που μου φαίνεται ότι έχει κατάλληλο feel για να βγει κάποιος δημοτικός σύμβουλος να περπατήσει στις πλατείες, στα πεζοδρόμια, να κάνει τις τετραετείς του χαιρετούρες με τον λαό του, να γίνει φασούλα βρε αδερφέ.

 

 

 (Έχω κι άλλο κομμάτι για να βγει στο μπαλκόνι να μιλήσει, αλλά το κρατάω προς το παρόν.)

 

(- Κιθάρα ήταν ένα τέικ, μη μου πείτε τώρα για σηκώματα χάλια και τέτοια, τόσοι κιθαρίστες είστε, πέντε νότες είναι, περάστε το, παίχτε το, πείτε "ε με το μαλάκα να μη μπορεί να κάνει δυο σηκώματα σωστά".

- Θα προτιμούσα λιγότερα θέματα και περισσότερα σόλο, κι οπωσδήποτε ένα πάνω από την αλυσίδα/γέφυρα, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να πάω να γράψω, οπότε το κράτησα σε "ιν δε μποξ" βέρζιον, με πολλή κονσέρβα και θέμα Α. Κιθάρα σόλο δεν μπορούσα να βγάλω με αυτό τον ήχο, ζε σουι τρε ντεζολε.)

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

H γκρούβα καλή, το αποτέλεσμα γκρουβάτο και φάνκι (ωραίο το μπάσο) και επί το γενικότερο τα μπράβο μου.

  • Ευχαριστώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιότατον! Πιό πολιώ μ'αρένει ο ήχο τσι κιθάρας. Θυμίζει το ντιστόρσιο που είχε ο Γκίλμορ τη περίοδο του The Wall (βλ. Young lust κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαμάς και σπέρεις ωρέ παρτίκιουλα Μπαρούτη... 👍

 

 

ΥΓ: Κάτσε να στήσω το GM800 να σου περάσω ένα κόντρα άλτο φλαμπούτσο από πάνω, να τρέχουν οι καρεκλοκένταυροι και να κάνουν μπλοζόν στα χαρακώματα assούμε.

 

 

Επεξεργασμένο από Freedom
  • Χαχα 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωρέ μάστορα, έχεις δώσει εικόνα στην τέχνη ναούμ.....

Σαν να το βλέπω να παίζει χαλί στο σποτάκι υποψηφίου δημάρχου πριν βγει η τσούπρα να κάνει παρουσίαση υποψηφίων τ' συνδυασμού.

Επεξεργασμένο από Flotzen
  • Χαχα 1

I can saw a woman in two, but you won't wanna look in the box when I'm through...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Flotzen Έτσι ακριβώς! Είμαι του μετα-ρεαλισμού στην έκφραση. Αντί να συνθέτουμε βίντεο και μουσική επικά, να δείχνουν ξέρω γω νεφελώματα και γαλαξίες να γεννιούνται και στο τέλος να σου λέει "το παριζάκι μας απέκτησε νέα συσκευασία, πάρτο", εγώ θέλω ρεαλισμό μεγάλο, να συμβαδίζει η μουσική με το θέμα βαθιά. Γιατί αλλιώς δημιουργούνται παρεξηγήσεις. Π.χ. μια περίοδο βάζανε συνέχεια το ain't talking 'bout love πίσω από φάσεις ποδοσφαιρικές, και τα παιχνίδια ήταν 0-0, με κάτι γούρνες στη μικρή περιοχή. Και το κομμάτι χαραμίζεις, και μπερδεύεις το θεατή. Ενώ αν ειχαν τη Μαργιόλα ξέρω γω, ή τον Οσμαντάκα, θα ταίριαζε αυτό που ακούς με αυτό που βλέπεις. "Σήκω Οσμαντάκα και βάλε τα τσαρούχια, κτπ κτπ."

 

@Freedom ναι ρε φίλε! Θέλει βαρύτονο φλαμπούτσο κράντσυ, να τρίξει ο ντουνιάς!

  • Like 1
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

@Freedom ναι ρε φίλε! Θέλει βαρύτονο φλαμπούτσο κράντσυ, να τρίξει ο ντουνιάς!

 

Το έχουμε σου λέω, το έχουμε!

 

Θα περάσω ένα μπασάκι με ΛαΜπέλα φλατ Standard D στο FM9, pitch shifter 32 οκτάβες κάτω ασσoύμε και boost 102db να το ακούνε τα καημένα τετραποδα και να αλλάζουν σύνορα και να βγάζει ανακοινωση το Αστεροσκοπείο κάθε φορά που γίνεται αναπαραγωγη ναούμ...

 

Δωσε και άλλα Μπαρούτη, δώσε και σώσε. 🤩

  • Χαχα 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτικός. 

 

Είχα έναν φίλο, που ο μπατζανακης του αδερφού της κουνιάδας ενός πατέρα του από το διπλανό χωριό, κατέβαινε με το συνδυασμό όλοι μαζί για ένα ελαφρώς καλύτερο Χαλάνδρι.

 

Μετα όμως άκουσα αυτό το τεμάχιο κ αναθεώρησα . Αλής φορ δε Γουίν

 

Γκρουβαρα, θεματαρες κ ανάλαφρο αν κ φορτωμένο. Αγαπημένη συνταγή δεκαετιών, κλασσικοτατη Γιώργης. Χαλάλι σου η ψήφος 

 

Επεξεργασμένο από vrasidas27
  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου