Προς το περιεχόμενο

Ποιό ΜΕταΛ πετάλι για iced earth ηχο ala "john shaffer"


ax1ss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ίσως να σου κάνει το warp factor της Hughes & Kettner. Ο ήχος του δεν "τζιτζικίζει" καθόλου, ενώ τα boss metal zone και digitech metal master είναι απαίσια.

Δεν θα εκπλαγόμουν αν ο jon βγάζει τον ήχο του απλά με έναν γκαζωμένο marshall.

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry που θα στο χαλασω αλλα με πεταλακια και 15 βατ ενισχυτες με 8αρια η 10αρια δεν παιζει να το πλησιασεις

ουτε για αστειο.αν νομιζεις οτι κατεχεις την τεχνικη του(ισως και το βασικο συστατικο του ηχου του κατα την αποψη 

μου)καλυτερα να την ψαξεις με κατι σε φαση pod , v-amp(bliax!!!!)αυτοι οι ηχοι απαιτουν μεγαλα rigs φιλε μου...

ΟΧΙ ΑΛΛΟ TONELAB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασα metal zone και οντως τζιτζικιζει παρα πολυ ρε γμτ...

 

δεν ξερω δεν εχω βρει κατι ..το κακο με το telegun που δεν το εχω δοκιμασει ακομα ειναι πως κανει 180 ευρω.

 

αλλα απεριψα metal zone.

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

menelae το δεξι χερι του εννοω...δεν ειπα την φοβερη τεχνικη του ειπα απλα την τεχνικη του..εγω πχ δεν εχω τετοια rythm 2 fast for me!!

ΟΧΙ ΑΛΛΟ TONELAB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασε ρε φιλε..σοβαρα? αυτοι οι μαγνητες ειναι φοβεροι για μεταλ..εμενα με ενθουσιαζουν παντως

(παλια ειχα emg 81-85 και ειναι εφαμιλοι)

 

??? :o >:( :o ::) :o :( ::) ::) ??? :o :o

 

Αποσιωποιητικα... Αμα δεν ξέρεις να ξεχωρίσεις τον ήχο των EMG, απο τον μαμήσιων άθλιων μαγνητων της ibanez καλύτερα να παρατήσεις το ψάξιμο του ήχου. Ή όπως λένε στα μέρη μου: ΠΑΡΕΤΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ας μην είμαστε τόσο απόλυτοι, κανείς δε γεννήθηκε ξέροντας τι και πως σχετικά με τον ήχο.

 

Γνώμη μου πάντως, μην ενθουσιαστείς και αγοράσεις κάτι που μετά από χρόνια θα κηνυγάς να το πουλήσεις επειδή θα καταλάβεις περί τι μάπας πρόκειται. Πετάλια στο στυλ Μπεχρινγκερ και λοιπά είναι πεταμένα λεφτά. Αν θες να πάρεις ένα ντιστορσιον πάνω στο οποίο θα βασίζεται ο ήχος σου πρέπει να τα σκάσεις. Και μη νομίζεις ότι τα 180 είναι πολλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου