Προς το περιεχόμενο

Δόσεις στο Thomann?


drketikios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι ρωτας εμας και οχι αυτους?

 

Γενικα σε ολον τον πολιτισμενο κοσμο ...δοσεις οπως τις ξερουμε στην Ελλαδα δεν υπαρχουν (στη χωρα μας που ανηκει στον 3ο κοσμο βεβαιως εξακολουθουν και υπαρχουν)

 

Γιατι εισαι τοσο αρνητικος με τις δοσεις! Σε πολλα πραγματα ειναι χρησιμες! Προτιμας εσυ δηλαδη να πληρωνεις εξτρα στην πιστωτικη ή στον μαγαζατορα! Τελος, προτιμω να ζω σε "τριτοκοσμικη χωρα" (οπως εσυ χαρακτηρισες) παρα να ζω στην Αμερικη ή σε αλλες παρομοιες "συγχρονες" οπου το καθε παιδακι εχει 6 πιστωτικες στο ονομα του και αλλες 2 που πληρωνουν οι γονεις του!

 

ΜΑ....... :o δεν εχει ΚΑΜΜΙΑ διαφορα η δοση απο την πιστωτικη καρτα (δεν ειναι Γιαννης ειναι Γιαννακης... ::)) και τα Ελληνικα νοικοκυρια ειναι πλεον ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ χρεωμενα απο τα Αμερικανικα...... ::)

 

απλα το να τρεχεις στα περιπτερα για συναλαγματικες ειναι ολιγον τριτοκοσμικο πως να το κανουμε....

 

(εκτος κι αν εισαι απο αυτους που ακομα περιμενουν στην ουρα στις τραπεζες επειδη φοβουνται το...ΑΤΜ) :) :) :)

 

Προτιμας εσυ δηλαδη να πληρωνεις εξτρα στην πιστωτικη ή στον μαγαζατορα!

 

Τα εχεις μπερδεψει λιγο τα πραγματα,στις αγορες με δοσεις μεσω πιστωτικης καρτας οι δοσεις ειναι ΑΤΟΚΕΣ...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα εχεις μπερδεψει λιγο τα πραγματα,στις αγορες με δοσεις μεσω πιστωτικης καρτας οι δοσεις ειναι ΑΤΟΚΕΣ...

 

Προσοχή σε αυτό γιατί πάρα πολλοί την πατάνε.

 

Οι δόσεις με τις κάρτες (τουλάχιστον με MASTER & VISA που είναι οι πιο διαδεδομένες) είναι άτοκες όταν το κατάστημα πουλάει κατ΄αυτόν τον τρόπο, σηκώνει δηλαδή το κατάστημα τη δόση κάθε μήνα, και το αναφέρει και στο απόκομμα της κάρτας.

 

Αλλοιώς, όταν το κατάστημα πληρώνεται μέσω κάρτας με τη μια, και μετά εσύ εξοφλείς την κάρτα λίγα λίγα, σου έρχεται ο κούκος αηδόνι.

 

Για κάποιους αυτό είναι αυτονόητο, αλλά πάρα πολλοί δεν το καταλαβαίνουν και μπερδεύονται.

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αλλοιώς, όταν το κατάστημα πληρώνεται μέσω κάρτας με τη μια, και μετά εσύ εξοφλείς την κάρτα λίγα λίγα, σου έρχεται ο κούκος αηδόνι.

 

καλα εισαι υπερβολικος σε υπερβολικο βαθμο!!:D

οταν μιλαμε για ποσα των 300 π.χ. ευρω που ο τοκος ερχεται στα 3-4 ευρω οχι δν ειναι υπερβολικο το ποσο....

 

και αμα δν μπορουμε να ελεγχουμε τον εαυτο μας μην μας φταινε οι πιστωτικες...μπορει να ειναι 29του μηνα και να μην εχω μετρητα και ετσι να χασω μια ευκαιρια...θα βαλω την πιστωτικη και θα την αποπληρωσω κατευθειαν σε 3-4 μερες με την αρχη του αλλου  μηνα...εττσι ουτε τοκοι πληρωνονται ουτε χανω μια ενδεχομενη ευκαιρια λογω αφραγκιας για 2-3 μερες...

και κατι αλλο: ειμαστε απο του λιγους λαουσ που κυκλοφορουμε με 150 ευρω πανω μας π.χ....

προτιμω να εχω ενα 20αρικο για περιπτερο ,καφε και τετοια μονο και ολες οι αλλες αγορες να γινονται με την πιστωτικη...ποσο μαλλον οταν την συνδεεις με τον λογαριασμο σου και δινεις παγια εντολη να παιρνουν κατευθειαν ολο το ποσο...τοτε ειναι σαν να αγοραζεις μετρητα χωρις να χρειαζεσαι να διακυνδυνευεις να σου πεσουν και να χασεις τα λεφτα σου, ή να σε κλεψουνε (και ναι αμα σου κλεψουν την καρτα την ακυρωνεις αμεσως με ενα τηλεφωνημα και δν χανεις ουτε 1 ευρω...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι πως δεν έχω πιστωτική!!

 

Και μάλιστα μου είπανε...πως ο thomann δεν δεχεται χρεωστικη!!!!!!!!ΜΟΝΟ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ!!!

Ήταν μια λέξη μοναχά...ελευθερία!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δν εχεις εσυ πιστωτικη τοτε θα εχεις γονιος, αδεφος/-η....

αν δν εχει καποιος απο αυτους τοτε βγειτε απο τη σπηλια και πηγαινετε να βγαλετε μια!!!

2008 duuuuuuuuude!!!:D :D :D

παντα φιλικααααα!!!

 

(το εμβασμα θελει και 15 ευρω οποτε δν το προτεινω...βεβαια υπαρχει και το internet banking αλλα χλωμο το κοβω να σε βολεψει εσενα....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δν εχεις εσυ πιστωτικη τοτε θα εχεις γονιος, αδεφος/-η....

αν δν εχει καποιος απο αυτους τοτε βγειτε απο τη σπηλια και πηγαινετε να βγαλετε μια!!!

2008 duuuuuuuuude!!!:D Cheesy Cheesy

παντα φιλικααααα!!!

 

(το εμβασμα θελει και 15 ευρω οποτε δν το προτεινω...βεβαια υπαρχει και το internet banking αλλα χλωμο το κοβω να σε βολεψει εσενα....)

 

εεε...Έχει η μάνα μου αλλά δεν μ την δίνει...  ;D ;D ;D(δεν θέλει πολλά πολλά με το ινντερνετ)

 

Οταν λες e-banking...  εννοείς paypal???

Ήταν μια λέξη μοναχά...ελευθερία!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θέλει πολλά πολλά με το ινντερνετ)

 

εμ,βεβαια αφου ειναι του διαβολου αυτο ντερνετ....εχω ακουσει μαλιστα οτι αν..."βαλεις την καρτα σου" στο..ντερνετ θα σου κλεψουν ολα τα λεφτα,θα σου παρουν το σπιτι,θα σε βιασουν και θα πουλησουν την αδελφη σου σκλαβα στην Αλαμπαμα....

 

 

:)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θέλει πολλά πολλά με το ινντερνετ)

 

εμ,βεβαια αφου ειναι του διαβολου αυτο ντερνετ....εχω ακουσει μαλιστα οτι αν..."βαλεις την καρτα σου" στο..ντερνετ θα σου κλεψουν ολα τα λεφτα,θα σου παρουν το σπιτι,θα σε βιασουν και θα πουλησουν την αδελφη σου σκλαβα στην Αλαμπαμα....

 

 

:)

αυτα ειναι αναληθη!!!! και κακοηθειες!!! εχω εγκυρες πληροφοριες οτι το σκλαβοπαζαρο γινεται στη μεση ανατολη και οχι στην αλαμπαμα.....!! :D:D

 

και για το θεμα....πας στην τραπεζα που εχει τον τραπεζικο σου λογαριασμο και τους λες να σου ενεργοποιησουν το web banking...5 λεπτα υποθεση..μια αιτηση

μετα κανεις οτι θες απο το πισι σου στο σπιτι σου...στελνει εμβασματα, πληρωνεις φως , νερο, γη, ουρανο, φωτια...(ωπα αυτο ειναι απο τον captain planet!!) με προμηθειες της ταξεωσ του 1 ευρω και λιγοτερο...

αν δν  εχεις και λογαριασμο σε τραπεζα ...τοτε παραιτουμε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@rainbowe

 

Φίλε δεν είμαι καθόλου υπερβολικός, έχουν συμβεί αυτά. Εσένα σου φαίνονται υπερβολικά, που σου περισσεύει το εικοσάρι για περίπτερο και καφέ, έχοντας πάντα λογαριασμό για να εξωφληθεί η κάρτα σου, και σου εύχομαι να είσαι πάντα έτσι.  :)

 

Δε συμβαίνει σε όλους όμως αυτό και για πάντα. ;)

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@rainbowe

 

Φίλε δεν είμαι καθόλου υπερβολικός, έχουν συμβεί αυτά. Εσένα σου φαίνονται υπερβολικά, που σου περισσεύει το εικοσάρι για περίπτερο και καφέ, έχοντας πάντα λογαριασμό για να εξωφληθεί η κάρτα σου, και σου εύχομαι να είσαι πάντα έτσι.  :)

 

Δε συμβαίνει σε όλους όμως αυτό και για πάντα. ;)

ευχομαι και σε σενα τα καλυτερα.....:D

αλλα σοβαρα μιλαω...θεωρω οτι ειναι θεμα αυτοσυγκρατησης... αμα ρε φιλε χρεωνεις καθε σαββατο 100 ευρω supermarket για να σου μεινουν για το βραδυ που θα τα "φας" στο καθε ξεκωλλο με φωνη-κορμαρα τοτε δν φταιω εγω!!!

 

και ξαναλεω... και εγω μπορει καποτε να μην εχω λεφτα...θα παρω μονο οταν ξερω οτι θα τα βρω σιγουρα τον επομενο μηνα...αντε τον παραεπομενο!!! αμα ο αλλος ξερει οτι δν θα τα βρει σε 203 μηνες και  ομως παει και αγοραζει δν φταιει η πιστωτικη που τον βαζει σε πειρασμο!!! μεγαλα παιδια ειμαστε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου